wtv.pl > Polska > Ułęż. Wypadek helikoptera, pilot trafił do szpitala
Paweł Sekmistrz
Paweł Sekmistrz 19.03.2022 08:50

Ułęż. Wypadek helikoptera, pilot trafił do szpitala

Wypadek helikoptera
Pixabay.com/Roy Kim - zdjęcie ilustracyjne

Do wyjątkowo niebezpiecznego incydentu doszło w miejscowości Ułęż w województwie lubelskim. Helikopter w pewnym momencie zaczął zbliżać się w kierunku ziemi, ostatecznie rozbił się na płycie lotniska.

Pilot helikoptera przeżył zderzenie.

Wypadek helikoptera

Obserwujący lot helikoptera, który pojawił się dzisiaj na niebie nad Ułężem w województwie lubelskim, byli świadkami mrożących krew w żyłach scen. Niespodziewanie niewielki śmigłowiec zaczął w podejrzany sposób opadać ku ziemi.

W pewnym momencie samolot rozbił się na płycie lotniska. Po przybyciu na miejsce służb ratunkowych okazało się, że pilot żyje i wciąż jest przytomny. Mężczyzna miał nie odnieść poważniejszych ran.

Pilot był też jedyną osobą, która znajdowała się w środku śmigłowca. Życie uratował mu przede wszystkim fakt, że maszyna w trakcie opadania nie znajdowała się zbyt wysoko nad ziemią.

Służby ratunkowe przetransportowały mężczyznę do szpitala, w którym odbędą się badania mające na celu sprawdzenie, czy nie doznał urazu wewnętrznego.

Katastrofalny lot

Wypadek z Ułęża nie jest pierwszym w tym roku tego typu wydarzeniem. W lutym nieopodal Pszczyny rozbił się śmigłowiec, którym podróżował znany przedsiębiorca.

Mężczyzna podróżował prywatnym helikopterem z dwiema innymi osobami siedzącymi z tyłu samolotu oraz pilotem. Ok. godz. 1 w nocy śmigłowiec zderzył się z ziemią nieopodal rzeki Dorawy.

Pasażerowie zajmujący miejsca z tyłu śmigłowca wyczołgali się z wraku o własnych siłach. Ranni, ale wciąż przytomni, przetransportowani zostali do szpitala. Ich losu nie podzielił niestety biznesmen.

Zarówno przedsiębiorca, jak i jego pilot ponieśli śmierć na miejscu. Przyczyną zgonu miały być obszerne obrażenia klatki ciała, głównie rejonu klatki piersiowej.

Wg informacji statystycznych zamieszczonych na portalu Dlapilota.pl najczęstszymi przyczynami wypadków śmigłowców są błędy techniczne, błędy w pilotażu lub zanieczyszczenie paliwa.

Byłeś świadkiem zdarzenia, które powinniśmy opisać? Napisz maila na adres [email protected]. Przyjrzymy się sprawie.

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

Źródło: [RMF FM/Polskie Radio Lublin]

Tagi: Polska
Powiązane