wtv.pl > Polska > Trwają poszukiwania kierowcy, który w sobotę wieczorem chciał rozjechać ludzi w Radymnie pod Jarosławiem
Agata Jaroszewska
Agata Jaroszewska 19.03.2022 09:18

Trwają poszukiwania kierowcy, który w sobotę wieczorem chciał rozjechać ludzi w Radymnie pod Jarosławiem

W sobotę wieczorem nieznany mężczyzna próbował przejeżdżać BMW przechodniów w Radymnie na Podkarpaciu
(zdjęcie ilustracyjne) zdjęcie wykadrowane DOMIN/AGENCJA SE/East News

Chwile grozy pod Jarosławiem na Podkarpaciu. Kierowca samochodu osobowego próbował rozjechać ludzi. Do zdarzenia doszło w sobotę wieczorem. Mężczyzna zbiegł z miejsca zdarzenia. Trwają jego poszukiwania.

Dramatycznie mógł się zakończyć sobotni wieczór w miejscowości Radymno nieopodal Jarosławia. Samochód osoby zaczął dosłownie polować na ludzi.

Podkarpacie: mężczyzna chciał rozjechać przechodniów

Nie są jeszcze znane motywy mężczyzny ani jego personalia. Wiadomo jednak, że stworzył realne zagrożenie dla zdrowia oraz życia osób przechadzających się po ulicach Radymna pod Jarosławiem.

- [...] to świeża sprawa. Trwa przesłuchiwanie świadków - przekazała Anna Długosz z jarosławskiej policji w rozmowie z reporterami Polsat News.

Pojazd został już zatrzymany przez policję. Nie ustalono jednak miejsca przebywania mężczyzny, który siedział za kierownicą samochodu osobowego.

Mimo niebezpieczeństwa, nikt nie ucierpiał

Osoby znajdujące się w sobotę wieczorem w Radymnie mogą mówić o sporym szczęściu. Mimo próby rozjechania przechodniów nikt nie odniósł obrażeń.

Policja zbiera zeznania i stara się ustalić, kim był agresor. Później w wyniku przesłuchania wyjaśniane będzie, co motywowało jego niebezpieczne zamiary.

Nie jest wiadome również, czy kierujący samochodem osobowym był pod wpływem jakichś substancji. Na obecnym etapie śledztwa nie można wykluczyć, że kierowca zażył środki odurzające, lub był pod wpływem alkoholu.

Dalsza część nagrania pod materiałem wideo:

Zdarzenie zostało nagrane przez świadka

Zachowanie agresynego kierowcy zostało nagrane. Film trafił do telewizji Polsat News. Do samego zdarzenia zgodnie z opisem świadka miało dojść na parkingu przy lokalnej plaży.

Srebrne BMW dosłownie polowało na ludzi. W tle nagrania słychać krzyki "uciekajcie". W kierunku auta zaczęli biec młodzi ludzie, którzy zapewne chcieli dostać się do fotela kierowcy i wyciągnąć z niego kierującego mężczyznę.

Na filmie widać, że w pewnym momencie auto potrąciło młodą osobę w białej bluzce. Wcześniej jechało za nią po drodze.

Wszystkie osoby posiadające informacje na temat tożsamości poszukiwanego mężczyzny powinny zgłosić się na policję. Można zrobić to osobiście lub przez numer alarmowy 112.

Byłeś świadkiem zdarzenia, które powinniśmy opisać? Napisz maila na adres [email protected]. Przyjrzymy się sprawie.

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

Źródło: polsatnews.pl Zdjęcie główne: (zdjęcie ilustracyjne) zdjęcie wykadrowane DOMIN/AGENCJA SE/East News

Powiązane