wtv.pl > Polska > Zofia Klepacka wyznaje: powstrzymałam kobietę przed aborcją
Julian Bakuła
Julian Bakuła 19.03.2022 08:15

Zofia Klepacka wyznaje: powstrzymałam kobietę przed aborcją

W wywiadzie dla Radia Warszawa Zofia Klepacka wypowiedziała się na temat aborcji.
TRICOLORS/East News

W sobotę Zofia Klepacka zdobyła brązowy medal na mistrzostwach Europy w windsurfingu w klasie olimpijskiej RS:X, które odbyły się w portugalskiej Vilamourze. Jak podaje rmf24.pl, jest to już dziewiąty medal zdobyty przez Klepacką na mistrzostwach Europy w klasie RS:X.

Wcześniej Zofia Klepacka trzykrotnie zdobywała złoty medal w mistrzostwach Europy. Jak podaje rmf24.pl, po raz pierwszy miało to miejsce w roku 2011 w Burgas (Bułgaria), następnie w roku 2017 w Marsylii i w roku 2018 w Sopocie

Jak wskazuje Wirtualna Polska, Zofia Klepacka przyciąga uwagę mediów nie tylko ze względu na swoje sportowe dokonania, ale także z uwagi na jej wypowiedzi dotyczące tematów takich jak prawa osób LGBT czy aborcja, której zawodniczka się sprzeciwia.

- Mam dwójkę dzieci i jeżeli teraz słyszę, że w szkołach ma być specjalny pedagog zajmujący się problematyką LGBT, ogarnia mnie przerażenie. To jest dla mnie nienormalne, dlatego będę czynić wszystko, aby nie dopuścić do takich rzeczy, chociażby publikując posty na Facebooku. Wiem, że wielu ludzi stoi za mną murem, i to jest pocieszające - mówiła przywoływana przez TVP Info Klepacka w rozmowie z "Gazetą Polską".

Zofia Klepacka udzieliła wywiadu Radiu Warszawa

Przykładem może być wywiad, którego Zofia Klepacka udzieliła we wtorek Radiu Warszawa, wypowiadając się m.in. na temat macierzyństwa, aborcji, eutanazji i wartości konserwatywnych oraz chrześcijańskich, których chciałaby bronić.

- Widzimy, w jakim kierunku zmierza dzisiejszy świat. W niektórych krajach eutanazja, jak i aborcja, są na porządku dziennym. Mam nadzieję, że Polska będzie przykładem dla Europy i ostoją chrześcijaństwa, ostoją normalności i normalnych wartości. Stąd też moja obrona kościołów, które zostały zaatakowane, pomników, przedstawiających naszych narodowych bohaterów, którzy przelewali krew za to, żeby Polska była wolna, suwerenna, demokratyczna - czytamy wypowiedź Zofii Klepackiej na portalu radiowarszawa.com.pl.

W wywiadzie dla Radia Warszawa Zofia Klepacka dała także do zrozumienia, że uważa rodzinę za fundament życia oraz zadeklarowała się jako przeciwniczka aborcji, sugerując, że staje w ten sposób po stronie słabszych i bezbronnych.

Zawodniczka zwróciła również uwagę na swoje wychowanie, które wpoiło jej przywiązanie do wiary i patriotyzmu. Zofia Klepacka opowiedziała ponadto na antenie Radia Warszawa historię z własnego życia dotyczącą aborcji.

- Nie ukrywam, że udało mi się uchronić pewną kobietę przed tym, aby nie robiła aborcji. Napisała do mnie i w rozmowie okazało się, że jest w nieciekawej sytuacji. Jestem szczęśliwa, bo swoim świadectwem przekonałam tę kobietę, aby nie usuwała dziecka. Uważam, że jak będziemy o tym głośno mówić, to inni również będą brali z nas przykład - mówiła przywoływana przez radiowarszawa.com.pl Zofia Klepacka.

Źródło: radiowarszawa.com.pl, rmf24.pl, Wirtualna Polska, TVP Info, Gazeta Polska

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

Tagi: Aborcja