TVP Info. TVP Info screenŹródło: TVP Info screen
Wszystkie wideo autora Michalina Kobla
Autor Michalina Kobla - 12 Kwietnia 2020

TVP Info nie odpuszcza nawet w poranek wielkanocny. Kontrowersyjny temat programu

TVP Info, ku zdumieniu części odbiorców, postanowiło zaserwować widzom w świąteczny poranek program, o wzbudzającej kontrowersje tematyce. Między goszczącymi zdalnie w "Woronicza 17" politykami doszło do mocnego spięcia.

Zgodnie z tradycją, przed rozpoczęciem programu jego prowadzący Michał Rachoń, zainicjował na Twitterze ankietę z pytaniami o to, od jakiego tematu goście powinni zacząć. Już same propozycje dziennikarza spotkały się z głosami krytyki. Internauci do wyboru mieli: Wielkanoc w kwarantannie, wybory korespondencyjnie, Smolensk 10 lat później oraz "Budka/WKK:TarczaJestDobra".

Największy bank w Polsce ostrzega klientów. Pieniądze znikają z kontNajwiększy bank w Polsce ostrzega klientów. Pieniądze znikają z kontCzytaj dalej

 - Tak sobie myślę, czy nie moglibyście w Niedzielę Wielkanocną sobie darować? - zapytał jeden z komentujących.

Spośród wymienionych propozycji, największe zainteresowanie zyskał Smoleńsk. Jak nie trudno się domyślić, oglądające TVP Info w świąteczny poranek rodziny, mogły znaleźć powód do kłótni.

TVP Info nie odpuszcza w Wielkanoc

Zdalnie w studio gościli Dariusz Joński (KO), Anna Maria Żukowska (SLD), Adam Andruszkiewicz (PiS) i Przemysław Czarnek (PiS). Polityk Koalicji Obywatelskiej mówił o przyczynach katastrofy smoleńskiej w sposób, z którym zdecydowanie nie zgodzili się przedstawiciele obozu rządzącego. Skrytykował również bardzo mocno działania podkomisji Antoniego Macierewicza.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Wiceminister zdrowia zapowiada zaostrzenie zasad bezpieczeństwa. Życie seniorów diametralnie się zmieni, chodzi o DPS-y
2. Do której będą otwarte sklepy w Wielką Sobotę? Godziny otwarcia marketów 

 - Doszło niestety do katastrofy. Samolot leciał za szybko i za nisko. Powinien przejść na drugi krąg i tego nie zrobił - tłumaczył Joński. Próbował odnieść się również do obecnej postawy Jarosława Kaczyńskiego, ale wtedy jego słowa skontrował Adam Andruszkiewicz.

 - Skandaliczne słowa pana Jońskiego. Dzisiaj kiedy mamy Wielkanoc, kiedy pamiętamy, że 10. rocznica katastrofy smoleńskiej wypadła w Wielki Piątek, dzień męki pańskiej, mieliśmy kolejną rocznicę zbrodni katyńskiej, popełnioną przez Rosjan. Miałem nadzieję, że będziemy o tym rozmawiać ponad podziałami, niestety nie udało się. Pan Joński zachowuje się skandalicznie - odpowiedział Andruszkiewicz, sugerując następnie powielanie przez polityka rosyjskiej narracji.

Uważacie, że to dobry temat na Wielkanoc?

ZOBACZ TAKŻE:

  1. RP: Polacy wymyślili lek na koronawirusa
  2. Sąsiad Polski zamyka sklepy. Otwarte stacje benzynowe, ale obsłużą tylko wybranych
  3. Zrozpaczony ojciec zgodził się na przeszczep organów zmarłego syna. Pewnego dnia otrzymał paczkę z niespodziewanym prezentem
  4. Ksiądz wpadł na genialny pomysł, jak obejść rządowe nakazy. Ma już kabriolet
  5. Olejnik zwróciła się do Kaczyńskiego. Dotkliwe słowa o bracie
  6. Bardzo ważne słowa szefa WHO. Chodzi o znoszenie ograniczeń i restrykcji