wtv.pl > Polityka > Abp Marek Jędraszewski wydał komunikat. Koniec z dyspensą od udziału w mszy świętej
Alan Wysocki
Alan Wysocki 27.02.2023 14:30

Abp Marek Jędraszewski wydał komunikat. Koniec z dyspensą od udziału w mszy świętej

Abp Marek Jędraszewski
Piotr Molecki/East News

Abp Marek Jędraszewski wystosował oficjalny list do wiernych. Koniec z dyspensą od udziału w niedzielnych i świątecznych mszach świętych. Duchowny ostrzega przed popełnianiem ciężkich grzechów.

Abp Marek Jędraszewski wydał dekret, nawiązujący do decyzji Episkopatu Polski. Hierarcha odwołał udzieloną dyspensę od obowiązku niedzielnego i świątecznego uczestnictwa we mszy świętej.

Zarządzenie metropolity krakowskiego weszło w życie 19 czerwca. Już w niedzielę podczas nabożeństwa każdy wierny ma duchowy obowiązek stawienia się w swojej parafii.

Abp Marek Jędraszewski znosi dyspensę i ostrzega przed ciężkimi grzechami

- Jednocześnie polecam, by duszpasterze skutecznie powiadomili o tym fakcie wiernych oraz przypomnieli im wielkie znaczenie udziału w Eucharystii, jakie posiada ono dla życia Kościoła - zaleca kapłan.

W komunikacie powołał się na zapisy Katechizmu Kościoła katolickiego. Zgodnie z przepisami usprawiedliwieniem od udziału w mszy jest indywidualna dyspensa, choroba lub konieczność opieki nad niemowlęciem.

- Ci, którzy dobrowolnie zaniedbują ten obowiązek, popełniają grzech ciężki - deklarował Jędraszewski.

Wciąż dopuszcza się organizowanie mszy świętych poza kościołem. - Zachęcam również do przestrzegania ustanowionych nadzwyczajnie dla sprawowanego kultu religijnego i nadal obowiązujących norm - apeluje hierarcha.

Dalsza część materiału pod wideo.

Abp Jędraszewski wyraził nadzieję na rozbudzenie nowej religijnej gorliwości oraz odnalezienie odpowiedzi na duchowe pragnienia.

Byłeś świadkiem zdarzenia, które powinniśmy opisać? Napisz maila na adres [email protected] Przyjrzymy się sprawie.

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

Źródło: wtv.pl