wtv.pl > Polityka > Adam Niedzielski już w poniedziałek wyrusza na Podkarpacie
Alan Wysocki
Alan Wysocki 19.03.2022 08:57

Adam Niedzielski już w poniedziałek wyrusza na Podkarpacie

Adam Niedzielski
Piotr Molecki/East News

Adam Niedzielski zobaczył dane dotyczące szczepień. Fatalne wyniki na Podkarpaciu wywołały natychmiastową reakcję. Już w poniedziałek minister wyrusza do Jeżowa. Odbędzie szereg spotkań.

Ministerstwo Zdrowia przygotowało dane dotyczące wyszczepienia mieszkańców w podziale na gminy i województwa. Najgorsza sytuacja ma miejsce na Podkarpaciu, a konkretnie w gminie Jeżowe.

Adam Niedzielski już w poniedziałek wyrusza na Podkarpacie

W miejscowości liczącej 10 096 mieszkańców w pełni zaszczepionych jest jedynie 1,8 tysiąca pacjentów i pacjentek. Jeżowe jest czwartą gminą pod względem najmniejszego poziomu wyszczepienia mieszkańców.

Jak podaje Polska Agencja Prasowa, Adam Niedzielski natychmiast zorganizował służbowy wyjazd do władz gminy Jeżowe. Już w poniedziałek odbędą się rozmowy ministra zdrowia z tamtejszymi liderami.

W szeregu spotkań uczestniczyć będą przedstawiciele Rady Gminy, wójt oraz kierownik lokalnego ośrodka zdrowia. Tematem wizyty będzie spopularyzowanie szczepień wśród społeczności lokalnej.

- Najważniejszym obecnie dla ministra zdrowia celem jest możliwie szybkie zwiększenie liczby zaszczepionych Polaków, by zapobiec wzrostowi transmisji wirusa w najbliższych dniach i tygodniach - przekazał dla PAP rzecznik resortu, Wojciech Andrusiewicz.

Spotkanie z samorządowcami zwieńczy wspólna konferencja prasowa, która odbędzie się o 13:45 w Urzędzie Gminy Jeżowe.

Według najnowszych danych Centrum Informacyjnego Rządu do 25 lipca pełną odporność nabiera lub już nabrało aż 16 960 975 polskich pacjentów.

Byłeś świadkiem zdarzenia, które powinniśmy opisać? Napisz maila na adres [email protected]. Przyjrzymy się sprawie.

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

Źródło zdjęcia głównego: Piotr Molecki/East News