wtv.pl
wtv.pl

WTV.pl

Andrzej Duda odpowiedział na Twitterze Markowi Belce. Włączył się Donald Tusk

8 Kwietnia 2021

Autor tekstu:

Agata Jaroszewska

Udostępnij:

Po raz kolejny aktywność Andrzeja Dudy na Twitterze wywołała sporo kontrowersji. Tym razem prezydent postanowił odpowiedzieć na krytyczny post Marka Belki, jednak do rozmowy wtrącił się również Donald Tusk. Padły mocne słowa, które jedynie p

  • Marek Belka na Twitterze skierował w stronę Andrzeja Dudy komentarz odnoszący się do krążącej wiadomości, jakoby prezydent miał rozmawiać przez niepodłączony telefon

  • Andrzej Duda postanowił odpowiedzieć na stawiane mu zarzuty i wskazał, że były prezes NBP „lata nisko”

  • Do rozmowy włączył się jeszcze Donald Tusk, który na pytanie prezydenta dotyczące wstydu wskazał, że „wszyscy się wstydzimy”

Punktem wyjścia do obruszenia się Andrzeja Dudy był post Marka Belki. Były premier postanowił krytycznie zadrwić z prezydenta, jednak ten nie chciał pozostawić tego bez komentarza.

Nikt nie spodziewał się jednak, że pod ripostą Andrzeja Dudy pojawi się uszczypliwy komentarz Donalda Tuska. To trio sprawiło, iż o pozornie prostej wymianie zdań mówi cały internet.

Od rana internet śmieje się z Andrzeja Dudy i jego rzekomej wpadki

Dziś sieć huczy w związku z prześmiewczą grafiką z Andrzejem Dudą, która obiegła sieć. Prezydent pochwalił się rozmową z królem Jordanii, jednak internauci zdecydowali się na wytknięcie mu, iż telefon widoczny na zdjęciu nie jest podłączony.

Okazało się to nieprawdą, gdyż telefon widoczny na fotografii kabel doprowadzany ma od dołu, a więc części, której na zdjęciu nie widać. Nie sprawiło to jednak, by wiadomość nie była  satyrycznie powielana w sieci.

Warto tutaj przypomnieć, że niedawno informowaliśmy o fake newsie na temat Agaty Dudy krążącym po sieci. Sugerowano, iż pierwsza dama ignoruje obostrzenia i odwiedza szkoły, spotykając się z dziećmi. Wydarzenie pokazywane jako dowód owszem odbyło się, ale w 2016 roku, czyli w czasie, gdy nikt nie zdawał sobie sprawy, iż zgromadzenie tak licznej grupy dzieci w sali nie będzie łatwe.

Donald Tusk, Marek Belka oraz Andrzej Duda docinają sobie na Twitterze

Teraz Twitter rozgrzała niespodziewana wymiana zdań między Andrzejem Dudą oraz Markiem Belką. Przyłączył się do niej nawet Donald Tusk, któremu nie po drodze z prezydentem.

W południe Marek Belka wstawił wpis, gdzie wyśmiewa wspomniane wcześniej zdjęcie Andrzeja Dudy z rzekomo niepodłączonym telefonem. Wskazuje, iż idealnie obrazuje ono poziom obecnej prezydentury. Zdecydował się również na aluzje do faktu, iż prezydent USA Joe Biden do tej pory nie zdecydował się na skontaktowanie z polską głową państwa.

Pod wpisem tym pojawiła się odpowiedź samego prezydenta. Andrzej Duda stwierdził, iż marek Belka „lata dramatycznie nisko”. Zapytał dodatkowo, czy nie jest mu wstyd, zapewne odnosząc się do komentowanej wypowiedzi.

Donald Tusk postanowił opublikować kolejny nieprzychylny post pod adresem prezydenta. Andrzej Duda zapewne nie spodziewał się, że były przewodniczący Rady Europejskiej również zdecyduje się na uszczypliwość w jego stronę.

Donald Tusk mówi o wstydzie

Na końcową część wpisu prezydenta odpowiedź postanowił Donald Tusk, który nie ukrywa, iż wstyd nie jest obcym odczuciem. - Wszyscy się wstydzimy - napisał założyciel Platformy Obywatelskiej.

Obecnie do dyskusji tej dołączają się kolejne osoby. Dla przykładu Tygodnik „Nie” zapytał Andrzeja Dudę, do którego prezesa kieruje swoje słowa. Inni natomiast zauważają, iż wyjątkowo znaczące jest to, że prezydent nie skomentował zamieszania wokół nagonki Krystyny Pawłowicz na 10-letnie dziecko, a bierze udział w wymianie uszczypliwości w związku ze swoją osobą.

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

Źródło: Twitter.com @profMarekBelka

Podobne artykuły

Polityka

Nagrody w Ministerstwie Zdrowia, aż 20 mln zł w 6 lat. "Jak trzeba dać pielęgniarkom, to pieniędzy nie ma"

Czytaj więcej >
Lokalne wybory to cisza wyborcza w niemal całym kraju

Polityka

Od północy trwa wyjątkowa cisza wyborcza. 13 czerwca wielu Polaków spotka się przy urnach

Czytaj więcej >

Polityka

Protest pod Pałacem Prezydenckim. Przypomnieli słowa Andrzeja Dudy

Czytaj więcej >
(screen) Youtube/Onet Rano

Polityka

Oficjalne wyniki wyborów w Rzeszowie. Zwyciężył Konrad Fijołek, kandydat opozycji

Czytaj więcej >
Jakub Kaminski/East News - zdjęcie ilustracyjne

Polityka

Margot i Łania ze Stop Bzdurom odpowiedzą przed sądem. Grozi im więzienie

Czytaj więcej >
Andrzej Duda i Kinga Duda

Polityka

Andrzej Duda nie otrzymał zaproszenia na ślub córki? Zastanawiający wpis na Twitterze prezydenta

Czytaj więcej >