wtv.pl > Gospodarka > "Zakończyć lockdown". Rzecznik MiŚP Adam Abramowicz nawołuje do zniesienia obostrzeń
Julian Bakuła
Julian Bakuła 19.03.2022 08:19

"Zakończyć lockdown". Rzecznik MiŚP Adam Abramowicz nawołuje do zniesienia obostrzeń

wtv
WTV.pl

Rzecznik Małych i Średnich Przedsiębiorstw (MiŚP) Adam Abramowicz nawołuje do zniesienia do końca kwietnia obostrzeń ograniczających działalność przedsiębiorców

Zdaniem Adam Abramowicza taki krok jest obecnie bezpieczny z uwagi na fakt zaszczepienia osób należących do grup ryzyka. - Mamy zabezpieczonych tych, dla których przebieg choroby jest najcięższy - przywołuje rzecznika MiŚP Polsat News.

- Trzeba zwrócić uwagę, że mamy zaszczepione grupy ryzyka, prawie wszyscy, którzy mają ukończone 60 lat - tłumaczył przywoływany przez Polsat News Adam Abramowicz w odpowiedzi na uwagi, że sytuacja epidemiczna wciąż pozostaje poważna.

Rzecznik MiŚP sugerował także, że po roku epidemii wiele osób przeszło już COVID-19, co także miałoby stanowić zabezpieczenie i pozwalać na zniesienie obostrzeń ograniczających działalność przedsiębiorców.

Adam Abramowicz chce zakończyć lockdown

Adam Abramowicz stwierdził również, że błędem jest pozostawianie oceny stanu epidemii wyłącznie w rękach ekspertów medycznych, a głos w tej sprawie powinni mieć także przedsiębiorcy.

- Lockdown wpływa na całe życie społeczne. Proszę zwrócić uwagę na koszty lockdownu, o których Polacy nie mają zielonego pojęcia - mówił przywoływany przez Polsat News rzecznik MiŚP, wskazując na rosnące zadłużenie firm.

- Mamy już szczyt III fali pandemii za sobą, to już widać, zachorowania będą spadały, czy nas stać, żeby dalej utrzymywać lockdown? To się odbije na poziome życia każdej polskiej rodziny - czytamy wypowiedź Adama Abramowicza na portalu Polsat News.

Obostrzenia przedłużono do 25 kwietnia

W środę odbyła się konferencja ministra zdrowia Adama Niedzielskiego, na której ogłosił on przedłużenie większości obowiązujących od końca marca obostrzeń o tydzień - do 25 kwietnia. Obostrzenia dla branży hotelarsko-noclegowej przedłużone zostały o dwa tygodnie - do 3 maja.

Minister zapowiedział w związku z tym, że w okresie weekendu majowego policjanci i inspektorzy sanitarni prowadzić będą "wytężone kontrole" przestrzegania obostrzeń.

Byłeś świadkiem zdarzenia, które powinniśmy opisać? Napisz maila na adres [email protected]. Przyjrzymy się sprawie.

Źródło: Polsat News

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

Powiązane