wtv.pl
Jednoznaczne słowa krytyki pod adresem rządzących z ust Andrzeja Piasecznego

(zdjęcie wykadrowane) TRICOLORS/East News

Andrzej Piaseczny w ostrym wywiadzie dla Onet Rano. Podsumował postawę Andrzeja Dudy

8 Maja 2021

Autor tekstu:

Agata Jaroszewska

Udostępnij:

Wywiad Andrzeja Piasecznego dla Onetu odbija się szerokim echem. Sam artysta porusza w nim tematy zarówno dotyczące te kwestii artystycznych związanych z wydaniem płyty „50/50”, jak i niedawnego zamieszania wokół podnoszonego hasła krytykującego Prawo i Sprawiedliwość oraz Konfederację. Okazuje się, że zdania na ten temat Andrzej Piaseczny nie zmienił.

Jeszcze zanim w mediach pojawiło się nagranie Andrzeja Piasecznego ze szpitala z racji walki z koronawirusem, wiele mówiło się o jego imprezie urodzinowej. To właśnie tam nagrano pamiętny fragment, jak jubilat wznosi toast popularnym w ostatnim czasie hasłem „J***ć PiS i Konfederację”.

W czasie najnowszego wywiadu dla Onetu Andrzej Piaseczny poruszył również tę kwestię. Artysta nie zdecydował odciąć się od tego zdarzenia. Wręcz przeciwnie. Podziękował dziennikarzowi, za przytoczenie hasła w całości, gdyż jak stwierdził, uwzględnianie w tym cytacie Konfederacji jest „bardzo ważne w [...] przekazie”. Nie zabrakło również krytyki pod adresem prezydenta Andrzeja Dudy oraz słów, jakie padały w czasie kampanii.

Mocny wywiad Andrzeja Piasecznego dla Onetu

Jedną z najbardziej niespodziewanych dziś wiadomości, jest potwierdzenie przez Andrzeja Piasecznego swojej orientacji seksualnej. Przez wiele lat zaprzeczał doniesieniom na temat swoich preferencji. Był nawet czas, gdy dość mocno naraził się społeczności LGBT.

Było to, gdy w rozmowie z „Gazetą Krakowską” wokalista przekazał, iż w okolicznościach organizowania parad i podkreślania swoich osobistych powodów do dumy Andrzej Piaseczny ogłasza „wszem i wobec, że jest dumny z tego, że wierzy w Boga”. Okazuje się, że dziś nie zdecydowałby się już na takie słowa. Dodatkowo wpływ na taki pogląd miał sam prezydent Andrzej Duda.

Racibórz

Poruszające sceny podczas pogrzebu zabitego policjanta

CZYTAJ DALEJ

W najnowszym wywiadzie dla Onetu pod adresem prezydenta padło kilka gorzkich słów. Andrzej Piaseczny podkreślił, że cytowane z „Gazety Krakowskiej” słowa nie są już jego poglądem. - Zmieniłem swoją opinię w tym temacie krańcowo mocno, po kampanii prezydenckiej. Po słowach prezydenta Dudy, który opowiedział o parze gejów, jego dawnych sąsiadach, że myśmy wszyscy wiedzieli, iż są homoseksualistami [...]. Strasznie przykro mi się wtedy zrobiło [...] - mówił artysta.

Jednocześnie Paweł Piotrowicz z Onetu przypomniał, że w czasie ostatniej kampanii prezydenckiej Andrzej Duda podzielił się stwierdzeniem, że „LGBT to nie ludzie, to ideologia”. Również w tym przypadku Andrzej Piaseczny przekazał dość ostrą opinię. Nie tylko na temat samego prezydenta, ale również reszty rodaków.

Andrzej Duda wygrał wybory prezydenckie mimo dehumanizacji społecznosci LGBT. Andrzej Piaseczny mówi, że to odpowiedź na ważne pytanie

Zdaniem Andrzeja Piasecznego to, że Andrzej Duda po podzieleniu się takimi słowami nadal został prezydentem kraju to „odpowiedź na pytanie, czy jesteśmy mądrym narodem”. Sporym zdziwieniem może być również wyznanie dotyczące słynnego nagrania z urodzin Piaska.

Okazuje się bowiem, że chociaż artysta chce przeprosić za to, co przedostało się do opinii publicznej, to wcale nie ma zamiaru przepraszać za treść swoich słów. Andrzej Piaseczny wprost mówi o tym, że krytyka należy się formie przekazu.

Krytyka pod adresem rządu

- Nie wycofuję ani słowa. Takie mam poglądy - powiedział dla Onetu Andrzej Piaseczny. Dodał jednocześnie, że może przeprosić osoby urażone sposobem jego wypowiedzi, jednak należy wziąć pod uwagę, że w gronie kolegów i koleżanek wszyscy zachowują się inaczej, niż na spotkaniu z babcią.

W czasie wywiadu wprost stwierdził również, że słynne już osiem gwiazdek nie jest nadużyciem w stosunku do rządzących. Andrzej Piaseczny nie ukrywa, iż w jego opinii działania rządu oraz Prawa i Sprawiedliwości w ostatnich sześciu latach w pełni uzasadniają tak mocne podejście do tematu.

Byłeś świadkiem zdarzenia, które powinniśmy opisać? Napisz maila na adres wtv@iberion.pl. Przyjrzymy się sprawie.

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

Źródło: Onet

Agata JaroszewskaAutor

Etnograf, zafascynowana historią mówioną oraz kulturą ludową.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: wtv@iberion.pl

Podobne artykuły

Pawel Wodzynski/East News

Gwiazdy

Andrzej Duda wykonał piękny gest na pogrzebie Wiesława Gołasa. Tego nikt się nie spodziewał

Czytaj więcej >
Pixabay/_Alicja_

Gwiazdy

Zmarła Krystyna Kołodziejczyk. Aktorka zmagała się z ciężką chorobą

Czytaj więcej >
Klara Williams

Gwiazdy

Klara Williams wystąpi w "Twoja twarz brzmi znajomo". To siostrzenica Mateusza Morawieckiego

Czytaj więcej >
Wiesław Gołas

Gwiazdy

Nieoczekiwana śmierć Wiesława Gołasa. Znajomi aktora twierdzą, że zaczynał nabierać sił

Czytaj więcej >

Gwiazdy

Nie żyje Bart Sosnowski. Muzyk miał 38 lat

Czytaj więcej >
TRICOLORS/EAST NEWS

Gwiazdy

Zmarł Wiesław Gołas, ceniony aktor znany z wielu wybitnych ról. Rodzina ujawnia smutne szczegóły

Czytaj więcej >