wtv.pl
Wiadomości TVP

Wiadomości TVP

Wiadomości TVP pokazały oświadczenie stacji ws. Telekamer 2021

11 Marca 2021

Autor tekstu:

Alan Wysocki

Udostępnij:

Dzisiejsze wydanie "Wiadomości" TVP odniosło się do wczorajszej ceremonii przyznania Telekamer "Tele Tygodnia". Nagrody nie otrzymał nikt z zatrudnionych w Telewizji Polskiej. Dziennikarze postanowili pochwalić się oglądalnością, a nas

  • "Widzowie wybierają pilotami, dziękujemy" - brzmiał pasek "Wiadomości" TVP, zapraszający do materiały o wczorajszym rozdaniu Telekamer

  • - A teraz w "Wiadomościach" podziękowania dla państwa, naszych widzów. To dzięki państwa zaufaniu nasze programy cały czas cieszą się wysoką popularnością i wysoką oglądalnością - zaczynała Danuta Holecka

  • Mówiono o "ustawionym konkursie" i "karykaturze", bo nikt z TVP nie otrzymał Telekamery. Na wyróżnienie mógł zaś liczyć między innymi Piotr Kraśko i Bogdan Rymanowski

- A teraz w "Wiadomościach" podziękowania dla państwa, naszych widzów. To dzięki państwa zaufaniu nasze programy cały czas cieszą się wysoką popularnością i wysoką oglądalnością. Za to chcemy bardzo podziękować. Niezależnie od konkursów, czy plebiscytów - zaczęła Danuta Holecka w samym środku "Wiadomości" TVP.

Dzisiejsze wydanie "Wiadomości" TVP zaskakuje. "Szorujący po dnie oglądalności TVN"

Dominik Cierpioł wskazał, że "Stulecie Winnych" ogląda średnio aż 3 miliony Polaków. Tymczasem Telekamerę za najlepszy serial otrzymała "BrzydUla2" i "Sprawiedliwi. Wydział kryminalny". - Widzom "Stulecia Winnych" mogło zawrócić w głowie po obejrzeniu rozdania Telekamer - słyszymy. Zaznaczono, że "BrzydUlę" śledzi jedynie pół miliona osób. - Byłam w szoku, że tak to się skończyło - komentowana zaniepokojona kobieta, którą zaczepił na ulicy prezenter TVP.

Następnie "Wiadomości" TVP postanowiły stanowczo zareagować wobec wczorajszych wydarzeń. Telewizja Polska wydała specjalne oświadczenie, odczytane w dzisiejszym wydaniu. Mówiono o "szorującym po dnie oglądalności TVN-ie", "ustawionym plebiscycie" i "zrozpaczonym Edwardzie Miszczaku". Całe stanowisko jest dość chaotyczne. Zachowaliśmy pisownię oryginalną.

"Gala Telekamer, podczas której w większości kategorii wygrał szorujący po dnie oglądalności TVN, największy przegrany telewizji linearnej w 2020 roku (według wszystkich badań), TVN masowo zwalniający dziś dziennikarzy i staff - wyglądała na ustawkę i rozpaczliwą walkę dyrektora programowego TVN p. Miszczaka o przetrwanie. Właścicielom TVN zostawiamy dylemat, czy dać się na to, żeby klęskę ich telewizji w realu przypudrować fikcją sukcesu w ustawionym plebiscycie" - czytamy. 

Dziennikarze sprawdzili pozostałe kategorie. Ponownie podkreślano niesamowite wskaźniki oglądalności TVP i złe wyniki TVN-u. Zarzucano, że im większa widownia, tym mniejsza szansa na statuetkę. - W przeciwieństwie do Telewizji Polskiej, dostępne za dodatkową opłatą - dodawał Dominik Cierpioł, zapominając o miliardowych dotacjach, abonamencie RTV i rekompensatach, na jakie może liczyć publiczny nadawca, w przeciwieństwie do pozostałych graczy na rynku. 

Uderzono także w Polsat. Wszystko dlatego, że w plebiscycie wygrał "Nasz nowy dom", a nie "The Voice od Senior", który ma cieszyć się znacznie większą oglądalnością.

- Było zabawnie, ale nie tania ta zabawa. Każdy, kto chciał oddać głos telefonem, musiał sięgnąć również po portfel. Zagłosować można było także online, choć ten sposób mógł być zbyt skomplikowany dla starszych widzów - słyszymy. 

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

  • 29-latka wyszła ze szpitala i zmarła. Tragedia w Łęcznej

  • Polsat i TVP dostały 5,3 mln zł na promocję działań rządu. Odpowiedź na interpelację

  • Ekspert skomentował szczegóły opieki Jarosława Kaczyńskiego nad kotem

Źródło: [Wiadomości TVP]

Podobne artykuły

TV

Czy bukmacher może się reklamować w telewizji?

Czytaj więcej >
Telefon do prezenterów TVP Info

TV

Prezenterzy TVP zaatakowani na żywo. Głos w studio zabrał jeden z widzów

Czytaj więcej >
TVP w obronie Lewicy

TV

TVP pokazuje pozytywne wobec Lewicy materiały

Czytaj więcej >
"Wiadomości" TVP

TV

"Wiadomości" TVP znowu atakują TVN. Tym razem poszło o Obajtka

Czytaj więcej >
wtv.pl

TV

Kamerzysta upokorzył osobę niepełnosprawną. Kazali mu m. in. wejść do kontenera na śmieci

Czytaj więcej >
wtv.pl

TV

Fala krytyki po "Pytanie na śniadanie". Prowadzący nie mieli maseczek

Czytaj więcej >