wtv.pl
TVP w obronie Lewicy

screen z wydania "Wiadomości" TVP 01.05.2021

TVP pokazuje pozytywne wobec Lewicy materiały

2 Maja 2021

Autor tekstu:

Paweł Sekmistrz

Udostępnij:

TVP już od kilku dni przedstawia materiały, w których podkreśla, jak odpowiedzialna i racjonalna okazać się miała Lewica. Chodzi o współpracę z rządem w kwestii Krajowego Planu Odbudowy. Podczas rozmów z Mateuszem Morawieckim partia przedstawiła swoje wymagania dotyczące budżetu i ostatecznie poparła działania rządzących.

  • Od kilku dni w materiałach emitowanych w TVP na temat Krajowego Planu Odbudowy, podkreśla się odpowiedzialność Lewicy, która poparła plany rządu

  • W "Wiadomościach" TVP mówiono, że Lewica w przeciwieństwie do Koalicji Obywatelskiej, stanęła na wysokości zadania

  • Pozytywne słowa wobec partii płynęły również z programu Michała Rachonia

Jeszcze do niedawna nikt w najśmielszych snach nie mógł podejrzewać, że TVP tak ciepło odnosić się będzie do Lewicy. 

Lewica promowana przez TVP

Już od kilku dni widzowie TVP raczeni są materiałami, z których dowiadują się o "wyjątkowej odpowiedzialności", jaką wykazać się miała Lewica w ostatnim czasie. Chodzi o sprawę Krajowego Planu Odbudowy, któremu partia ostatecznie udzieliła wsparcia. 

Przedstawiciele Lewicy, w tym Adrian Zandberg, Robert Biedroń i Włodzimierz Czarzasty, przeprowadzili rozmowy z premierem Mateuszem Morawieckim dotyczące wydatkowania środków z Funduszu Odbudowy. Ubiegano się o przekazanie pieniędzy m.in. na rzecz powiatowych szpitali oraz budowę nowych mieszkań socjalnych. 

prognoza-pogody-majowka-daniel-wiatr

Gwałtowne załamanie pogody. Nadciąga niż Daniel

CZYTAJ DALEJ

Po rządowych zapewnieniach co do rozdysponowania funduszy, Lewica zdecydowała się wesprzeć Krajowy Plan Odbudowy, co wzbudziło wyraźny sprzeciw Koalicji Obywatelskiej. Oburzenie dla działań partii wyraziło także przedstawicielstwo Strajku Kobiet. 

W tej sytuacji z pomocą przyszło TVP, które postanowiło podbudować PR Lewicy w oczach swoich widzów. We wczorajszym wydaniu "Wiadomości" pojawił się materiał będący niemalże laurką dla partii opozycyjnej. 

Rachoń i "Wiadomości" spieszą z pomocą 

We "Wiadomościach" TVP podkreślano, że Lewicy udało się odłożyć na bok fundamentalne kwestie światopoglądowe i działać w interesie Polski. Wielokrotnie zaznaczano, że na taki gest nie zdobyła się Platforma Obywatelska, której sojusznikiem ma być odtąd rzekomo Strajk Kobiet. 

- Koalicja Obywatelska w sprawie przyjęcia przez polski parlament 770 mld zł, które mają popłynąć do Polski z Brukseli piętrzy trudności - przekonywał głos lektora w trakcie emisji reportażu - Totalna opozycja stosuje ryzykowną strategię - strategię, która w ocenie komentatorów, skończyła się Brexitem - dodał. 

Pochwały Lewicy płynęły również z programu "#Jedziemy", prowadzonego przez byłego rzecznika prasowego sopockiego biura PiS Michała Rachonia. 

- (...) potrafią w sytuacji, w której się znajdujemy w tej chwili, powiedzieć - dobrze, różnimy się, są fundamentalne różnice, ale jednak w kwestii, która dotyczy spraw fundamentalnych dla wyjścia z kłopotów finansowych państwa Polskiego i całej Unii Europejskiej potrafi zachować się inaczej - przekonywał Rachoń w swoim show -  A Platforma Obywatelska tego nie potrafi zrobić. 

Choć Lewica poparła Krajowy Plan Odbudowy, zastrzegła, że nie zagłosuje za nim, jeśli nie zostanie on przesłany do Komisji Europejskiej do najbliższego poniedziałku. 

Źródło: gazeta.pl

Byłeś świadkiem zdarzenia, które powinniśmy opisać? Napisz maila na adres wtv@iberion.pl. Przyjrzymy się sprawie.

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

Podobne artykuły

TRICOLORS/East News

TV

"Nasz nowy dom": Wszystko wyszło na jaw nt. produkcji. Będzie problem?

Czytaj więcej >

TV

"Nasz nowy dom" znika z anteny? Mamy stanowisko Polsatu

Czytaj więcej >

TV

Rodzina opublikowała nekrolog zmarłego dziennikarza TVN Rafała Poniatowskiego

Czytaj więcej >
WOŚP będzie się sądzić z TVP?

TV

WOŚP pozywa TVP za materiał "Wiadomości"

Czytaj więcej >

TV

Czy bukmacher może się reklamować w telewizji?

Czytaj więcej >
Telefon do prezenterów TVP Info

TV

Prezenterzy TVP zaatakowani na żywo. Głos w studio zabrał jeden z widzów

Czytaj więcej >