wtv.pl > Polska > Libiąż. 65-latek próbował uprowadzić dziecko z placu zabaw, już nie pierwszy raz
Paweł Sekmistrz
Paweł Sekmistrz 19.03.2022 08:49

Libiąż. 65-latek próbował uprowadzić dziecko z placu zabaw, już nie pierwszy raz

Próba porwania w Libiążu
facebook.com/Malopolska.Policja

Do mrożących krew w żyłach scen doszło na jednym z placów zabaw w Libiążu. Mężczyzna zaczepiał bawiące się dzieci - w pewnym momencie chwycił jedno z nich i próbował zaprowadzić je za pobliski blok. Gdyby nie reakcja jednego z rodziców mogło dojść do tragedii.

Mężczyzna z Libiąża został aresztowany na trzy miesiące.

Atak na dziecko w Libiążu

Do incydentu doszło 27 maja na jednym z placów zabaw w Libiążu w województwie małopolskim. Na miejscu bawiła się grupa dzieci, do której nieoczekiwanie dosiadł się 65-letni mężczyzna.

Wg relacji małoletnich, niespodziewany "gość" początkowo wykrzykiwał w ich stronę wyznania miłości. Chwilę później zrobił się jednak agresywny i twierdził, że "nienawidzi" dzieci.

Najgorsze miało jednak przyjść tuż po tym. 65-latek chwycił za rękę 7-letniego chłopca. Choć dziecko się wyrywało, zdeterminowany mężczyzna próbował zaciągnąć je za znajdujący się nieopodal budynek.

- Policjanci ustalili, że chwilę wcześniej 65-letni mężczyzna pojawił się na placu zabaw, wykrzykiwał do dzieci raz, że je "kocha", a po chwili, że je "nienawidzi" - tłumaczył w rozmowie z TVN24 młodszy inspektor Sebatian Gleń z małopolskiej policji - W pewnym momencie człowiek ten chwycił siedmioletniego chłopca i siłą próbował zaciągnąć go za pobliski blok - dodał. Na ratunek ruszyły rówieśniczki chłopca. Udało im się uwolnić dziecko z uścisku oprawcy, a jedna z nich o sytuacji zawiadomiła swojego ojca, który błyskawicznie ruszył na miejsce. Zdołał przechwycić 65-latka oraz powiadomić o sprawie policję.

Areszt za próbę uprowadzenia

Przybyli na miejsce funkcjonariusze sprawdzili stan trzeźwości mężczyzny, który zaczepiał dzieci na palcu zabaw w Libiążu. Okazało się, że jest on pod wpływem alkoholu. Policja zadecydowała o natychmiastowym zatrzymaniu go.

Po spędzeniu nocy na komendzie, 65-latek usłyszał zarzut próby uprowadzenia osoby małoletniej. Wg ustaleń śledczych, nie był to pierwszy raz, gdy mężczyzna grasował na wspomnianym placu zabaw.

Jakiś czas wcześniej miał próbować w podobny sposób uprowadzić bawiącą się tam dziewczynkę. Policja apeluje o pomoc. Osoby posiadające informacje o podobnych zdarzeniach z udziałem mężczyzny proszone są o zgłaszanie ich na Komisariat Policji w Libiążu (nr tel. 47 83 24 350).

W piątek sąd zadecydował o osadzeniu mężczyzny w areszcie na okres 3 miesięcy. 65-latek spędzić może w więzieniu nawet do 5 lat.

Byłeś świadkiem zdarzenia, które powinniśmy opisać? Napisz maila na adres [email protected]. Przyjrzymy się sprawie.

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

Źródło: Wp.pl, Tvn24.pl, Facebook.com/Małopolska Policja

Tagi: Polska
Powiązane