wtv.pl
wtv.pl

WTV.pl

Gigantyczna suma na koncie WOŚP. Fantastyczne wyniki finału

19 Marca 2022

Autor tekstu:

Julian Bakuła

Udostępnij:

Zakończył się 29. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Znamy wstępną kwotę zebranych przez WOŚP pieniędzy, które posłużą do kupna sprzętu medycznego dla szpitali. Do godziny 22:12 wolontariuszom orkiestry udało się zebrać ponad 95 mln zł. D

W niedzielę odbył się 29. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy (WOŚP), w ramach którego - jak podaje onet.pl - niemal 120 tysięcy wolontariuszy w Polsce i za granicą zbierało do puszek z charakterystycznym sercem pieniądze, które umożliwią zakup sprzętu medycznego. 

WOŚP zebrała gigantyczną sumę

Jak dowiadujemy się z komunikatu WOŚP na Twitterze, do godziny 22:12 w ramach inicjatywy udało się zebrać gigantyczną sumę ponad 95 milionów złotych, a dokładnie 95 241 522 zł. "Za chwilę przestaniemy nadążać z aktualizacją kwoty na koncie 29. Finału WOŚP!" - czytamy we wpisie WOŚP.

[EMBED-1403]

Do godziny 22:44 zebrana suma przekroczyła 100 milionów złotych, sięgając 106 225 463 zł

[EMBED-1404]

Tegoroczny finał WOŚP odbywał się pod hasłem "Finał z głową", co wiązało się z faktem, że zebrane w ramach akcji fundusze mają zostać wykorzystane do kupna sprzętu laryngologicznego i otolaryngologicznego oraz sprzętu do diagnostyki głowy.

Chociaż warunki epidemiczne uniemożliwiły organizację gromadzących wiele osób imprez, jakie znamy z poprzednich edycji WOŚP, to jednak po ulicach polskich miast tradycyjnie chodzili wolontariusze zbierający datki do specjalnie oznaczonych puszek.

"Nieodłącznym atrybutem każdego wolontariusza są: puszka, czerwone serduszka-naklejki, drugi wolontariusz (dla bezpieczeństwa nie należy chodzić samemu) i identyfikator. Szczególnie ważny jest ten ostatni. To dzięki niemu wiemy, czy osoba, do której puszki wrzucamy pieniądze, rzeczywiście jest wolontariuszem" - czytamy na stronie WOŚP.

Ze względu na 29. finał WOŚP przedstawicielki Strajku Kobiet postanowiły zawiesić na weekend organizację protestów przeciw zaostrzeniu prawu aborcyjnego, które stało się faktem wraz ze środową publikacją orzeczenia Trybunału Konstytucji w sprawie aborcji w Dzienniku Ustaw.

 - Nie organizujemy niczego w weekend, gdy będzie grała Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Oddajemy im pole, nie chcemy ich zagłuszać - mówiła przywoływana przez Wirtualną Polskę Marta Lempart, tłumacząc się z tej decyzji.

 - Strajk Kobiet, za co bardzo dziękuję, zawiesił swoje protesty na sobotę i niedzielę. W sumie to się łączy: my gramy dla kobiet. My o tym mówimy. Dział medyczny opowiada, jaki sprzęt kupiliśmy dla najmniejszych - przywołuje reakcję Jurka Owsiaka na decyzję Strajku Kobiet Wirtualna Polska.

Źródło: Onet.pl, Twitter / WOŚP

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

  • Dziewczyna podeszła do księdza z puszką WOŚP. Aż się zamachnął, zaczął na nią krzyczeć

  • Wolontariusze WOŚP są obrażani i wyzywani. Otrzymujemy niepokojące relacje

  • Jurek Owsiak uderza w TVP podczas konferencji prasowej. Przypomniał niewygodne fakty z przeszłości

Julian BakułaAutor

Redaktor WTV

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: wtv@iberion.pl

Podobne artykuły

Nowa Biała. Mieszkańcy opisali walkę z żywiołem. Nowe, niepokojące relacje

Czytaj więcej >
Poważna awaria w mBanku

Awaria w mBanku. Klienci nie mogą się logować do swoich kont, czy dokonywać transakcji. Pojawią się zgłoszenia o znikaniu z kont pieniędzy

Czytaj więcej >

Konin. Włamywacz zasnął w trakcie napadu. Był pod wpływem alkoholu

Czytaj więcej >
Michał Dworczyk zawiadamia o zamknięciu Szpitala Narodowego

Michał Dworczyk ogłosił zamknięcie tymczasowego szpitala na Stadionie Narodowym

Czytaj więcej >