wtv.pl
wtv.pl

WTV.pl

Uwaga, rodzice. Minister przekazała ważne wieści ws. przedłużenia obowiązywania dodatkowego zasiłku opiekuńczego

18 Stycznia 2021

Autor tekstu:

Konrad Wrzesiński

Udostępnij:

Obowiązywanie dodatkowego zasiłku opiekuńczego przedłużono do 31 stycznia, wynika z informacji przekazanych przez minister Marlenę Maląg. Pomoc ma być wypłacana w oparciu o dotychczasowe warunki.

Wobec decyzji dotyczącej powrotu uczniów klas I-III do nauki stacjonarnej część komentatorów wskazywała, że nie warunkuje jej troska o dobro dzieci a kwestia finansowania zasiłku opiekuńczego. (Więcej na ten temat w artykule Już jutro uczniowie wracają do szkół. Nauczyciele: „Nie chodzi o dobro dzieci”).

Sprawę skomentowała minister rodziny i polityki społecznej.

W związku z aktualną, wciąż trudną, sytuacją epidemiczną zdecydowaliśmy o wydłużeniu dodatkowego zasiłku opiekuńczego do końca miesiąca, czyli do 31 stycznia – przekazała Marlena Maląg, cytowana przez rmf24.pl.

Zasiłek opiekuńczy przedłużony

Szefowa resortu przekazała, że przy analizie sytuacji wzięto pod uwagę powrót najmłodszych uczniów do szkół, jak również testy dla nauczycieli na obecność COVID-19.

Doszliśmy do wniosku, że w niektórych szkołach nadal może być potrzeba wykorzystania tego zasiłku, że rodzice będą chcieli skorzystać z tej możliwości – przekazała szefowa MRiPS.

Maląg zaznaczyła, że decyzja dotyczy również młodszych dzieci, w tym przedszkolaków oraz maluchów na co dzień uczęszczających do żłobków.

Przypomnijmy, że zasiłek opiekuńczy przysługuje za okres, w którym zamknięte pozostawały żłobki, przedszkola, szkoły oraz pozostałe placówki dziennego pobytu dzieci, co przełożyło się na brak możliwości sprawowania opieki przez opiekunów z powodu epidemii.

Pomoc przysługuje na opiekę nad dziećmi do 8. roku życia oraz starszymi w przypadku orzeczenia o niepełnosprawności, zwraca uwagę internetowy serwis radia RMF FM.

Miesięczny zasiłek opiekuńczy wypłacany jest w wysokości 80 procent wynagrodzenia. Jego wypłata przysługuje za każdy dzień sprawowania opieki oraz dni ustawowo wolne od pracy.

Przypomnijmy, że mimo powrotu uczniów najmłodszych klas do szkół starsze dzieci nadal kontynuują naukę w formie zdalnej.

źródło: rmf24.pl

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

Podobne artykuły

Google Maps

Polska

Zbrodnia w Borowcach. Sąsiad opowiedział więcej o Jacku Jaworku. Mężczyzna miał spore problemy

Czytaj więcej >
W jednym z mieszkań w Międzyborzu policja odkryła zwłoki kobiety. Obok niej znajdowała się dwójka dzieci

Polska

Rodzeństwo zamknięte w mieszkaniu ze zmarłą matką. Dramat w woj. dolnośląskim

Czytaj więcej >

Polska

Lubelskie. Nie żyje 24-letni motocyklista, policja wydała apel

Czytaj więcej >
ARKADIUSZ ZIOLEK/East News - zdjęcie ilustracyjne

Polska

Tragiczne skutki sobotniej burzy. Zniszczenia widoczne są w całej Polsce

Czytaj więcej >

Polska

Silne burze i deszcz w całej Polsce. IMGW wydało ostrzeżenia

Czytaj więcej >
W sobotę wieczorem w Poznaniu doszło do tragicznego wypadku. Nie żyją dwie osoby

Polska

W Poznaniu w aucie spłonęły dwie osoby. Wcześniej kierowca uderzył w słup trakcyjny

Czytaj więcej >