wtv.pl
wtv.pl

WTV.pl

Rusza nabór na 500 plus. Co należy zrobić, aby otrzymywać świadczenie?

1 Lutego 2021

Autor tekstu:

Konrad Wrzesiński

Udostępnij:

Wnioski o pieniądze pochodzące z programu Rodzina 500 plus można składać od poniedziałku, 1 lutego. Do kwietnia rodziny chcące korzystać ze świadczenia mogą aplikować jedynie drogą elektroniczną.

Nabór na 500 plus

Warto pamiętać, że od roku 2021 prawo do otrzymywania świadczenia wychowawczego w ramach sztandarowej inicjatywy Prawa i Sprawiedliwości, programu Rodzina 500 plus, ustalane będzie na okres od 1 czerwca do 31 maja kolejnego roku kalendarzowego, wskazuje internetowy serwis radia RMF FM.

Wnioski o przyznanie prawa do pobierania środków od czerwca bieżącego roku można składać, począwszy od 1 lutego. Dokonać można tego jednak wyłącznie drogą elektroniczną.

Wnioskodawcy mogą skorzystać z portalu Emp@tia, bankowości elektronicznej oraz strony PUE ZUS. Możliwość złożenia wniosku tradycyjną drogą (poprzez wizytę w urzędzie bądź za pośrednictwem poczty) zostanie uruchomiona 1 kwietnia.

By otrzymać świadczenie za czerwiec maksymalnie do 30 czerwca, konieczne jest złożenie kompletnego oraz prawidłowo wypełnionego wniosku do 30 kwietnia tego roku.

Wspomniany portal zwraca uwagę, że w przypadku wniosków złożonych od 1 do 31 maja wypłata świadczenia, wraz z wyrównaniem od czerwca, nastąpi nie później niż 31 lipca.

Wobec wniosków złożonych od 1 do 30 czerwca terminem wypłaty środków będzie najpóźniej 31 sierpnia.

Dokumenty złożone po 30 czerwca zaowocują wypłaceniem świadczenia od miesiąca złożenia wniosku. By zagwarantować sobie wyrównanie, konieczne jest złożenie wniosku  do końca czerwca.

134,4 mld zł z 500 plus

Stojący za sukcesem PiS w wyborach parlamentarnych program 500 plus wszedł w życie 1 kwietnia 2016 roku. W lipcu 2019 roku zdecydowano o jego rozszerzeniu. Świadczenie przysługuje obecnie na wszystkie dzieci do 18. roku życia. Dochód danej rodziny nie warunkuje przyznania środków.

W ciągu 18 lat na każde dziecko przypada zatem 108 tys. zł wsparcia.

Od początku trwania programu, czyli od kwietnia 2016 r. do końca roku 2020 do rodzin trafiło już 134,4 mld zł, a świadczenie otrzymuje co miesiąc blisko 6,6 mln dzieci. To najlepiej pokazuje skalę naszych działań na rzecz polskich rodzin – wskazała minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg, cytowana przez rfm24.pl.

źródło: rfm24.pl

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

Podobne artykuły

Zauważono, że 14. emerytura nie została wyszczególniona przez rząd w planie finansowym przekazanym do instytucji europejskich

Gospodarka

14. emerytura nie będzie wypłacana? Rząd tego nie przewidział?

Czytaj więcej >

Gospodarka

Zaczynają się kontrole pod CPK. Geodeci mogą wejść na waszą działkę i zapukać

Czytaj więcej >

Gospodarka

GIS ostrzega: Wykrycie bakterii Salmonella w partii sezamu łuskanego

Czytaj więcej >
Piotr Molecki/East News - zdjęcie ilustracyjne

Gospodarka

Wszystkie sklepy zamknięte w niedziele niehandlowe? PiS szykuje nowelizację ustawy

Czytaj więcej >
Marek BAZAK/East News

Gospodarka

Czternasta emerytura już na jesieni. Nie każdy dostanie pełne świadczenie

Czytaj więcej >

Gospodarka

Rząd bierze się za emerytów. Zachęta do dłuższej praca pojawi się w KPO

Czytaj więcej >