wtv.pl > Polityka > Andrzej Duda odwiedził sklep z odzieżą patriotyczną Red is Bad. Konkretny kierunek prezydenta?
Anna Dymarczyk
Anna Dymarczyk 19.03.2022 09:17

Andrzej Duda odwiedził sklep z odzieżą patriotyczną Red is Bad. Konkretny kierunek prezydenta?

Andrzej Duda
Piotr Molecki/East News - zdjęcie ilustracyjne

Andrzej Duda odwiedził sklep firmy Red is Bad - najbardziej znanego przedstawiciela w branży tzw. odzieży patriotycznej. Jego wizyta wzbudziła spore emocje wśród komentariatu.

O jego wizycie poinformowała Kancelaria Prezydenta na swoim Twitterze.

Andrzej Duda odwiedził sklep z odzieżą patriotyczną, by sprawdzić, jak funkcjonuje po pandemii

- Prezydent Andrzej Duda odwiedził dziś salon polskiej marki patriotycznej Red is Bad. Podczas spotkania rozmawiał o misji firmy, a także sytuacji polskich przedsiębiorców wywołanej przez pandemię koronawirusa - można było przeczytać na Twitterze Kancelarii Prezydenta.

W tej wizycie nie byłoby pewnie nic dziwnego, gdyby nie kierunek ideologiczny, jaki obrał sobie sklep. Prócz odzieży patriotycznej, właściciele prezentują również bardzo silne nacjonalistyczne i antyunijne poglądy.

- Red is Bad od zawsze było, jest i będzie przeciwne Unii Europejskiej w obecnym kształcie, a tzw. dotacje unijne, którymi tak emocjonuje się rząd, opinia publiczna i mainstreamowe media, ma w głębokim poważaniu - pisali kilka lat temu na swojej stronie.

W ich ubrania chętnie ubierają się polscy nacjonaliści. Pojawiają się na nich odniesienia do powstania warszawskiego, żołnierzy wyklętych i Polski Walczącej.

Wybór sklepu z pewnością nie był przypadkowy - wizyta w sklepie z odzieżą patriotyczną mogła podbić Dudzie punkty u osób korzystających z jego usług.

Byłeś świadkiem zdarzenia, które powinniśmy opisać? Napisz maila na adres [email protected]. Przyjrzymy się sprawie.

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

źródło: wtv.pl, gazeta.pl zdjęcie główne: Piotr Molecki/East News - zdjęcie ilustracyjne

Powiązane