wtv.pl
wtv.pl

WTV.pl

Zbigniew Ziobro złożył życzenia Polkom i Polakom

4 Kwietnia 2021

Autor tekstu:

Konrad Wrzesiński

Udostępnij:

Zbigniew Ziobro złożył wielkanocne życzenia obywatelom, publikując oficjalne nagranie w mediach społecznościowych. Lider Solidarnej Polski mówił przy tym o siłach jasności i ciemności oraz zwycięstwie dobra nad złem.

W związku ze Świętami Wielkanocnymi na oficjalnym Twitterze Zbigniewa Ziobry pojawiło się nagranie, na którym koalicjant Prawa i Sprawiedliwości złożył życzenia Polkom i Polakom. W materiale trudno przeoczyć jednak pewne polityczne odniesienia.

Zbigniew Ziobro: Zwycięstwo jasności nad ciemnością

Coraz śmielej poczynający sobie wewnątrz Zjednoczonej Prawicy Ziobro zwrócił uwagę, że najważniejsze dla katolików święta są symbolem zwycięstwa sił dobra nad złem.

W związku ze zbliżającymi się świętami wielkanocnymi składam Państwu najlepsze życzenia – rozpoczął szef Ministerstwa Sprawiedliwości na opublikowanym tuż przed dniem Zmartwychwstania Pańskiego nagraniu.

Lider Solidarnej Polski życzył Polkom i Polakom pokoju ducha, wszelkiej pomyślności oraz obfitości łask Bożych. Kolejno przeszedł niejako do znanej ze swoich wystąpień retoryki, według której należy przeciwstawić się wrogim siłom.

Wspominając świętowane dziś zmartwychwstanie Jezusa, Zbigniew Ziobro mówił o "zwycięstwie dobra nad złem, jasności nad ciemnością oraz życia nad śmiercią", życząc przy tym nadziei, pokoju oraz radości.

Przeprosiny Mateusza Morawieckiego

Ziobro nie jest bynajmniej jedynym przedstawicielem rządu, który korzystając z mediów społecznościowych, wypowiedział kilka słów do użytkowników sieci. Przed dwoma dniami na facebookowym profilu Mateusza Morawieckiego pojawiło się nagranie, na którym premier dość nieoczekiwanie połączył świąteczne życzenia z przeprosinami.

Moje życzenia z okazji świąt Wielkiej Nocy chciałbym połączyć z ważnym apelem. Wynika on oczywiście z trudnej sytuacji pandemicznej – mówił szef rządu Prawa i Sprawiedliwości.

Prosząc, by Polki i Polacy zdecydowali się spędzić święta jedynie w gronie najbliższych, premier przeprosił za słowa wypowiedziane latem 2020 roku, gdy przekonywał, że epidemia "jest już w odwrocie" i nie należy się jej bać.

Nie mogę cofnąć czasu, ale sam też bym dziś pewne kwestie opisywał inaczej – zapewnił Mateusz Morawiecki. I dodał: – Dlatego dziś, za te momenty chcę Państwa przeprosić z nadzieją, że ten gest pojednania będzie nam towarzyszył w nadchodzących, trudnych tygodniach.

[EMBED-2397]

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

  • 538 mld zł zalega na kontach ZUS. Zapomniane emerytury z OFE

  • Kard. Gulbinowicz został ukarany przed śmiercią. Nie zdążył się wywiązać

  • Wiceminister Rzymkowski o "ideologicznej indoktrynacji" w kontekście praw zwierząt

źródło: Twitter / Facebook

Podobne artykuły

Polityka

Nagrody w Ministerstwie Zdrowia, aż 20 mln zł w 6 lat. "Jak trzeba dać pielęgniarkom, to pieniędzy nie ma"

Czytaj więcej >
Lokalne wybory to cisza wyborcza w niemal całym kraju

Polityka

Od północy trwa wyjątkowa cisza wyborcza. 13 czerwca wielu Polaków spotka się przy urnach

Czytaj więcej >

Polityka

Protest pod Pałacem Prezydenckim. Przypomnieli słowa Andrzeja Dudy

Czytaj więcej >
(screen) Youtube/Onet Rano

Polityka

Oficjalne wyniki wyborów w Rzeszowie. Zwyciężył Konrad Fijołek, kandydat opozycji

Czytaj więcej >
Jakub Kaminski/East News - zdjęcie ilustracyjne

Polityka

Margot i Łania ze Stop Bzdurom odpowiedzą przed sądem. Grozi im więzienie

Czytaj więcej >
Andrzej Duda i Kinga Duda

Polityka

Andrzej Duda nie otrzymał zaproszenia na ślub córki? Zastanawiający wpis na Twitterze prezydenta

Czytaj więcej >