Polski duchowny wyrzucił z kościoła w Calgary kanadyjskie służby, które pojawiły się na miejscu w związku z łamaniem obostrzeń.. YouTube/Artur Pawlowski TV
Źródło: YouTube/Artur Pawlowski TV
Wszystkie wideo autora Konrad Wrzesiński
Autor Konrad Wrzesiński - 5 Kwietnia 2021

Agresywny duchowny wyrzucił policjantów z kościoła: "Won, gestapo! Nie wracajcie tu, wy nazistowscy psychopaci!"

Polski duchowny wyrzucił z kościoła w Calgary kanadyjskie służby, które pojawiły się na miejscu w związku z łamaniem obostrzeń. Krzycząc o ataku nazistów, pastor nakazał policjantom opuścić świątynię. – Chcą zrobić z nas niewolników, tak jak zrobili to Egipcjanie – przekonywał na opublikowanym nagraniu.

W trakcie pierwszego dnia Świąt Wielkanocnych zarządzany przez pastora Artura Pawłowskiego kościół został odwiedzony przez sześciu policjantów oraz przedstawicielkę sektora zdrowia publicznego, którzy zjawili się w świątyni w związku z łamaniem obostrzeń.

Policjanci wyrzuceni z kościoła

Oburzony interwencją służb Pawłowski rozpoczął internetową transmisję, na której pokazał, jak wyrzuca za drzwi funkcjonariuszy. – Wynoście się stąd, naziści! – wykrzykiwał pastor ze wspólnoty w Calgary, największego miasta kanadyjskiej prowincji Alberta, liczącego przeszło milion mieszkańców.

Wściekły duchowny domagał się pokazania nakazu, przekonując, że "gestapo nie ma wstępu" na teren jego kościoła. – Nie obchodzimy mnie, co macie do powiedzenia. Wynoście się z mojej posesji! – kontynuował Pawłowski.

Nie wracajcie tu, wy nazistowscy psychopaci, źli, chorzy ludzie! – krzyczał jeszcze w stronę oddalających się mundurowych, którzy opuścili już kościół. – Zastraszacie ludzi w kościele w trakcie Paschy! Gestapowcy, naziści, komuniści, faszyści! Ani myślcie tu wracać!

Konferencja Marka Sowy pod biurem Beaty Szydło. Poseł chce wyjaśnień ws. Rządowego Funduszu Inicjatyw LokalnychKonferencja Marka Sowy pod biurem Beaty Szydło. Poseł chce wyjaśnień ws. Rządowego Funduszu Inicjatyw LokalnychCzytaj dalej

"Musimy dołączyć do walki"

Po wszystkim pastor kościoła w Calgary wypowiedział kilka zdań do oglądających interwencję widzów. – Chcą zrobić z nas niewolników, tak jak zrobili to Egipcjanie. Chcą być dzisiejszymi faraonami – przekonywał Pawłowski.

Duchowny zachęcał do dołączenia do swoistego ruchu oporu. – Nie wiem, co wydarzy się jutro, jeśli się nie obudzimy. Zobaczcie, co dzieje się w Niemczech, po raz kolejny przejmowanych przez faszyzm – mówił na nagraniu.

I dalej: – Niedoszli hitlerowcy już tam rządzą. Nie można nawet podróżować z jednego miasta do drugiego przez totalny lockdown. Jeśli nie dasz się zaszczepić jak pies czy kot, nie będziesz mógł brać udziału w handlu, pójść do szkoły czy pracować.

Kolejno polski pastor uderzył w patriotyczne tony: – Czy takiej przyszłości chcecie dla swoich dzieci i wnucząt? Taka ma być przyszłość Kanady?

Przyjaciele, musimy dołączyć do walki – apelował na zakończenie. – Spotykamy się co tydzień i potrzebujemy ludzi. Musimy im się przeciwstawić. Musimy składać pozwy przeciwko ich szaleństwu, póki jeszcze mamy taką szansę. Nasze prawa są nam zabierane tak szybko, że aż trudno w to uwierzyć.

Warto zaznaczyć, że pastor jest doskonale znany kanadyjskim służbom. Za organizację protestów, podczas których nawoływał do łamania zasad reżimu sanitarnego, na duchownego kilkukrotnie nakładano kary finansowe.

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

źródło: YouTube