wtv.pl > Polityka > Andrzej Duda opowiedział, na co czeka w związku ze znoszeniem obostrzeń
Konrad Wrzesiński
Konrad Wrzesiński 19.03.2022 08:49

Andrzej Duda opowiedział, na co czeka w związku ze znoszeniem obostrzeń

andrzej duda - gość wiadomości
Screen z programu "Gość Wiadomości" (tvp.info)

Na antenie TVP Info Andrzej Duda zwrócił uwagę na konieczność przyjęcia szczepionki przez jak największą część Polek i Polaków, tak byśmy nie doświadczyli kolejnej fali epidemii, która poprzedniej jesieni "zburzyła nasze życie". Prezydent wskazał też, co zrobi po zniesieniu obostrzeń.

W miniony poniedziałek głowa państwa wystąpiła w emitowanym w TVP Info programie "Gość Wiadomości". Głównym tematem rozmowy było podpisanie przez prezydenta decyzji o ratyfikacji ustawy o Funduszu Odbudowy Unii Europejskiej. Jej znaczną część poświęcono też analizie sprawy dot. zamknięcia kopalni Turów.

Nie zabrakło też pytania o kolejny etap luzowania obostrzeń. Komentując ponowne umożliwienie kibicom odwiedzania stadionów, Andrzej Duda zapewnił, że obejrzy zapowiedziany na 1 czerwca towarzyszki mecz Polski z Rosją. Dodał jednak, że zrobi to sprzed telewizora.

Pytany o "powrót do normalności", spodziewany wraz z końcem trzeciej fali epidemii, gość Michała Adamczyka wskazał, na co czeka w związku ze znoszeniem restrykcji.

Andrzej Duda: Człowiek pragnie właśnie czegoś radosnego

Goszczący na antenie TVP Info prezydent zaznaczył, że wobec otwarcia kolejnych form rozrywki, które do tej pory nie były dostępne, chętnie zabierze żonę do kina.

Andrzej Duda przyznał, że zapewne obejrzy lekki film, który "trochę bawi". I dodał: – Tak, aż człowiek pragnie właśnie czegoś takiego radosnego, czegoś sympatycznego.

Polityk, który w lipcu ubiegłego roku zapewnił sobie reelekcję, zauważył, że po długim okresie zamknięcia "wszyscy jesteśmy spragnieni rozrywek", możliwości przebywania na świeżym powietrzu czy podróżowania.

Ciesze się, że to normalne życie powoli wraca – powiedział.

Andrzej Duda podkreślił jednocześnie wagę decyzji o przyjęciu szczepionki przez jak największą część obywateli. Przy okazji podziękował wszystkim, którzy poddali się szczepieniom, dodając, że m.in. z tego powodu obecne dane Ministerstwa Zdrowia mówią o dobowych spadkach zakażeń.

Prezydent wyraził też nadzieję, że dzięki "odpowiedzialnemu podejściu" Polek i Polaków jesienią nie czeka nas kolejna fala epidemii, która ostatni razem "po raz kolejny zburzyła nasze życie".

Ważne jest, żeby jak największa część naszego społeczeństwa się zaszczepiła – podkreślił Andrzej Duda w "Gościu Wiadomości".

Byłeś świadkiem zdarzenia, które powinniśmy opisać? Napisz maila na adres [email protected]. Przyjrzymy się sprawie.

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

Źródło: TVP Info