wtv.pl > Polityka > "Wiadomości" TVP odpowiedziały na materiał "Faktów". Padły poważne zarzuty
Alan Wysocki
Alan Wysocki 19.03.2022 08:58

"Wiadomości" TVP odpowiedziały na materiał "Faktów". Padły poważne zarzuty

Wiadomości TVP
"Wiadomości" TVP 31.07.21 screen

"Wiadomości" TVP odpowiedziały "Faktom" TVN. Konrad Sobieniowski przez pięć minut przedstawiał materiały emitowane przez publicznego nadawcę na znak sprzeciwu wobec ustawy "Lex TVN".

Chodzi o wydanie "Wiadomości" TVP z 31 lipca, poprowadzone przez Michała Adamczyka.

- To wyjątkowo długie pięć minut, jakimi pracownicy TVN-u uraczyli widzów. W zmontowanych fragmentach ani jednego dowodu na nierzetelność telewizji publicznej - deklarował reporter.

"Wiadomości" TVP odpowiedziały "Faktom" TVN

Władzom komercyjnej stacji zarzucono manipulacje i straszenie Polaków ograniczaniem wolności słowa. Wskazywano także na włączenie się prywatnego nadawcy do wojny z Prawem i Sprawiedliwością.

- Kłamstwa, manipulacje i ataki - to odpowiedź polityków totalnej opozycji na niewygodne pytania dziennikarzy Telewizji Polskiej. Wiele innych redakcji nawet nie próbuje zadawać ważnych, choć trudnych pytań Donaldowi Tuskowi - zarzucał reporter TVP.

- Manipulacje i wprowadzanie widza w błąd to norma w stacji, której flagowy program z "Faktami" nie ma wiele wspólnego - dodawał.

Dalsza część artykułu pod wideo

Materiał zestawiono z oskarżeniami Donalda Tuska pod adresem TVP. Lider Platformy Obywatelskiej zarzucał Telewizji Polskiej skupianie się na powtarzaniu ujęć, gdy udziela wywiadu w języku niemieckim, zamiast informowania o pandemii.

Byłeś świadkiem zdarzenia, które powinniśmy opisać? Napisz maila na adres [email protected]. Przyjrzymy się sprawie.

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

Źródło: wtv.pl, Zdjęcie główne: "Wiadomości" TVP 31.07.21 screen