wtv.pl > Polityka > Co Andrzej Duda robi w Juracie? Dziennikarze "Faktu" go przyłapali, jest oficjalny komentarz
Anna Dymarczyk
Anna Dymarczyk 19.03.2022 09:02

Co Andrzej Duda robi w Juracie? Dziennikarze "Faktu" go przyłapali, jest oficjalny komentarz

Andrzej Duda
Jakub Kaminski/East News - zdjęcie ilustracyjne

Trwa kryzys afgański, a Andrzej Duda leci na wakacje? "Fakt" przyłapał prezydenta szykującego się na wycieczkę na Hel. Jego samolot stał na lotnisku wraz z wojskowymi maszynami gotowymi do wyruszenia do Afganistanu.

Andrzej Duda w środku kryzysu jedzie na wakacje?

"Fakt" uważnie obserwował działania wokół prezydenckiego samolotu. Okazało się, że prezydent miał nim wkrótce wyruszać, jednak nie na jakąkolwiek misje dyplomatyczną w czasie kryzysu, a... na wakacje.

Samolot najpierw miał przetransportować parę prezydencką do Gdańska, co zrobiłby w 45 minut, a potem Andrzej i Agata Dudowie mieli zostać zawiezieni do Juraty, gdzie znajduje się prezydencka willa wypoczynkowa.

Dziennikarze "Faktu" zapytali ministra Błażeja Spychalskiego, który zajmuje się sprawami prezydenckiej pary, czy w ten sposób wracają na swój przerwany urlop, ten jednak odpowiedział, że prezydent nie jest na urlopie.

Na pytanie, co w takim razie robi, Spychalski odpowiedział, że sam nie wie, bo jest za granicą.

Misja na Helu ważniejsza od Afganistanu?

Już od lipca prezydent wypoczywał na Helu, gdzie spotykał się co jakiś czas z mieszkańcami, ale głównie jeździł na skuterze wodnym i wypoczywał.

Kilkukrotnie musiał jednak przerwać swoje wakacje - pojechał na Igrzyska Olimpijskie w Tokio a następnie wrócił do Warszawy, by wręczyć dymisje Jarosławowi Gowinowi i wziąć udział w Święcie Wojska Polskiego oraz spotkać się z paraolimpijczykami.

Prezydent wrócił na Hel. Co więc tam robi, skoro nie jest na urlopie? Czy czeka go tam jakaś szczególna misja?

Politycy opozycji przypominają, że Duda jest zwierzchnikiem sił zbrojnych w czasie pokoju i przypominają, że trwa właśnie kryzys wojskowy w Afganistanie, w którym działania Dudy mogą okazać się konieczne.

Byłeś świadkiem zdarzenia, które powinniśmy opisać? Napisz maila na adres [email protected]. Przyjrzymy się sprawie.

Artykuły polecane przez redakcję WTV

źródło: wtv.pl, fakt.pl zdjęcie główne: Jakub Kaminski/East News - zdjęcie ilustracyjne

Powiązane