wtv.pl
wtv.pl

WTV.pl

Zmiany w rozporządzeniu dot. obostrzeń opublikowane w Dzienniku Ustaw

8 Kwietnia 2021

Autor tekstu:

Anna Dymarczyk

Udostępnij:

Rząd wprowadził zmiany w warunkach obostrzeń, których doświadczaliśmy w ostatnich tygodniach. W rozporządzeniu pojawiło się kilka zmian - związane są one z kwarantanną ratowników medycznych z Lotniczego Pogotowia Ratunkowego oraz ze sportowc

  • Do 18 kwietnia obowiązują aktualne obostrzenia. Mają one być przedłużeniem tego, co miało miejsce w ostatnich tygodniach

  • Rząd wprowadził jednak pewne zmiany do rozporządzenia - dotyczą one ratowników z Lotniczego Pogotowia Ratunkowego i sportowców polskiej kadry narodowej lub przygotowujących się do igrzysk

  • Reszta obostrzeń pozostaje w niezmienionym kształcie

Warto pamiętać więc, że do 18 kwietnia wciąż nie będziemy mogli skorzystać z wielu usług.

Rząd wprowadza poprawki do rozporządzenia dot. obostrzeń

Do 18 kwietnia obowiązują przedłużone obostrzenia. Mają one stłumić trzecią falę zachorowań na koronawirusa i sprawdzić, jak wygląda zachorowalność i śmiertelność choroby po Świętach Wielkanocnych. 

Wprowadzone obostrzenia nie będą jednak dokładnie takie same jak te obowiązujące do 9 kwietnia. Wprowadzono w nich niewielkie poprawki dotyczące niektórych grup zawodowych.

Pierwsza z nich dotyczy ratowników Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Część z nich podczas lotów przekracza granicę z sąsiednimi państwami. Żadnego z pracowników tej służby nie będzie obowiązywała kwarantanna po powrocie do kraju.

Drugi zapis dotyczy sportowców. Dla niektórych z nich otwarte będą m.in. baseny, niektóre siłownie i kluby fitness. Dotyczy to jednak jedynie szczególnych grup.

Pierwszą z nich są członkowie kadry narodowej przynależących do polskich związków sportowych i przygotowujących się do igrzysk olimpijskich, a drugą poszczególni sportowcy, którzy przygotowują się do wyjazdu na igrzyska olimpijskie, paraolimpiadę oraz igrzyska niesłyszących.

Jakie obostrzenia obowiązują do 18 kwietnia?

Podobnie jak wcześniej, zamknięte pozostaną niektóre sklepy w galeriach handlowych (wszystkie poza sklepami spożywczymi, drogeriami, punktami usługowymi, aptekami oraz salonami prasowymi). Zakupów stacjonarnych nie będzie można również zrobić w sklepach meblowych i budowlanych.

Zaczekać będziemy musieli również z wizytą u fryzjera i kosmetyczki. Odłożyć należy również plany dotyczące nowych tatuaży lub kolczyków - zamknięte zostały również studia tatuażu i piercingu.

Poćwiczyć trzeba będzie na świeżym powietrzu lub we własnym domu, bo tak, jak wcześniej, nie funkcjonują siłownie, kluby fitness, baseny i korty tenisowe. Zamknięte zostały również boiska.

Podobnie jak wcześniej zamknięte są również restauracje, bary, kawiarnie i kluby. Jedzenie można otrzymywać z nich jedynie na wynos.

Należy pamiętać również o zasłanianiu ust i nosa w przestrzeniach publicznych. Za brak maseczki grozi nam kara do 500 zł.

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

źródło: [radiozet.pl]

Podobne artykuły

Polityka

Nagrody w Ministerstwie Zdrowia, aż 20 mln zł w 6 lat. "Jak trzeba dać pielęgniarkom, to pieniędzy nie ma"

Czytaj więcej >
Lokalne wybory to cisza wyborcza w niemal całym kraju

Polityka

Od północy trwa wyjątkowa cisza wyborcza. 13 czerwca wielu Polaków spotka się przy urnach

Czytaj więcej >

Polityka

Protest pod Pałacem Prezydenckim. Przypomnieli słowa Andrzeja Dudy

Czytaj więcej >
(screen) Youtube/Onet Rano

Polityka

Oficjalne wyniki wyborów w Rzeszowie. Zwyciężył Konrad Fijołek, kandydat opozycji

Czytaj więcej >
Jakub Kaminski/East News - zdjęcie ilustracyjne

Polityka

Margot i Łania ze Stop Bzdurom odpowiedzą przed sądem. Grozi im więzienie

Czytaj więcej >
Andrzej Duda i Kinga Duda

Polityka

Andrzej Duda nie otrzymał zaproszenia na ślub córki? Zastanawiający wpis na Twitterze prezydenta

Czytaj więcej >