wtv.pl
wtv.pl

WTV.pl

Agresywny duchowny wyrzucił policjantów z kościoła: "Won, gestapo! Nie wracajcie tu, wy nazistowscy psychopaci!"

5 Kwietnia 2021

Autor tekstu:

Konrad Wrzesiński

Udostępnij:

Polski duchowny wyrzucił z kościoła w Calgary kanadyjskie służby, które pojawiły się na miejscu w związku z łamaniem obostrzeń. Krzycząc o ataku nazistów, pastor nakazał policjantom opuścić świątynię. – Chcą zrobić z nas niewolnik&oacu

W trakcie pierwszego dnia Świąt Wielkanocnych zarządzany przez pastora Artura Pawłowskiego kościół został odwiedzony przez sześciu policjantów oraz przedstawicielkę sektora zdrowia publicznego, którzy zjawili się w świątyni w związku z łamaniem obostrzeń.

Policjanci wyrzuceni z kościoła

Oburzony interwencją służb Pawłowski rozpoczął internetową transmisję, na której pokazał, jak wyrzuca za drzwi funkcjonariuszy. – Wynoście się stąd, naziści! – wykrzykiwał pastor ze wspólnoty w Calgary, największego miasta kanadyjskiej prowincji Alberta, liczącego przeszło milion mieszkańców.

Wściekły duchowny domagał się pokazania nakazu, przekonując, że "gestapo nie ma wstępu" na teren jego kościoła. – Nie obchodzimy mnie, co macie do powiedzenia. Wynoście się z mojej posesji! – kontynuował Pawłowski.

Nie wracajcie tu, wy nazistowscy psychopaci, źli, chorzy ludzie! – krzyczał jeszcze w stronę oddalających się mundurowych, którzy opuścili już kościół. – Zastraszacie ludzi w kościele w trakcie Paschy! Gestapowcy, naziści, komuniści, faszyści! Ani myślcie tu wracać!

"Musimy dołączyć do walki"

Po wszystkim pastor kościoła w Calgary wypowiedział kilka zdań do oglądających interwencję widzów. – Chcą zrobić z nas niewolników, tak jak zrobili to Egipcjanie. Chcą być dzisiejszymi faraonami – przekonywał Pawłowski.

Duchowny zachęcał do dołączenia do swoistego ruchu oporu. – Nie wiem, co wydarzy się jutro, jeśli się nie obudzimy. Zobaczcie, co dzieje się w Niemczech, po raz kolejny przejmowanych przez faszyzm – mówił na nagraniu.

I dalej: – Niedoszli hitlerowcy już tam rządzą. Nie można nawet podróżować z jednego miasta do drugiego przez totalny lockdown. Jeśli nie dasz się zaszczepić jak pies czy kot, nie będziesz mógł brać udziału w handlu, pójść do szkoły czy pracować.

Kolejno polski pastor uderzył w patriotyczne tony: – Czy takiej przyszłości chcecie dla swoich dzieci i wnucząt? Taka ma być przyszłość Kanady?

Przyjaciele, musimy dołączyć do walki – apelował na zakończenie. – Spotykamy się co tydzień i potrzebujemy ludzi. Musimy im się przeciwstawić. Musimy składać pozwy przeciwko ich szaleństwu, póki jeszcze mamy taką szansę. Nasze prawa są nam zabierane tak szybko, że aż trudno w to uwierzyć.

Warto zaznaczyć, że pastor jest doskonale znany kanadyjskim służbom. Za organizację protestów, podczas których nawoływał do łamania zasad reżimu sanitarnego, na duchownego kilkukrotnie nakładano kary finansowe.

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

  • 538 mld zł zalega na kontach ZUS. Zapomniane emerytury z OFE

  • Kard. Gulbinowicz został ukarany przed śmiercią. Nie zdążył się wywiązać

  • Wiceminister Rzymkowski o "ideologicznej indoktrynacji" w kontekście praw zwierząt

źródło: YouTube

Podobne artykuły

ARKADIUSZ ZIOLEK/East News - zdjęcie ilustracyjne

Świat

WHO apeluje o noszenie maseczek przez osoby zaszczepione. Zagrożenie kolejną falą koronawirusa?

Czytaj więcej >

Świat

Na Ziemię pospadały fragmenty chińskiej rakiety

Czytaj więcej >
Strzelanina w Kazaniu

Świat

Kazań. Strzelanina w szkole, są ofiary śmiertelne

Czytaj więcej >

Świat

Kontrowersyjny duchowny wyciągnięty z auta przez policję. Lekceważył obostrzenia

Czytaj więcej >
Jan Paweł II w trakcie pierwszej pielgrzymki do Polski.

Świat

Był drugi zamach na Jana Pawła II. Kard. Dziwisz postanowił po latach wyjawić prawdę

Czytaj więcej >
Trąba powietrzna

Świat

Co najmniej trzy osoby nie żyją, 200 jest rannych. Czechy zniszczone przez żywioł

Czytaj więcej >