wtv.pl
wtv.pl

WTV.pl

Gigantyczna suma na koncie WOŚP. Fantastyczne wyniki finału

31 Stycznia 2021

Autor tekstu:

Julian Bakuła

Udostępnij:

Zakończył się 29. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Znamy wstępną kwotę zebranych przez WOŚP pieniędzy, które posłużą do kupna sprzętu medycznego dla szpitali. Do godziny 22:12 wolontariuszom orkiestry udało się zebrać ponad 95 mln zł. D

W niedzielę odbył się 29. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy (WOŚP), w ramach którego - jak podaje onet.pl - niemal 120 tysięcy wolontariuszy w Polsce i za granicą zbierało do puszek z charakterystycznym sercem pieniądze, które umożliwią zakup sprzętu medycznego. 

WOŚP zebrała gigantyczną sumę

Jak dowiadujemy się z komunikatu WOŚP na Twitterze, do godziny 22:12 w ramach inicjatywy udało się zebrać gigantyczną sumę ponad 95 milionów złotych, a dokładnie 95 241 522 zł. "Za chwilę przestaniemy nadążać z aktualizacją kwoty na koncie 29. Finału WOŚP!" - czytamy we wpisie WOŚP.

[EMBED-1403]

Do godziny 22:44 zebrana suma przekroczyła 100 milionów złotych, sięgając 106 225 463 zł

[EMBED-1404]

Tegoroczny finał WOŚP odbywał się pod hasłem "Finał z głową", co wiązało się z faktem, że zebrane w ramach akcji fundusze mają zostać wykorzystane do kupna sprzętu laryngologicznego i otolaryngologicznego oraz sprzętu do diagnostyki głowy.

Chociaż warunki epidemiczne uniemożliwiły organizację gromadzących wiele osób imprez, jakie znamy z poprzednich edycji WOŚP, to jednak po ulicach polskich miast tradycyjnie chodzili wolontariusze zbierający datki do specjalnie oznaczonych puszek.

"Nieodłącznym atrybutem każdego wolontariusza są: puszka, czerwone serduszka-naklejki, drugi wolontariusz (dla bezpieczeństwa nie należy chodzić samemu) i identyfikator. Szczególnie ważny jest ten ostatni. To dzięki niemu wiemy, czy osoba, do której puszki wrzucamy pieniądze, rzeczywiście jest wolontariuszem" - czytamy na stronie WOŚP.

Ze względu na 29. finał WOŚP przedstawicielki Strajku Kobiet postanowiły zawiesić na weekend organizację protestów przeciw zaostrzeniu prawu aborcyjnego, które stało się faktem wraz ze środową publikacją orzeczenia Trybunału Konstytucji w sprawie aborcji w Dzienniku Ustaw.

 - Nie organizujemy niczego w weekend, gdy będzie grała Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Oddajemy im pole, nie chcemy ich zagłuszać - mówiła przywoływana przez Wirtualną Polskę Marta Lempart, tłumacząc się z tej decyzji.

 - Strajk Kobiet, za co bardzo dziękuję, zawiesił swoje protesty na sobotę i niedzielę. W sumie to się łączy: my gramy dla kobiet. My o tym mówimy. Dział medyczny opowiada, jaki sprzęt kupiliśmy dla najmniejszych - przywołuje reakcję Jurka Owsiaka na decyzję Strajku Kobiet Wirtualna Polska.

Źródło: Onet.pl, Twitter / WOŚP

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

Podobne artykuły

Google Maps

Polska

Zbrodnia w Borowcach. Sąsiad opowiedział więcej o Jacku Jaworku. Mężczyzna miał spore problemy

Czytaj więcej >
W jednym z mieszkań w Międzyborzu policja odkryła zwłoki kobiety. Obok niej znajdowała się dwójka dzieci

Polska

Rodzeństwo zamknięte w mieszkaniu ze zmarłą matką. Dramat w woj. dolnośląskim

Czytaj więcej >

Polska

Lubelskie. Nie żyje 24-letni motocyklista, policja wydała apel

Czytaj więcej >
ARKADIUSZ ZIOLEK/East News - zdjęcie ilustracyjne

Polska

Tragiczne skutki sobotniej burzy. Zniszczenia widoczne są w całej Polsce

Czytaj więcej >

Polska

Silne burze i deszcz w całej Polsce. IMGW wydało ostrzeżenia

Czytaj więcej >
W sobotę wieczorem w Poznaniu doszło do tragicznego wypadku. Nie żyją dwie osoby

Polska

W Poznaniu w aucie spłonęły dwie osoby. Wcześniej kierowca uderzył w słup trakcyjny

Czytaj więcej >