wtv.pl
Nie żyje 11-letni Sebastian

materiały policyjne

11-letni Sebastian wysłał sms-a mamie i zaginął. Są najnowsze wiadomości, nie żyje

23 Maja 2021

(Ostatnia zmiana: 3 Czerwca 2021)

Autor tekstu:

Alan Wysocki

Udostępnij:

Nie żyje 11-letni Sebastian, o którego zaginięciu pisały największe polskie media oraz serwisy internetowe. Kilkadziesiąt minut temu Polska Agencja Prasowa podała porażające informacje o śmierci dziecka. Zatrzymano mężczyznę, który już niedługo usłyszy zarzut zabójstwa.

W poszukiwania 11-letniego Sebastiana zaangażowani były służby mundurowe, rodzina i bliscy, lokalna społeczność, a także administratorzy największych stron w mediach społecznościowych. Godziny poszukiwań pozwoliły na odnalezienie dziecka. Niestety, spełnił się najczarniejszy scenariusz.

Chłopiec przed zaginięciem zdążył wysłać mamie SMS-a. Poprosił w nim o przesunięcie godziny powrotu do domu z 19:00 na 19:30. To ostatni kontakt 11-letniego Sebastiana z mamą.

Nie żyje 11-letni Sebastian. Zatrzymano podejrzanego o morderstwo

Poszukiwania trwały od sobotniego wieczoru do niedzieli wieczorem. Ciało chłopca zostało ukryte na terenie Sosnowca. Na miejscu pracują policyjni technicy i śledczy pod nadzorem prokuratora.

Z nieoficjalnych informacji wynika, że chłopiec mógł paść ofiarą morderstwa. Potwierdzenie przyczyny śmierci wymaga jednak zrealizowania szczegółowych badań, w tym także sekcji zwłok.

Białoruś

Nowe fakty ws. zatrzymania opozycjonisty. "Kontrolerzy lotów na lotnisku w Mińsku grozili zestrzeleniem samolotu"

CZYTAJ DALEJ

"Dziękuję za liczne zaangażowanie się w udostępnienie informacji o zaginięciu 11-letniego Sebastiana. Niestety zmuszony jestem poinformować Was o tragicznym finale poszukiwań chłopca. Sebastian nie żyje, najprawdopodobniej został zamordowany" - czytamy na stronie KiKŚ - Konflikty i katastrofy światowe.

Komunikat w sprawie wydali także przedstawiciele śląskiej policji. Za pośrednictwem Facebooka poinformowano, że doszło do ustalenia personaliów, a ostatecznie do zatrzymania 41-letniego mieszkańca Sosnowca. Aresztowany, jak przekonują służby, mógł mieć związek z zaginięciem 11-letniego Sebastiana z Katowic.

Polska Agencja Prasowa podała nieoficjalne informacje o wcześniejszym notowaniu zatrzymanego przez funkcjonariuszy. Nie brakuje przesłanek wskazujących na pedofilskie tło zbrodni, jednak należy podkreślić, iż wciąż nikt nie potwierdził, ani nie odniósł się do pogłoski.

Odbyły się także przeszukiwania w domu podejrzanego. Doprowadzenie do prokuratury najprawdopodobniej odbędzie się w najbliższy poniedziałek. O wymiarze ewentualnej kary decydować będzie poczytalność, okoliczności zbrodni, a także stopień jej okrucieństwie. Mieszkańcowi Sosnowca grozi nawet dożywotnie pozbawienie wolności.

Mężczyzna obecnie przebywa w areszcie.

Byłeś świadkiem zdarzenia, które powinniśmy opisać? Napisz maila na adres wtv@iberion.pl. Przyjrzymy się sprawie.

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

Źródło: [Radio Swaboda/PAP]

Alan WysockiAutor

Ateista roku 2018, redaktor WTV.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: wtv@iberion.pl

Podobne artykuły

EAST NEWS

Polska

Ostrzeszów. Policja znalazła zwłoki 86-letniego grzybiarza

Czytaj więcej >
Marek BAZAK/East News

Polska

Pułtusk. Z rzeki wyłowiono zwłoki 6-letniej dziewczynki i jej 39-letniej matki

Czytaj więcej >
Google Maps

Polska

Lublin. 26-letnia matka, która udusiła swoje dzieci jest już w areszcie

Czytaj więcej >
KPP Kolno

Polska

Kolno. 17-latek włamał się do lokalu gastronomicznego. Grozi mu 10 lat więzienia

Czytaj więcej >
Marek BAZAK/East News

Polska

Weekendowa przerwa techniczna w bankach. Jakie utrudnienia czekają na klientów?

Czytaj więcej >
TRICOLORS/East News

Polska

Rafał Ziemkiewicz zatrzymany lotnisku. Służby zabrały mu telefon i leki

Czytaj więcej >