wtv.pl > Polska > Jacek Jaworek nieuchwytny. Policja pod ostrzałem internautów
Alan Wysocki
Alan Wysocki 19.03.2022 08:58

Jacek Jaworek nieuchwytny. Policja pod ostrzałem internautów

Jacek Jaworek
materiały policyjne

Jacek Jaworek wciąż pozostaje nieuchwytny. Policja niezmiennie stara się odnaleźć przestępcę, jednak wielu internautów oskarża służby o zbyt powolne działania.

Od 10 lipca służby nie odnalazły Jacka Jaworka. Sytuacja wywołała frustrację ze strony opinii publicznej. W mediach społecznościowych ukazały się niezwykle krytyczne wpisy i komentarze.

Część internautów nie jest zadowolonych z kwoty, jaką przeznaczono dla osoby, która wskaże aktualne miejsce pobytu Jacka Jaworka.

Jacek Jaworek nieuchwytny. Na policję posypały się gromy

- Najlepiej jak by ktoś wskazał konkretnie za te marne 20 tysięcy, tyle wyceniło państwo życie trojga ludzi, a miliony idą na propagandę. Jak zwykle najlepiej zatrzymać chłopa po piwie na rowerze, jak złapać prawdziwego bandytę - uskarża się pan Mateusz. Wśród komentujących są jednak osoby, które stają po stronie służb mundurowych.

- Skoro wszyscy jesteście tacy mądrzy, to czemu sami nie wiecie gdzie on jest? K**wa ludzie to naprawdę do wszystkiego się d***bią, policja go szuka, a nie są jasnowidzami, to też ludzie - wskazała pani Roksana. - Tyle czasu i nic - mordercy nie widać, ale Babcię Kasię czy dzieciaka, co dał lajka w trymiga znajdą. Juz policja zapomniała, jak to się robi, bo teraz tylko chronią Żoliborz - brzmi kolejna wypowiedź.

Dalsza część artykułu pod wideo

- Babcię Kasię czy obywateli walczących o swoje prawa by już złapali - dodaje pan Adam. - Tyle policji co na Żoliborzu przed "willą" Kaczyńskiego - wtóruje pani Krystyna. - Nasze asy wywiadu znajdą jego szczątki za 10-15 lat, jak się te rządy i ta milicja skończy - komentuje pani Zofia. Należy podkreślić, że Jacek Jaworek jest także poszukiwany przez zagraniczne służby. Poszukiwania od samego początku wspierała niemiecka policja. Specjalną, czerwoną notę wydał także Interpol.

List gończy wydany przez Interpol obliguje w aż 194 państwach. Wydano także Europejski Nakaz Aresztowania.

Prace prowadzą specjaliści z wydziału prewencyjnego, kryminalnego, a także eksperci do spraw zwalczania cyberprzestępczości oraz kontrterroryści.

Wsparcie przyszło także ze strony policji z województwa dolnośląskiego, małopolskiego, łódzkiego i świętokrzyskiego.

Byłeś świadkiem zdarzenia, które powinniśmy opisać? Napisz maila na adres [email protected]. Przyjrzymy się sprawie.

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

Źródło: wtv.pl, Zdjęcie główne: materiały policyjne