wtv.pl > Polska > Wakacje nad Bałtykiem to ogromny wydatek. 8 tys. zł za 10 dni
Maria Glinka
Maria Glinka 19.03.2022 08:59

Wakacje nad Bałtykiem to ogromny wydatek. 8 tys. zł za 10 dni

Piotr Molecki/East News
Piotr Molecki/East News

Wakacje nad Bałtykiem to w tym roku ogromny wydatek. Wszystko podrożało - noclegi, posiłki, atrakcje. Za 10 dni pobytu nad polskim morzem trzeba wydać co najmniej 8 tys. zł.

Wakacje w Polsce droższe niż zagranicą? Pandemia odmieniła turystyczne realia

Wakacje zagranicą to w dobie pandemii ryzyko, które nie każdy chce podjąć. Niepewność co do sytuacji epidemicznej sprawiła, że wielu Polaków zdecydowało się spędzić tegoroczny urlop w kraju. Czy im się to opłaca? 

O wydatkach za wakacje nad polskim morzem opowiada pan Robert w rozmowie z Onetem. W ubiegłym roku wybrał się wraz z rodziną do Sopotu, ale w tym roku stanęło na Kołobrzegu z obawy przed sinicami.

Apartament, w którym spędził wakacje, kosztował 460 zł za noc. - Niby sporo i faktycznie ceny były wyższe niż rok temu, jednak to jest rzecz, na której nie chcieliśmy oszczędzać - przyznał turysta. Brak ruchliwej ulicy w pobliżu, 100 m do morza, 15 min od atrakcji i pełne wyposażenie to zalety dość dużego wydatku.

Wakacje drogie również w restauracjach

Ryba to obowiązkowy posiłek dla turystów, którzy spędzają wakacje nad Bałtykiem. Jednak i w smażalniach ceny poszybowały w górę. Pan Robert przekonuje, że wszystko zależy od miejsca.

- Raz wszyscy najedli się ze smakiem za 130 zł, innym razem po wydaniu 180 zł połowa rzeczy zostawała na talerzu - przyznał turysta. Ostatecznie udało mu się znaleźć godną polecenia smażalnię, w której było przyjemnie i dość tanio. Za rybę z frytkami i sałatką, lekkimi procentami i sokami dla dzieci czteroosobowa rodzina płaciła ok. 120 zł.

Portfele urlopowiczów plądrują również atrakcje. Z wyliczeń pana Roberta wynika, że na zabawę rodzina wydawała między 70 a 80 zł dziennie.

Turysta zdradził, że na początku wakacje miały trwać 6 dni, ale ostatecznie rodzina postanowiła wydłużyć urlop do 10 dni. Koszty? Ok. 8 tys. zł. 

Za podobną cenę rodzina mogłaby spędzić wakacje w zagranicznym kurorcie z gwarancją pogody i pełną obsługą. Jednak pan Robert nie uważa, aby 8 tys. zł za wakacje nad Bałtykiem było zbyt dużym wydatkiem dla czteroosobowej rodziny. 

Byłeś świadkiem zdarzenia, które powinniśmy opisać? Napisz maila na adres [email protected]. Przyjrzymy się sprawie.

Artykuły polecane przez redakcję WTV: