wtv.pl
Sąd Najwyższy

Piotr Molecki/East News

Alarm bombowy w siedzibach KRS, NIK i SN. Doszło do ewakuacji

20 Marca 2022

Autor tekstu:

Paweł Sekmistrz

Udostępnij:

W kilku ważnych instytucjach państwowych na terenie całego kraju ogłoszone zostały dziś alarmy bombowe. Trwa ewakuacja. Mowa m.in. o Sądzie Najwyższym, Najwyższej Izbie Kontroli, czy Krajowej Radzie Sądownictwa.

Alarmy bombowe nie dotyczą jedynie Warszawy, ale również Poznania, Wrocławia, czy Białegostoku.

Alarmy bombowe w instytucjach państwowych

Początkowo informacje o podłożeniu bomby otrzymały w tym samym czasie dwie instytucje państwowe - siedziba Krajowej Rady Sądownictwa przy ul. Racławickiej oraz Najwyższa Izba Kontroli. Niezwłocznie rozpoczęto ewakuację personelu.

- Członkowie KRS dostali informację o bombie w siedzibie KRS przy ul. Racławickiej w Warszawie - przekazał w rozmowie z Interią jeden z członków KRS Bogdan Zdrojewski - Przewodniczący Paweł Styrna zarządził ewakuację - dodał.

Wkrótce okazało się, że warszawska siedziba NIK-u nie jest jedyną, która otrzymała zawiadomienie o możliwym wybuchu. Podobne ostrzeżenia dotarły również do delegatur w Olsztynie, Białymstoku, Łodzi, Wrocławiu, Kielcach, Poznaniu i Łodzi.

To jednak nie koniec. Przed godz. 10.30 informację o podłożeniu ładunku wybuchowego otrzymał również Sąd Najwyższy. W tej chwili trwa jego ewakuacja.

Wstrzymanie działalności instytucji

Z informacji udostępnionych przez reprezentantów Sądu Najwyższego dowiedzieć się można, jaką formę miały informacje na temat rzekomych podłożonych ładunków wybuchowych.

Na skutek uzyskanej przez pocztę elektronicznej informacji o umieszczeniu w budynku SN ładunku wybuchowego, Pierwsza Prezes SN zarządziła ewakuację budynku - czytamy.

Nie wiadomo, co miałoby być przyczyną chęci wstrzymania działalności tylu ważnych państwowych instytucji. W Krajowej Radzie Sądownictwa mają zostać dziś przeprowadzone konkursy, m.in. na nowych członków Naczelnego Sądu Administracyjnego.

W Sądzie Najwyższym natomiast poruszony ma być dziś temat konfliktu na linii banki - kredytobiorcy, tzw. frankowicze.

Jak podaje Interia, obrady Krajowej Rady Sądownictwa nie zostały odwołane z powodu alarmu bombowego. Jeśli wszystko przebiegnie zgodnie z planem, rozpocząć mają się o godz. 11.

Byłeś świadkiem zdarzenia, które powinniśmy opisać? Napisz maila na adres wtv@iberion.pl. Przyjrzymy się sprawie.

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

Źródło: Interia.pl

Paweł SekmistrzAutor

Z wykształcenia polonista; miłośnik kina, tego dobrego i tego złego. Do szaleństwa zakochany w Polsce, choć nie zawsze w Polakach.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: wtv@iberion.pl

Podobne artykuły

Nowa Biała. Mieszkańcy opisali walkę z żywiołem. Nowe, niepokojące relacje

Czytaj więcej >
Poważna awaria w mBanku

Awaria w mBanku. Klienci nie mogą się logować do swoich kont, czy dokonywać transakcji. Pojawią się zgłoszenia o znikaniu z kont pieniędzy

Czytaj więcej >

Konin. Włamywacz zasnął w trakcie napadu. Był pod wpływem alkoholu

Czytaj więcej >
Michał Dworczyk zawiadamia o zamknięciu Szpitala Narodowego

Michał Dworczyk ogłosił zamknięcie tymczasowego szpitala na Stadionie Narodowym

Czytaj więcej >