wtv.pl
Warszawa

Facebook/Chwdptv

Antyszczepionkowcy protestowali w Warszawie. Doszło do przepychanek

22 Maja 2021

Autor tekstu:

Alan Wysocki

Udostępnij:

Warszawa. Protest antyszczepionkowców przeszedł ulicami stolicy. Około 200 zwolenników teorii spiskowych poprowadziło przemarsz celem okazania sprzeciwu wobec polityki sanitarno-epidemicznej Rady Ministrów. Na czele pochodu mogliśmy dostrzec Justynę Sochę. Konieczna była interwencja funkcjonariuszy policji.

Organizatorzy przedsięwzięcia nawoływali do udziału w manifestacji za pośrednictwem Facebooka. - Nazywajmy rzeczy po imieniu, idzie globalna dyktatura gorsza od wszystkiego co dotąd było - deklarowali. - A my się przyglądamy, podporządkowujemy, przyzwyczajamy - dodawali, nazywając rządzących "psychopatami, którzy robią tyle, na ile im pozwalamy".

Warszawa. Odbył się protest antyszczepionkowców

W opisie protestu nie brakowało informacji sprzecznych z powszechnie dostępną wiedzą naukową. Mowa o wstawkach dotyczących "eksperymentalnego zatrzyku". Oceniono, że aż 20 milionów Polek i Polaków nie chcę przyjąć dostępnych preparatów na obecność koronawirusa.

Wśród postulatów organizatorów akcji znalazły się: wolność słowa, zgromadzeń, przemieszczania się, edukacji, prowadzenia działalności gospodarczej, zdrowia. Trudno jednak wskazać, o co konkretnie może chodzić.

Jarosław Kaczyński

Magda Mołek odniosła się do słów Jarosława Kaczyńskiego o kobietach

CZYTAJ DALEJ

Spotkanie miało miejsce o godzinie 12:00 w Warszawie. O miejscu zebrania poinformowano na 30 minut przed startem marszu. Przyczyną podobnego działania było uniemożliwienie funkcjonariuszom policji uniemożliwienie protestującym stawienia się na miejscu zdarzenia.

Ostatecznie zebrano się na Placu Zamkowym. Grupa około 200 osób wdała się w przepychanki z funkcjonariuszami policji, bowiem odmówili zejścia z ulicy na chodnik. Służby nie dały za wygraną, zmuszając demonstrujących do zrezygnowania z zajmowania pasa ruchu drogowego.

Protestujący przemieścili się pod siedzibę Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Całe przedsięwzięcie zakończyło się tuż po godzinie 14:00. Przedsięwzięcie było kontynuowane po godzinie 19:00 pod siedzibą TVP.

W rozmowie z Polsatem przedstawiciel Komendy Stołecznej Policji wskazał, że doszło do zatrzymania jednej osoby przez wzgląd na znieważenie i naruszenie nietykalności funkcjonariusza na służbie.

Byłeś świadkiem zdarzenia, które powinniśmy opisać? Napisz maila na adres wtv@iberion.pl. Przyjrzymy się sprawie.

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

Podobne artykuły

Polityka

Nagrody w Ministerstwie Zdrowia, aż 20 mln zł w 6 lat. "Jak trzeba dać pielęgniarkom, to pieniędzy nie ma"

Czytaj więcej >
Lokalne wybory to cisza wyborcza w niemal całym kraju

Polityka

Od północy trwa wyjątkowa cisza wyborcza. 13 czerwca wielu Polaków spotka się przy urnach

Czytaj więcej >

Polityka

Protest pod Pałacem Prezydenckim. Przypomnieli słowa Andrzeja Dudy

Czytaj więcej >
(screen) Youtube/Onet Rano

Polityka

Oficjalne wyniki wyborów w Rzeszowie. Zwyciężył Konrad Fijołek, kandydat opozycji

Czytaj więcej >
Jakub Kaminski/East News - zdjęcie ilustracyjne

Polityka

Margot i Łania ze Stop Bzdurom odpowiedzą przed sądem. Grozi im więzienie

Czytaj więcej >
Andrzej Duda i Kinga Duda

Polityka

Andrzej Duda nie otrzymał zaproszenia na ślub córki? Zastanawiający wpis na Twitterze prezydenta

Czytaj więcej >