wtv.pl
wtv.pl

WTV.pl

"Zakończyć lockdown". Rzecznik MiŚP Adam Abramowicz nawołuje do zniesienia obostrzeń

14 Kwietnia 2021

Autor tekstu:

Julian Bakuła

Udostępnij:

Rzecznik Małych i Średnich Przedsiębiorstw (MiŚP) Adam Abramowicz nawołuje do zniesienia obostrzeń ograniczających działalność firm. Twierdzi, że zaszczepienie osób należących do grup ryzyka pozwala na bezpieczne wznowienie normalnego funkcjonowan

Rzecznik Małych i Średnich Przedsiębiorstw (MiŚP) Adam Abramowicz nawołuje do zniesienia do końca kwietnia obostrzeń ograniczających działalność przedsiębiorców

Zdaniem Adam Abramowicza taki krok jest obecnie bezpieczny z uwagi na fakt zaszczepienia osób należących do grup ryzyka. - Mamy zabezpieczonych tych, dla których przebieg choroby jest najcięższy - przywołuje rzecznika MiŚP Polsat News.

- Trzeba zwrócić uwagę, że mamy zaszczepione grupy ryzyka, prawie wszyscy, którzy mają ukończone 60 lat - tłumaczył przywoływany przez Polsat News Adam Abramowicz w odpowiedzi na uwagi, że sytuacja epidemiczna wciąż pozostaje poważna.

Rzecznik MiŚP sugerował także, że po roku epidemii wiele osób przeszło już COVID-19, co także miałoby stanowić zabezpieczenie i pozwalać na zniesienie obostrzeń ograniczających działalność przedsiębiorców.

Adam Abramowicz chce zakończyć lockdown

Adam Abramowicz stwierdził również, że błędem jest pozostawianie oceny stanu epidemii wyłącznie w rękach ekspertów medycznych, a głos w tej sprawie powinni mieć także przedsiębiorcy.

- Lockdown wpływa na całe życie społeczne. Proszę zwrócić uwagę na koszty lockdownu, o których Polacy nie mają zielonego pojęcia - mówił przywoływany przez Polsat News rzecznik MiŚP, wskazując na rosnące zadłużenie firm.

- Mamy już szczyt III fali pandemii za sobą, to już widać, zachorowania będą spadały, czy nas stać, żeby dalej utrzymywać lockdown? To się odbije na poziome życia każdej polskiej rodziny - czytamy wypowiedź Adama Abramowicza na portalu Polsat News.

Obostrzenia przedłużono do 25 kwietnia

W środę odbyła się konferencja ministra zdrowia Adama Niedzielskiego, na której ogłosił on przedłużenie większości obowiązujących od końca marca obostrzeń o tydzień - do 25 kwietnia. Obostrzenia dla branży hotelarsko-noclegowej przedłużone zostały o dwa tygodnie - do 3 maja.

Minister zapowiedział w związku z tym, że w okresie weekendu majowego policjanci i inspektorzy sanitarni prowadzić będą "wytężone kontrole" przestrzegania obostrzeń.

Byłeś świadkiem zdarzenia, które powinniśmy opisać? Napisz maila na adres wtv@iberion.pl. Przyjrzymy się sprawie.

Źródło: Polsat News

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

Julian Bakuła

Redaktor WTV

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: wtv@iberion.pl

Podobne artykuły

ARKADIUSZ ZIOLEK/East News - zdjęcie ilustracyjne

Gospodarka

Zmiany, które ucieszą wielu pracowników. Od nowego roku wzrośnie pensja minimalna

Czytaj więcej >

Gospodarka

Abonament RTV. Przełomowa decyzja sądu w Poznaniu nadzieją dla dłużników

Czytaj więcej >

Gospodarka

Jest drogo, a będzie jeszcze drożej. Ceny gazu idą w górę, winnym – wielka polityka

Czytaj więcej >

Gospodarka

Polski Ład. Morawiecki: Rząd przyjął pakiet rozwiązań podatkowych

Czytaj więcej >
Koniec z tzw. emeryturami czerwcowymi, seniorzy dostaną więcej pieniędzy

Gospodarka

Koniec z tzw. emeryturami czerwcowymi. Świadczenia wzrosną nawet o 12 proc.

Czytaj więcej >
5 września to niedziela niehandlowa czy handlowa?

Gospodarka

Niedziela niehandlowa. Gdzie zrobisz zakupy 5 września?

Czytaj więcej >