wtv.pl > Polska > Jacek Jaworek uciekł za granicę? Służby zmieniają taktykę
Alan Wysocki
Alan Wysocki 19.03.2022 08:57

Jacek Jaworek uciekł za granicę? Służby zmieniają taktykę

Jacek Jaworek
materiały policyjne

Jacek Jaworek mógł uciec poza granice Polski? Służby natychmiast rozpoczęły badanie nowego scenariusza. Interpol już wydał notę. Dwa wydziały pracują w dzień i noc.

Od początku poszukiwań rozważano ewentualną ucieczkę Jacka Jaworka poza granice kraju. Wiele wskazuje, że scenariusz staje się coraz bardziej prawdopodobny. Przeczesywanie lasów i okolicznych miejscowości nie przyniosło oczekiwanych rezultatów.

Jacek Jaworek mógł uciec poza granice Polski?

24 lipca poza Międzynarodowym Biurem Współpracy Policji do akcji wkroczył Interpol. Śledczy wydali specjalną, czerwoną notę za sprawcą potrójnego morderstwa.

>

Metody działań zmieniła także Polska Policja. Prowadzenie czynności przekazano wyspecjalizowanym ekspertom z wydziału kryminalnego oraz wydziału do spraw walki z cyberprzestępczością.

- Ciężar poszukiwań przejął wydział kryminalny, cyberprzestępczość i współpraca międzynarodowa. Oczywiście od początku braliśmy pod uwagę wersję, że poszukiwany mógł uciec za granicę. Sprawdzamy kontakty, jego najbliższe otoczenie - podkreśliła dla Onetu rzeczniczka śląskiej policji, podinspektor Aleksandra Nowara.

Dotychczas w poszukiwania zaangażowanych było ponad 200 policjantów, wspomaganych psami saksońskimi oraz policją konną. Pomoc przyszła także ze strony niemieckich służb. Do badania terenów zielonych wykorzystano drony.

O wsparcie w poszukiwaniach poproszono także społeczność lokalną. Wyznaczono 20 tysięcy złotych nagrody za wskazanie miejsca pobytu Jacka Jaworka. W wiadomości do naszej redakcji śląscy funkcjonariusze wskazali, jak zachować się w przypadku spotkania przestępcy.

Kategorycznie zabroniono dokonywania obywatelskiego zatrzymania. Jacek Jaworek może być uzbrojony i niebezpieczny.

- Najbezpieczniej będzie zachować dystans i natychmiast powiadomić o tym Policję, podając lokalizację, w której był widziany - podają przedstawiciele policji. Byłeś świadkiem zdarzenia, które powinniśmy opisać? Napisz maila na adres [email protected]. Przyjrzymy się sprawie.

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

Źródło: wtv.pl Źródło zdjęcia głównego: materiały policyjne

Powiązane