wtv.pl
We wtorek „Wiadomości” TVP nie pojawiły się na antenie o zwykłej porze

(screen) TVP VOD

Włączyliśmy TVP i nie zobaczyliśmy "Wiadomości". Stacja postanowiła wprowadzić zmianę

8 Czerwca 2021

Autor tekstu:

Agata Jaroszewska

Udostępnij:

Wielu widzów Telewizji Polskiej mogło być dziś zdziwionych, zauważając, że na antenie nie pojawiły się „Wiadomości” TVP. Serwis informacyjny nie pojawił się o stałej porze.

Stali widzowie „Wiadomości” TVP mogli być zaskoczeni, że o 19:30 nie przywitał ich dziennikarz prezentujący najważniejsze informacje z kraju i zagranicy.

W ostatnim czasie w kwestii „Wiadomości” TVP sporo się zmieniło. Wcześniej wiele osób pytało o to, dlaczego ich szefowa, Danuta Holecka, zniknęła z anteny.

Teraz równie wiele pytań wywołał fakt, iż we wtorek serwis nie pojawił się o stałej godzinie. Bardzo rzadko TVP decyduje się na taki krok. Znamy powody przesunięcia godziny emisji „Wiadomości” TVP.

We wtorek 8 czerwca „Wiadomości” TVP nie zostały wyemitowane o 19:30

Program TV we wtorek 8 czerwca uległ zmianie i bezpośrednio wpłynęło do na „Wiadomości” TVP. Główny serwis informacyjny Telewizji Polskiej bardzo rzadko jest przesuwany.

Danuta Holecka

Danuta Holecka zniknęła z "Wiadomości TVP". W czerwcu nie ma jej w grafiku. Media ujawniły powód

CZYTAJ DALEJ

8 czerwca zamiast o 19:30 „Wiadomości” TVP zaplanowane zostały dopiero o 19:55. Co było powodem przesunięcia emisji niemal o pół godziny?

Mecz Polaków był ważniejszy

Okazuje się, że Telewizja Polska zdecydowała, iż widzowie bardziej chcą obejrzeć zmagania polskich piłkarzy. To właśnie dziś Polacy rozgrywali mecz z Islandią.

Rozgrywka odbywała się w czasie, który kolidował z emisją „Wiadomości” TVP. Stacja postanowiła przesunąć godzinę wydania serwisu informacyjnego, tak by widzowie mogli do końca obejrzeć mecz piłkarski.

Zazwyczaj decydowano się na inny scenariusz

Widzowie śledzący Telewizję Polską mogą być zaskoczeni takim przebiegiem spraw. Dotychczas TVP decydowało się na zupełnie inny sposób rozwiązywania podobnych problemów.

Dla przykładu w przypadku konkursów skoków narciarskich, odbywających się zazwyczaj w godzinach emisji Teleexpressu, nadawany był on w przerwie między poszczególnymi skokami.

Niestety „Wiadomości” TVP trafiły na sport, gdzie przerw, nawet tych technicznych jest mniej. Zupełnie inaczej organizowane jest również samo sportowe przedsięwzięcie.

Na szczęście główny serwis informacyjny Telewizji Polskiej nie trafił w niełaskę decydentów. Jest to jedynie jednorazowy przypadek i stacja nie planuje zmiany godziny emisji „Wiadomości” TVP.

Byłeś świadkiem zdarzenia, które powinniśmy opisać? Napisz maila na adres redakcja@wtv.pl. Przyjrzymy się sprawie.

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

Podobne artykuły

TRICOLORS/East News

TV

"Nasz nowy dom": Wszystko wyszło na jaw nt. produkcji. Będzie problem?

Czytaj więcej >

TV

"Nasz nowy dom" znika z anteny? Mamy stanowisko Polsatu

Czytaj więcej >

TV

Rodzina opublikowała nekrolog zmarłego dziennikarza TVN Rafała Poniatowskiego

Czytaj więcej >
WOŚP będzie się sądzić z TVP?

TV

WOŚP pozywa TVP za materiał "Wiadomości"

Czytaj więcej >

TV

Czy bukmacher może się reklamować w telewizji?

Czytaj więcej >
Telefon do prezenterów TVP Info

TV

Prezenterzy TVP zaatakowani na żywo. Głos w studio zabrał jeden z widzów

Czytaj więcej >