wtv.pl > Polska > Śląskie. Strażacy ratowali tonący statek wycieczkowy bez pasażerów
Maria Glinka
Maria Glinka 19.03.2022 08:59

Śląskie. Strażacy ratowali tonący statek wycieczkowy bez pasażerów

Pixabay/blickpixel
Pixabay/blickpixel

Statek wycieczkowy zaczął się topić na Jeziorze Żywieckim (woj. śląskie). Do akcji natychmiast wkroczyli strażacy. Ku ich zaskoczeniu okazało się, że na pokładzie nie było żadnych pasażerów.

Statek wycieczkowy pod wodą. Strażacy ruszyli do akcji

W piątek 6 sierpnia statek wycieczkowy nabrał tak dużo wody, że zaczął się topić. Dramatyczne zgłoszenie w tej sprawie trafiło do Ochotniczej Straży Pożarnej w Międzybrodziu Żywieckim (woj. śląskie).

Strażacy natychmiast przystąpili do akcji. Pomagali im funkcjonariusze z OSP Czernichów -Tresna, OSP Międzybrodzie Bialskie, JRG Żywiec. Na miejscu pojawiła się także policja. Do działań wezwano również ZRM i WOPR.

Statek wycieczkowy ofiarą ulewnych deszczy

Po przybyciu na miejsce okazało się, że sytuacja wcale nie jest aż tak tragiczna, jak przekonywali autorzy zgłoszenia. Statek wycieczkowy znajdował się wprawdzie częściowo pod wodą, ale nikogo nie było na pokładzie. Co więcej, jednostka pływała tuż przy brzegu.

>

W jaki sposób statek wycieczkowy znalazł się pod wodą? Strażacy z OSP Międzybrodzie Żywieckie twierdzą, że wszystkiemu winne są obfite opady, które nawiedziły ten region w nocy z czwartku na piątek.

Mł. kpt. Tomasz Kołodziej, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej, podejrzewa, że statek wycieczkowy zaczął tonąć z powodu podniesienia poziomu wody w Jeziorze Żywieckim.

Niedawno jednostka przeszła remont i miała zdementowaną śrubę napędową. W związku z tym wyciągnięto ją na brzeg. Obfite deszcze sprawiły, że woda wdarła się do wnętrza jednostki.

Choć zdarzenie nie było aż tak tragiczne w skutkach, to strażacy kontynuowali akcję. Funkcjonariusze próbowali wypompowywać wodę, aby unieść statek wycieczkowy do góry.

Byłeś świadkiem zdarzenia, które powinniśmy opisać? Napisz maila na adres [email protected]. Przyjrzymy się sprawie.

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

Powiązane