wtv.pl > Polityka > Andrzej Duda w Polsat News. Prezydent odpowiadał na pytania m.in. o szczepienia
Alan Wysocki
Alan Wysocki 19.03.2022 08:58

Andrzej Duda w Polsat News. Prezydent odpowiadał na pytania m.in. o szczepienia

Andrzej Duda
Piotr Molecki/East News

Andrzej Duda udzielił wywiadu dla Polsat News. Odniósł się m.in. do kwestii szczepień.

O godzinie 19:15 ruszył wywiad Andrzeja Dudy dla telewizji Polsat. Rozmowę w "Gościu Wydarzeń" poprowadził Marcin Fijołek.

Do najważniejszych tematów debaty zalicza się ustawa "Lex TVN", kwestia reprywatyzacji oraz relacji między Polską a Stanami Zjednoczonymi.

Wśród kolejnych palących problemów znalazł się trwający kryzys sanitarno-epidemiczny, a także uchylenie immunitetu dla Mariana Banasia.

Andrzej Duda znowu w Polsat News. Co dalej z obowiązkiem szczepień?

Pierwsze pytanie dotyczyło spóźnionych gratulacji dla polskich wioślarek. Prezydent zaprzeczył, by spóźnienie wynikało z orientacji seksualnej jednej z naszych reprezentantek.

- Raz się gratuluje szybciej, raz wolniej. Szkoda, że ktoś zrobił z tego awanturę - skwitował, zarzucając robienie z igrzysk olimpijskich sporu politycznego. - Trzymam kciuki za wszystkich naszych zawodników - zapewniał.

Kolejne pytanie dotyczyło czwartej fali koronawirusa. Prezydent odniósł się do propozycji obowiązkowych szczepień oraz obostrzeń dla niezaszczepionych.

- Każdy z tych pomysłów będzie wzbudzał kontrowersje. Warto dyskutować. Jestem wstrzemięźliwie nastawiony do obowiązkowych szczepień. Jestem przeciwnikiem, żeby ludzi zmuszać do podejmowania takich decyzji - deklarował.

Andrzej Duda podkreślał potrzebę organizowania akcji promujących szczepienia. - Liczę na to, że proces szczepień i odporność po przechorowaniu sprawi, że czwarta fala nie będzie taka straszna - spekulował.

Prezydent podkreślił, że w Polsce nie doszło do sytuacji, w której zabrakło miejsc w szpitalach dla zakażonych. Duda nie spodziewa się rozwoju epidemii przerastającej dotychczasowe doświadczenia Polaków.

Głowa państwa jednoznacznie sprzeciwiła się obostrzeniom dla osób niezaszczepionych. Wskazał na dzielenie ludzi na kategorię A i B.

- Apeluję o to, żeby jednak rozważyć poddanie się szczepieniu. To zabezpiecza przed ciężkim przebiegiem zakażenia - tłumaczył.

Marcin Fijołek zapytał o ustawę "Lex TVN". - To są rozwiązania, które stanowią inicjatywę Zjednoczonej Prawicy. Jeżeli chodzi o inicjatywy z woli ugrupowań politycznych, będę je oceniał, gdy do mnie trafią. Trwa debata, są w niej różne głosy. Ja będę czekał na efekt końcowy - wymijał prezydent.

- Mamy prawo uchwalać w naszym kraju prawo, które znajduje większość w parlamencie - dodawał. Andrzej Duda nie odpowiedział na pytanie, czy podpisze ustawę w sprawie TVN-u.

Prezydent nie zabrał także stanowiska dotyczącego uchylenia immunitetu Mariana Banasia. - Kwestia immunitetu jest rozważana przez posłów w kontekście materiału dowodowego dostarczonego przez organy odnoszącego się do odpowiedzialności karnej - dodawał.

Byłeś świadkiem zdarzenia, które powinniśmy opisać? Napisz maila na adres [email protected]. Przyjrzymy się sprawie.

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

źródło: wtv.pl, "Gość Wydarzeń" zdjęcie główne: Piotr Molecki/East News

Powiązane