wtv.pl > Polityka > Jarosław Kaczyński ruszył do Rzeszowa. Wykorzystał ostatnie dni kampanii
Alan Wysocki
Alan Wysocki 19.03.2022 08:50

Jarosław Kaczyński ruszył do Rzeszowa. Wykorzystał ostatnie dni kampanii

Jarosław Kaczyński
TVP Info/04.06.21 (screen z serwisu informacyjnego)

Jarosław Kaczyński wykorzystuje ostatnie dni przed kampanii wyborczej w Rzeszowie, by wesprzeć Ewę Leniart. Polityczka PiS-u ma szansę na wejście do II tury i walkę z Konradem Fijołkiem o tytuł włodarza stolicy województwa.

Jarosław Kaczyński udał się do Rzeszowa 4 czerwca. Już za tydzień obowiązywać będzie cisza wyborcza. Wciąż nie wiadomo, kto wygra głosowanie. Sondaże wskazują na przedstawiciela zjednoczonej opozycji, Konrada Fijołka, jednak w II turze wydarzyć może się wszystko.

Jarosław Kaczyński interweniuje. Walczy o II turę dla Ewy Leniart

Kandydat opozycji może liczyć na blisko 40% poparcia w I turze. Mobilizacja elektoratu może doprowadzić do zakończenia wyścigu już po pierwszym głosowaniu, co wywołało reakcję samego Jarosława Kaczyńskiego.

Mobilizację Prawa i Sprawiedliwości w regionie skomentował polityk Prawa i Sprawiedliwości. - Interwencja szefa była konieczna - podał anonimowy rozmówca Wirtualnej Polski. Celem obozu rządzącego ma być zdemobilizowanie elektoratu Konrada Fijołka, by ten nie odniósł zwycięstwa w I turze.

W trakcie kampanii w Rzeszowie pokazali się także Elżbieta Witek oraz Mateusz Morawiecki. Co więcej, sam Jarosław Kaczyński u boku Ewy Leniart ogłosił zainicjowanie budowy Drogi Południowej w gminie.

- Wojewoda Ewa Leniart jest kompetentna i rzetelna, ma szerokie możliwości również w stolicy państwa - dodawał podczas spotkania z mieszkańcami. Co więcej, parlamentarzysta stanowczo odciął się od Marcina Warchoła.

W trakcie wystąpienia wicepremier popełnił zaskakującą wpadkę. Pomylił Rzeszów ze Szczecinem, odnosząc się do rozwoju gospodarczego regionu. Jak sam tłumaczył, nie miał pojęcia, co doprowadziło do przejęzyczenia.

- Będziemy mieli (po wybudowaniu obwodnicy - przyp. red.) z całą pewnością ułatwiony rozwój gospodarczy Szczecina. Przepraszam bardzo, nie wiem, dlaczego tak powiedziałem, oczywiście Rzeszowa - wskazał.

Byłeś świadkiem zdarzenia, które powinniśmy opisać? Napisz maila na adres [email protected]. Przyjrzymy się sprawie.

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

źródło: [Wirtualna Polska/Konferencja Jarosława Kaczyńskiego]

Powiązane