wtv.pl
Mężczyzna wypadł z 3. piętra szpitala MSWiA.

ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER

Warszawa, szpital MSWiA. Mężczyzna wypadł z okna

17 Kwietnia 2021

Autor tekstu:

Julian Bakuła

Udostępnij:

W piątkowy wieczór w Centralnym Szpitalu Klinicznym MSWiA w Warszawie doszło do tragedii. 41-letni mężczyzna wypadł z okna placówki, ponosząc śmierć na miejscu. Do szpitala trafił zaledwie dzień wcześniej.

Jak podaje Onet.pl, w piątkowy wieczór, około godziny 22, w Centralnym Szpitalu Klinicznym MSWiA w Warszawie doszło do tragicznego zdarzenia. 41-letni mężczyzna hospitalizowany w placówce wypadł z 3. piętra budynku, ponosząc śmierć na miejscu.

- Funkcjonariusze prowadzą czynności zmierzające do ustalenia przyczyn i okoliczności tego tragicznego zdarzenia. Ze wstępnych ustaleń wynika, że nie brały w nim udziału osoby trzecie. Śledztwo trwa - przekazał portalowi Onet.pl podkom. Rafał Retmaniak ze stołecznej policji.

Trafił do szpitala po próbie samobójczej

Z ustaleń portalu Onet.pl wynika, że na 3. piętrze szpitala znajduje się obecnie m.in. oddział covidowy. Z kolei mężczyzna został przyjęty do szpitala zaledwie poprzedniego wieczora, nocą z czwartku na piątku, po próbie samobójczej. Miał wbić sobie nóż w brzuch.

Jak powiedział w rozmowie z portalem Onet.pl wicedyrektor szpitala dr Artur Zaczyński, po tym, jak umieszczonemu na bloku pooperacyjnym mężczyźnie podano leki, miał się on wyciszyć, jednak w piątkowy wieczór prawdopodobnie po raz kolejny podjął próbę samobójczą, wyskakując ze szpitalnego okna.

W tej sytuacji można zastanawiać się, czy personel szpitala zapewnił pacjentowi po próbie samobójczej wystarczającą opiekę.

Według przywoływanego przez Onet.pl psychiatry Pawła Kukiza-Szczucińskiego w szpitalu wieloprofilowym, jakim jest CSK MSWiA, personel nie jest zobowiązany do pilnowania okien budynku.

Osobną kwestią pozostaje pytanie, czy pacjent zapowiadał kolejną próbę samobójczą i - jeśli tak - czy jego zapowiedzi nie zostały zignorowane.

- Wszystko jednak zależy od przypadku, bo jeśli pacjent ma np. halucynacje, a personel nic z tym nie robi, to jest to totalny błąd. Ale jak ktoś po prostu wstaje i wyskakuje przez okno, to personel nie ma możliwości, by każdego pilnować - tłumaczy przywoływany przez Onet.pl Kukiz-Szczuciński.

Jak przypomina Onet.pl, osoby zmagające się z kryzysem psychicznym czy myślami samobójczymi mogą skorzystać z pomocy, dzwoniąc na numer 800 70 2222 do czynnego całodobowo i codziennie Centrum Wsparcia

Byłeś świadkiem zdarzenia, które powinniśmy opisać? Napisz maila na adres wtv@iberion.pl. Przyjrzymy się sprawie.

Źródło: Onet.pl

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

undefined

Podobne artykuły

Polska

Szykuje się szybkie znoszenie obostrzeń? Michał Dworczyk wyjawia konkrety

Czytaj więcej >
Abp. Jędraszewski o Kościele i państwie

Polska

Abp Jędraszewski grzmi: "Kościół nie jest od tego, by patrzył władzy na ręce". Dodaje, że podstawą demokracji jest prawo Boże

Czytaj więcej >
Mandat za toi owo

Polska

Więcej patroli policji na ulicach w czasie majówki

Czytaj więcej >
Tadeusz Rydzyk został wzięty w obronę przez ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ziobrę.

Polska

Rydzyk prześladowany jak w reżimie Łukaszenki? Ziobro broni redemptorystę

Czytaj więcej >
W ciągu 24 godzin zwolniono aż trzech redaktorów naczelnych dzienników należących do Polska Press.

Polska

Jednego dnia zatrudniono 3 redaktorów naczelnych do Polska Press, a nikt nie łączy wątków

Czytaj więcej >
Widzowie „Rancza” znali ich z roli dopasowanego małżeństwa, jednak rzeczywistość okazała się zupełnie inna

Polska

Aktorzy „Rancza” się pobili. Dużo nieprzyjemności: „Został uderzony”

Czytaj więcej >