wtv.pl > Polityka > TVP organizuje koncert w dobie obostrzeń
Anna Dymarczyk
Anna Dymarczyk 19.03.2022 08:21

TVP organizuje koncert w dobie obostrzeń

wtv
WTV.pl
  • TVP postanowiło zorganizować koncert wielkopiątkowy

  • Na scenie zaśpiewają m.in. Piotr Cugowski, Justyna Steczkowska i gwiazda młodego pokolenia, Viki Gabor

  • Koncert ma być połączeniem rozmyślań nad męką Jezusa w połączeniu z muzyką rockową

  • Od razu pojawiły się pytania o kwestie obostrzeń. Koncert ma odbyć się bez udziału publiczności

Co jednak z osobami przebywającymi na scenie?

Wielki krzyż w Lublinie. TVP organizuje koncert

TVP postanowiło zorganizować 2 kwietnia koncert, który miałby nawiązywać swoją tematyką do zaczynających się Świąt Wielkanocnych. W Lublinie, gdzie ma odbyć się widowisko, zainstalowano już wielki krzyż i przewidziano konkretne ustalenia związane z ruchem drogowym. Co jednak z innymi obostrzeniami?

Przede wszystkim zaznacza się, że wydarzenie ma mieć miejsce bez udziału publiczności. Nie wiadomo jednak, jakie restrykcje dotyczyć będą osób przygotowujących. Podczas dużych wydarzeń tego typu nie ma możliwości przestrzegania obostrzeń w momentach prób i podczas samego grania. Jak TVP rozwiąże ten problem?

Podobne kontrowersje pojawiły się również podczas noworocznego koncertu w Ostródzie na Mazurach. Odbył się on również bez udziału publiczności - znajdujące się na trybunach osoby były zatrudnione w roli tancerzy. Nie widać było tam zachowanego odpowiedniego dystansu. 

Czy podobnie będzie i tym razem? Trudno stwierdzić. 2 kwietnia koncert będzie transmitowany w TVP 2 od godziny 20.00.

Wielkie wydarzenie, wielkie gwiazdy 

Sam koncert noszący nazwę „Pasja” ma skupiać się na najważniejszym wielkopiątkowym wydarzeniu, czyli męce i śmierci Jezusa. Zorganizowany ma być jednak w rockowej konwencji. 

Wystąpią na nim takie sławy polskiej muzyki, jak Justyna Steczkowska czy Krzysztof Cugowski. Na scenie zagoszczą również laureaci „The Voice of Poland”, w tym Marta Gałuszewska, Alicja Szemplińska, Jędrzej Skiba, Adam Kalinowski i Marcin Sójka. Usłyszymy również Stanisława Karpiela-Bułeckę i gwiazdę młodej publiczności, Viki Gabor.

Już wcześniej TVP organizowało plany filmowe w najważniejszych sakralnych punktach Lublina i lubelszczyzny, m.in. w Chełmie, Zamościu czy Krasnymstawie. 

Specjalnie na czas wydarzenia miasto Lublin informowało o zamknięciu ul. Gorttgera na czas 1 i 2 kwietnia ze względu na prowadzone tam próby do widowiska i samą organizację koncertu.

- Wjazd będzie udostępniony jedynie pojazdom dojeżdżającym bezpośrednio do Urzędu Marszałkowskiego, Lubelskiego Centrum Konferencyjnego oraz pojazdom transmisyjnym TVP - mówiła w rozmowie z „Dziennikiem Wschodnim” Justyna Góźdź z Urzędu Miejskiego w Lublinie. 

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

źródło: [radiozet.pl]

Tagi: Wielkanoc TVP
Powiązane