wtv.pl
wtv.pl

WTV.pl

Zastanawiające zdjęcia Krystyny Jandy z lekarką. Dziennikarz obnaża nowy wątek w aferze szczepionkowej

7 Stycznia 2021

Autor tekstu:

Anna Dymarczyk

Udostępnij:

Dziennikarz tygodnika "Wprost", Piotr Krysiak, twierdzi, że propozycja szczepień dla 18 ambasadorów nie wyszła wcale od rektora WUM, Zbigniewa Gacionga, a od ginekolożki, prof. Zoulikhy Jabiry-Zieniewicz, która na co dzień przyja

  • Piotr Krysiak, redaktor tygodnika „Wprost”, twierdzi, że sytuacja ze szczepieniami 18 osób na WUM wyglądała zupełnie inaczej.

  • Inicjatywa miała wyjść nie do rektora uczelni, ale od prof. Zoulikhy Jabiry-Zieniewicz, która od lat przyjaźniła się z Krystyną Jandą.

  • Anonimowe źródło dziennikarza twierdzi też, że szczepionki, które przypadły artystom i politykom, w rzeczywistości miały trafić do lekarzy, którzy na miejscu pojawili się niedługo później.

  • Prof. Jabiry-Zieniewicz wszystkiego się wypiera, a po rozwinięciu się afery, wzięła urlop.

Jednym z dowodów na zażyłość między ginekolożką i Jandą mają być zdjęcia. 

Lekarze, którzy próbowali przyjąć szczepionkę na WUM nie kryją oburzenia. Janda kłamała?

Nie cichnie sprawa szczepionek dla 18 osób z listy Krystyny Jandy i ich rodzin. Tym razem sprawę poruszył Piotr Krysiak z tygodnika „Wprost”. Janda, we wszystkich rozmowach dotychczas, twierdziła, że zaproszono ją z inicjatywy rektora WUM, która miał w ten sposób utworzyć grupę ambasadorów akcji szczepień. 

- Myśmy nie zrobili nic złego. A nawet jeśli zrobiliśmy cokolwiek, co państwo uważają za złe, to bez świadomości. Poinformowano nas, że nikomu nic nie zabieramy, że nie ma akurat nikogo do szczepienia, a to się zmarnuje - mówiła artystka w rozmowie z Piotrem Kraśką. 

Sytuacja zaczęła jednak wymykać się spod kontroli - wkrótce na jaw wyszły nowe szczegóły. Coraz większa liczba znanych osób zaczęła przyznawać, że była w grupie 18 zaszczepionych. Jak dotąd twierdzono również, że zaaplikowane im szczepionki były tymi, które miały iść na zmarnowanie ze względu na niedostateczną liczbę medyków, którzy tego dnia przyszli się zaszczepić. Z głosów osób z grupy „0” wynika jednak, że wypraszano ich z kolejki. 

- Przyjechałem, bo zależało mi na szczepieniu przed intensywnym weekendem. Zostałem odesłany. W poczekalni czekała dwójka aktorów, kobieta i mężczyzna. Wywołało to we mnie i lekarzach, którzy zostali odprawieni, ogromne poczucie niesprawiedliwości - opowiadał jeden z lekarzy w rozmowie z Wirtualną Polską. 

- To osoby z listy 18 nazwisk znanych z mediów. Nas poinformowano, że nie jesteśmy zaproszeni i takiego szczepienia nie otrzymamy, a oni czekali na swoją kolej - dodał. 

Twierdził również, że mimo zapewnień Jandy, nic nie miało się zmarnować, bo chętnych były krocie. 

- Chętnych nie brakowało. Jak wychodziłem z kliniki WUM mijałem innych lekarzy odprawionych z kwitkiem - mówił. 

Według źródeł Piotra Krysiaka, sytuacja jest jeszcze bardziej nieczysta i zawikłana - czy o szczepieniu znanych i ich rodzin zdecydował rektor, czy został przez kogoś przekonany do tej decyzji? Jak miało wyglądać szczepienie osób z listy i czy rzeczywiście ucierpieli na tym medycy?

Piotr Krysiak z „Wprost” podaje informacje od anonimowego źródła. Łatwo wychwycić powiązania

Źródła redaktora „Wprost” jasno wskazują na powiązania między jedną z pracownic uczelni i Krystyną Jandą. Prof. Zoulikha Jabiry-Zieniewicz, znana ginekolożka i położniczka, od lat przyjaźni się z Jandą - jeździ z nią wspólnie na wakacje, co wynika ze zdjęć, jak również przebywa z nią w szerszym gronie przyjaciół. 

Według Krysiaka to właśnie ona miała przekonać rektora WUM do zaszczepienia poza kolejką Krystyny Jandy, osób z przedstawionej przez nią listy i ich rodzin. 

- Na kilka dni przed zaczepieniem aktorów, dr hab. n. med Zula wyprosiła prof. Gacionga, by zezwolił zaszczepić K. Jandę i jej znajomych. Rektor się ugiął i wtedy rozpoczęło się szukanie odpowiedniego terminu. Wszyscy zaszczepili się już dzień po inauguracji szczepień. Zatem nie ma mowy o żadnej sytuacji, że dostali godzinę na pojawienie się w szpitalu. To bzdura - miał przekazać Krysiakowi jego informator. 

- Ponadto, żeby artyści mogli się zaszczepić odwoływano z kolejki lekarzy. Wierutną bzdurą jest również to, że nikogo nie było w kolejce. Byli, tylko nie pojawili się w gabinecie wcześniej, by nie nakryć pani Jandy z rodziną i byłą rodziną, innych aktorów, polityków czy dziennikarzy - zaznaczył. 

Zdaje się więc, że sprawa nie ma jeszcze swojego finału, a WUM może ucierpieć na tym o wiele bardziej, niż się spodziewano. 

Prof. Zoulikha Jabiry-Zieniewicz zaprzeczyła wszystkim doniesieniom, jak poinformował inny dziennikarz „Wprost”, Marcin Dobski. Po wybuchu afery poszła na urlop.

źródło: [Facebook/Piotr Krysiak][Twitter/szachmad][wtv.pl]

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

  • 990 zł na pierwsze i drugie, 1000 na trzecie dziecko. Tysiące Polaków skorzystają

  • Kontrowersyjne nagranie księdza w sieci. Interwencja u ministra

  • Syn Gierka pokazał grób ojca. Przekazał kilka mało znanych informacji

Podobne artykuły

Google Maps

Polska

Zbrodnia w Borowcach. Sąsiad opowiedział więcej o Jacku Jaworku. Mężczyzna miał spore problemy

Czytaj więcej >
W jednym z mieszkań w Międzyborzu policja odkryła zwłoki kobiety. Obok niej znajdowała się dwójka dzieci

Polska

Rodzeństwo zamknięte w mieszkaniu ze zmarłą matką. Dramat w woj. dolnośląskim

Czytaj więcej >

Polska

Lubelskie. Nie żyje 24-letni motocyklista, policja wydała apel

Czytaj więcej >
ARKADIUSZ ZIOLEK/East News - zdjęcie ilustracyjne

Polska

Tragiczne skutki sobotniej burzy. Zniszczenia widoczne są w całej Polsce

Czytaj więcej >

Polska

Silne burze i deszcz w całej Polsce. IMGW wydało ostrzeżenia

Czytaj więcej >
W sobotę wieczorem w Poznaniu doszło do tragicznego wypadku. Nie żyją dwie osoby

Polska

W Poznaniu w aucie spłonęły dwie osoby. Wcześniej kierowca uderzył w słup trakcyjny

Czytaj więcej >