wtv.pl
Kaczyński

ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER

Wirtualne Media: Są szanse na polską koncesję dla TVN24

21 Marca 2022

Autor tekstu:

Maria Glinka

Udostępnij:

TVN24 w dalszym ciągu czeka na decyzję Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji (KRRiT) w sprawie przedłużenia koncesji. W czwartek 16 września członkowie instytucji mają pochylić się nad tą sprawą, ale portal wirtualnemedia.pl donosi, że prawdopodobnie nie dojdzie do głosowania. Wszystko ma rozstrzygnąć się w przyszłym tygodniu. Ostatnia wypowiedź Jarosława Kaczyńskiego sugeruje, że finał może być korzystny dla stacji.

TVN24 nadal bez polskiej koncesji

TVN24 od 19 miesięcy czeka na decyzję KRRiT. W międzyczasie stacja uzyskała holenderską koncesję zgodnie z prawem unijnym.

KRRiT nadal się waha, a jedynym jej członkiem, który otwarcie popiera przedłużenie polskiej koncesji dla TVN24 jest przewodniczący Witold Kołodziejski. Sprawę postanowił zbadać portal branżowy wirtualnemedia.pl. Anonimowy rozmówca serwisu uważa, że “sytuacja jest poważna, ale jest jeszcze czas”. - Przewodniczący ma jeszcze jakieś asy w rękawie - stwierdził.

Przypomnijmy, polska koncesja TVN24 na nadawanie wygaśnie za niewiele ponad tydzień - 26 września.

Kaczyński: żadne państwowe spółki nie przejmą udziałów TVN. Czy PiS wycofa się ze swoich planów?

Nowe światło na całą sprawę rzuca także środowa rozmowa prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego z Polską Agencją Prasową (PAP). Jego wypowiedź sugeruje, że ugrupowanie może wycofać się z wcześniejszych planów.

- Żadne państwowe spółki - ORLEN, PGNiG, banki nie przejmą udziałów TVN, co do tego nie ma najmniejszej wątpliwości. Przypuszczam, że to w dalszym ciągu będzie kapitał zagraniczny, tylko zgodnie z limitami, które obowiązują w UE - oznajmił Jarosław Kaczyński.

W tle całego koncesyjnego chaosu jawi się jeszcze wątek nowelizacji ustawy o radiofonii i telewizji, czyli tzw. lex TVN. Projekt został całkowicie odrzucony przez Senat, a do jego przyjęcia będzie potrzebna bezwzględna większość w Sejmie. Później o losach ustawy zadecyduje prezydent Andrzej Duda.

PAP zapytał Jarosława Kaczyńskiego, czy prezydent zawetuje ustawę. Lider PiS odparł, że konieczna będzie rozmowa w tej sprawie. - Przecież to nie jest osoba, której nie można przekonać - stwierdził polityk.

Zdaniem anonimowego informatora portalu wirutalnemedia.pl sygnał od prezesa partii jest dość wyraźny. - Mowy o zamykaniu, ani odbieraniu koncesji nie było. O wygaszaniu koncesji też nie [...]. To są miękkie rzeczy, ale dosyć jednoznaczne - ocenił. Rozmówca zwrócił także uwagę, że nie jest jeszcze za późno, aby zmienić zdanie, ponieważ koncesja wygasa pod koniec września.

W czwartek 16 września odbędzie się posiedzenie KRRiT, a jednym z głównych tematów rozmów ma być koncesja TVN24. Jednak z ustaleń portalu branżowego wynika, że nie dojdzie do głosowania w tej sprawie. Wszystko wskazuje na to, że decyzja zapadnie w przyszłym tygodniu.

Byłeś świadkiem zdarzenia, które powinniśmy opisać? Napisz maila na adres redakcja@wtv.pl. Przyjrzymy się sprawie.

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

  • Białe miasteczko. Medycy zapowiadają zaostrzenie protestu

  • Posłowie PiS opuścili salę w trakcie wystąpienia Banasia. Ostre słowa prezesa NIK

  • Kukiz w koalicji z PiS? Terlecki: Będziemy o tym rozmawiać

Maria GlinkaAutor

Absolwentka stosunków międzynarodowych i studentka dziennikarstwa na UW.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: wtv@iberion.pl

Podobne artykuły

Nowa Biała. Mieszkańcy opisali walkę z żywiołem. Nowe, niepokojące relacje

Czytaj więcej >
Poważna awaria w mBanku

Awaria w mBanku. Klienci nie mogą się logować do swoich kont, czy dokonywać transakcji. Pojawią się zgłoszenia o znikaniu z kont pieniędzy

Czytaj więcej >

Konin. Włamywacz zasnął w trakcie napadu. Był pod wpływem alkoholu

Czytaj więcej >
Michał Dworczyk zawiadamia o zamknięciu Szpitala Narodowego

Michał Dworczyk ogłosił zamknięcie tymczasowego szpitala na Stadionie Narodowym

Czytaj więcej >