wtv.pl
Wiceminister zdrowia Waldemar Kraska zapowiedział, że osoby, które nie chcą się zaszczepić, będą do tego zachęcane.

Piotr Molecki/East News

Waldemar Kraska: Być może będą jakieś zachęty dla osób, które się nie chcą szczepić

30 Kwietnia 2021

Autor tekstu:

Julian Bakuła

Udostępnij:

W rozmowie na antenie Radia ZET wiceminister zdrowia Waldemar Kraska dał do zrozumienia, że prowadzone będą akcje mające na celu zachęcenie do szczepień osób, które mają przed tym opory. Wiceminister nie chciał jednak zdradzić szczeg&oa

Jak podaje Wprost, w piątkowej rozmowie na antenie Radia ZET wiceminister zdrowia Waldemar Kraska stwierdził, że próg odporności zbiorowej na koronawirusa zostanie w Polsce przekroczony, gdy szczepionkę przeciw COVID-19 przyjmie 90-95 proc. Polaków.

Wiceminister zdrowia odniósł się także do malejącego zainteresowania szczepieniami wśród Polaków, które stawia te plany pod znakiem zapytania, sugerując, że osoby, które nie chcą się zaszczepić, będą do tego zachęcane.

- Będziemy namawiać, wprowadzamy różne akcje zachęcające - mówił na antenie Radia ZET cytowany przez Wprost wiceminister zdrowia Waldemar Kraska.

Waldemar Kraska o "zachętach dla osób, które nie chcą się szczepić"

- Być może będą jakieś wprowadzone zachęty dla osób, które się nie chcą szczepić - dodał wiceminister Kraska, który nie chciał jednak zdradzić szczegółów dotyczących planowanych "zachęt" dla osób niechętnych wobec szczepień przeciw COVID-19 mimo dodatkowych pytań ze strony prowadzącej rozmowę.

Od piątku, 30 kwietnia, każdego dnia uruchamiana będzie rejestracja na szczepienia dla kolejnych dwóch roczników z grupy wiekowej 18-39 lat począwszy od osób urodzonych w latach 1980 i 1981.

- Od 7 maja e-skierowania na szczepienie będą wystawiane codziennie trzem kolejnym rocznikom - czytamy na portalu pacjent.gov.pl. Rejestracja na szczepienia dla roczników 2000-2003 ruszy 9 maja.

W majówkę w Warszawie osoby znajdujące się w grupie wiekowej uprawnionej aktualnie do szczepień, które otrzymały już e-skierowanie, będą mogły się zaszczepić bez dodatkowej rejestracji.

Specjalny punkt szczepień przy pl. Bankowym 3/5 będzie działał od 1 do 3 maja w godzinach od 10 do 18, a uprawnione osoby będą mogły przyjąć tam jednodawkową szczepionkę firmy Johnson & Johnson. 1 i 2 maja szczepione będą osoby w wieku 36+, a 3 maja - osoby w wieku 34+.

- W majówkę zaszczepić się będą mogły również osoby 30+, które w przeszłości zgłosiły chęć zaszczepienia przez formularz na stronie gov.pl/szczepimysie i otrzymały na tej podstawie e-skierowanie - czytamy na portalu gov.pl.

Byłeś świadkiem zdarzenia, które powinniśmy opisać? Napisz maila na adres wtv@iberion.pl. Przyjrzymy się sprawie.

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

Źródło: wprost.pl, Radio ZET, pacjent.gov.pl

Podobne artykuły

Polska

Prof. Simon otrzymuje groźby śmierci za namawianie do szczepień. Członek Rady Medycznej przy premierze na celowniku?

Czytaj więcej >

Polska

Znamy wyniki sekcji zwłok 19-latki, która zginęła w Katowicach. Stwierdzono rozległe obrażenia

Czytaj więcej >
Marek BAZAK/East News - zdjęcie ilustracyjne

Polska

Kłodzko. Tragedia na torach. Zginęła kobieta

Czytaj więcej >
Marek BAZAK/East News - zdjęcie ilustracyjne

Polska

Musi zapłacić zaległy abonament RTV, mimo że nie ma telewizora. Dziwna reakcja Poczty Polskiej

Czytaj więcej >
Twitter & Śląska Policja

Polska

Wypadek w Katowicach. Pojawiło się nowe nagranie, pokazuje zupełnie inną perspektywę

Czytaj więcej >
Pixabay/cbakobus - zdjęcie ilustracyjne

Polska

Popularne produkty wycofane ze sklepów. Aż 12 rodzajów lodów skażonych tlenkiem etylenu

Czytaj więcej >