wtv.pl
Andrzej Piaseczny

TRICOLORS/East News

Andrzej Piaseczny zaszczepiony. W komentarzach burza

20 Maja 2021

Autor tekstu:

Alan Wysocki

Udostępnij:

Andrzej Piaseczny po ciężkim przebiegu COVID-19 zapisał się na szczepienie i już przyjął jeden z dostępnych preparatów. Zdjęcie oraz nagrania z zabiegu opublikował za pośrednictwem mediów społecznościowych. Muzyk nie krył radości z możliwości skorzystania z osiągnięcia naukowego, a zwolennicy teorii spiskowych nie kryli podejrzeń i wątpliwości.

Jeszcze trzy miesiące temu obserwowaliśmy Andrzeja Piasecznego walczącego o zdrowie i życie w jednym ze szpitali. Zakażenie zdecydowanie odcisnęło swoje piętno na zdrowiu artysty, choć ten już wrócił do treningów wokalnych. Wciąż jednak nie powrócił do pełni sił. Muzyk wykorzystał swoją popularność, by promować szczepienia na koronawirusa.

Na Instagramie autora albumu "50/50" możemy zapoznać się zarówno ze zdjęciami, jak i z filmami z przyjęcia szczepienia. Jak wynika z nagrań, "Piasek" przyjął dopiero pierwszą dawkę perparatu.

Andrzej Piaseczny przeszedł wirusa i już przyjął szczepienie

Obszerna relacja wywołała kilka tysięcy reakcji i lawinę komentarzy ze strony zwolenników teorii spiskowych, którzy zaczęli zarzucać Piasecznemu udawanie choroby, osiągnięcie bliżej nieokreślonych korzyści za promowanie szczepień oraz uprawianie propagandy.

"Wziął Pan tego samego fotografa co Ibisz itp.? Przedstawienie, już było teraz trzeba dopełnić formalność" - brzmi jeden z komentarzy. "To z chorobą ściema była" - czytamy. "Kolejna propaganda szczepionkowa udana" - dodaje kolejny internauta. "Osoba, która niedawno przechorowała, ma wysoki poziom przeciwciał, prawda? Zastanawia mnie, po co ten pośpiech" - deklaruje inny użytkownik Instagrama.

Rafał Poniatowski

Rodzina opublikowała nekrolog zmarłego dziennikarza TVN Rafała Poniatowskiego

CZYTAJ DALEJ

Warto podkreślić, że zgodnie z nowymi decyzjami rządu już od 17 maja możemy zapisywać się na szczepienia, jeśli minęło 30 dni od pozytywnego wyniku testu na koronawirusa. Nie jest konieczne czekanie przez aż 3 miesiące.

Tymczasem Andrzej Piaseczny opublikował nagranie ze szpitala po koło tygodniu od otrzymania pozytywnego wyniku testu na obecność koronawirusa, o czym mówił podczas wywiadu dla Moniki Olejnik. Słynny materiał jest datowany na 17 marca, co oznacza, że upłynęło wystarczająco dużo czasu, by dopuścić artystę do zabiegu oraz uchronić go przed ponownym zakażeniem.

Co więcej, Narodowy Instytut Zdrowia Publicznego zaleca szczepienie ozdrowieńców przez wzgląd na ryzyko ponownego zakażenia się koronawirusem. "U istotnej grupy ozdrowieńców naturalna odporność jest słaba, a szczepienie może skutecznie zwiększyć i poprawić ochronę przed ponownym zachorowaniem" - czytamy na stronie współtworzonej przez ekspertów PZH.

Byłeś świadkiem zdarzenia, które powinniśmy opisać? Napisz maila na adres wtv@iberion.pl. Przyjrzymy się sprawie.

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

Podobne artykuły

Do sukcesu Roberta Makłowicza przyczyniła się jego żona.

Gwiazdy

Kim jest żona Roberta Makłowicza? Agnieszka stoi za sukcesem podróżnika

Czytaj więcej >
Syn Krzysztofa Krawczyka zdecydował się udzielił wywiadu Uwadze! TVN

Gwiazdy

Syn Krzysztofa Krawczyka mocno o skandalu na pogrzebie jego ojca

Czytaj więcej >
Sara Boruc o celebrytach

Gwiazdy

Sara Boruc wyjawiła prawdę o celebrytkach. Chcą wypożyczać ubrania jej marki za darmo

Czytaj więcej >
Ola Nowak w "Dance Dance Dance"

Gwiazdy

"Dance, dance, dance". Uczestniczka zarzuca produkcji manipulację w montażu

Czytaj więcej >
Pogrzeb Bronisława Cieślaka

Gwiazdy

Kraków. O 13 rozpoczął się pogrzeb Bronisława Cieślaka

Czytaj więcej >

Gwiazdy

Ruszyła zbiórka pieniędzy na pogrzeb Mariusza Adama Ryjka

Czytaj więcej >