wtv.pl > TV > Archiwalne nagranie z życzeniami dziennikarzy TVP Info dla obchodzącego 10-lecie TVN24 hitem sieci. Serdeczne słowa padną również w tym roku?
Agata Jaroszewska
Agata Jaroszewska 19.03.2022 08:59

Archiwalne nagranie z życzeniami dziennikarzy TVP Info dla obchodzącego 10-lecie TVN24 hitem sieci. Serdeczne słowa padną również w tym roku?

TVP Info składało życzenia dla TVN24 z okazji 10 lat istnienia
Instagram MLH

Jeszcze 10 lat temu na antenie TVP Info padły słowa, których dziś nie usłyszymy. - Życzymy im wszystkiego najlepszego, aby byli coraz mocniejsi, bo nie ma to, jak silna konkurencja, dzięki której i my stajemy się coraz mocniejsi - powiedział prowadzący program w związku z 10. urodzinami TVN24. To niejedyne miłe słowa pod adresem stacji.

W programach TVP Info próżno szukać pochwał pod adresem TVN24. Okazuje się, że zupełnie inaczej było jeszcze kilka lat temu.

- Dzisiaj urodziny mają nasi koledzy. Obchodzą 10. rocznicę inauguracji programu TVN24 - powiedziała na żywo dziennikarka. Życzenia były bardzo serdeczne i pokazują, że przez ostatnią dekadę w Telewizji Polskiej sporo się zmieniło.

TVP Info składa życzenia TVN24

Archiwalne nagranie stało się prawdziwym hitem. Na Instagramie udostępnił je m.in. profil Make Life Harder.

Ekscytacja kilkoma zdaniami na antenie TVP Info sprzed 10 lat jest tak duża, gdyż obecna linia stacji nie pozwala na taki przekaz. Po dekadzie TVN24 nie otrzyma od konkurencji życzeń urodzinowych.

- Zanim się jeszcze pożegnamy, najserdeczniejsze życzenia, po pierwsze dla solenizantów - usłyszeli widzowie z ust prowadzącego program. Zaczął on wymieniać imiona osób, które tego dnia obchodziły imieniny. Do programu na żywo dołączyła do niego koleżanka.

- Drugie życzenia dla jubilatów - powiedziała dziennikarka. - Znamy ich wszystkich, prawie wszystkich - dodała.

Silna konkurencja nie była problemem jeszcze 10 lat temu

Przez dekadę w TVP Info doszło nie tylko do zmian personalnych. Prowadzona przez Jacka Kurskiego telewizja zdecydowanie zmieniła profil tworzonych treści oraz relacji z TVN24. Archiwalne życzenia tylko je podkreślają.

- Z okazji tego 10-lecia życzymy im wszystkiego najlepszego, aby byli coraz mocniejsi, bo nie ma to, jak silna konkurencja, dzięki której i my stajemy się coraz mocniejsi - zadeklarował z uśmiechem prowadzący poranny program.

Dalsz część artykułu pod materiałem wideo:

Relacje koleżeńskie i docenienie wagi współpracy

To jednak nie koniec słów, jakie padły w TVP Info. W odróżnieniu od obecnych standardów, zamiast uderzyć w świętującą urodziny stację, dziennikarz publicznego nadawcy postanowił przypomnieć, że polski rynek mediowy wcale nie jest duży.

- Oni są od nas w dużej mierze, to trzeba podkreślić - zadeklarował z dumą prowadzący. Ten tok myślenia szybko pociągnęła stojąca obok niego dziennikarka.

>

Źródło: instagram

- My nie tylko rywalizujemy, proszę państwa. My się też często wspieramy. To były powodzie, to były wizyty papieskie, to była katastrofa smoleńska, potrafimy ze sobą współpracować - podkreśliła.

Biorąc pod uwagę materiały uderzające w Justynę Pochanke z 2020 roku, czy wytykanie rozpowszechniania przez TVN24 rzekomych fake newsów, pewne jest, że w 2021 roku z okazji 21. urodzin żadne serdeczne życzenia nie pojawią się na antenie TVP Info.

Byłeś świadkiem zdarzenia, które powinniśmy opisać? Napisz maila na adres [email protected]. Przyjrzymy się sprawie.

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

Źródło: wtv.pl, instagram Zdjęcie główne: Instagram MLH

Tagi: TVP Info TVN24
Powiązane