wtv.pl
wtv.pl

WTV.pl

TVP Info nie odpuszcza nawet w poranek wielkanocny. Kontrowersyjny temat programu

12 Kwietnia 2020

Autor tekstu:

Michalina Kobla

Udostępnij:

TVP Info, ku zdumieniu części odbiorców, postanowiło zaserwować widzom w świąteczny poranek program, o wzbudzającej kontrowersje tematyce. Między goszczącymi zdalnie w "Woronicza 17" politykami doszło do mocnego spięcia.

Zgodnie z tradycją, przed rozpoczęciem programu jego prowadzący Michał Rachoń, zainicjował na Twitterze ankietę z pytaniami o to, od jakiego tematu goście powinni zacząć. Już same propozycje dziennikarza spotkały się z głosami krytyki. Internauci do wyboru mieli: Wielkanoc w kwarantannie, wybory korespondencyjnie, Smolensk 10 lat później oraz "Budka/WKK:TarczaJestDobra".

 - Tak sobie myślę, czy nie moglibyście w Niedzielę Wielkanocną sobie darować? - zapytał jeden z komentujących.

Spośród wymienionych propozycji, największe zainteresowanie zyskał Smoleńsk. Jak nie trudno się domyślić, oglądające TVP Info w świąteczny poranek rodziny, mogły znaleźć powód do kłótni.

TVP Info nie odpuszcza w Wielkanoc

Zdalnie w studio gościli Dariusz Joński (KO), Anna Maria Żukowska (SLD), Adam Andruszkiewicz (PiS) i Przemysław Czarnek (PiS). Polityk Koalicji Obywatelskiej mówił o przyczynach katastrofy smoleńskiej w sposób, z którym zdecydowanie nie zgodzili się przedstawiciele obozu rządzącego. Skrytykował również bardzo mocno działania podkomisji Antoniego Macierewicza.

 - Doszło niestety do katastrofy. Samolot leciał za szybko i za nisko. Powinien przejść na drugi krąg i tego nie zrobił - tłumaczył Joński. Próbował odnieść się również do obecnej postawy Jarosława Kaczyńskiego, ale wtedy jego słowa skontrował Adam Andruszkiewicz.

 - Skandaliczne słowa pana Jońskiego. Dzisiaj kiedy mamy Wielkanoc, kiedy pamiętamy, że 10. rocznica katastrofy smoleńskiej wypadła w Wielki Piątek, dzień męki pańskiej, mieliśmy kolejną rocznicę zbrodni katyńskiej, popełnioną przez Rosjan. Miałem nadzieję, że będziemy o tym rozmawiać ponad podziałami, niestety nie udało się. Pan Joński zachowuje się skandalicznie - odpowiedział Andruszkiewicz, sugerując następnie powielanie przez polityka rosyjskiej narracji.

Uważacie, że to dobry temat na Wielkanoc?

Podobne artykuły

Polityka

Nagrody w Ministerstwie Zdrowia, aż 20 mln zł w 6 lat. "Jak trzeba dać pielęgniarkom, to pieniędzy nie ma"

Czytaj więcej >
Lokalne wybory to cisza wyborcza w niemal całym kraju

Polityka

Od północy trwa wyjątkowa cisza wyborcza. 13 czerwca wielu Polaków spotka się przy urnach

Czytaj więcej >

Polityka

Protest pod Pałacem Prezydenckim. Przypomnieli słowa Andrzeja Dudy

Czytaj więcej >
(screen) Youtube/Onet Rano

Polityka

Oficjalne wyniki wyborów w Rzeszowie. Zwyciężył Konrad Fijołek, kandydat opozycji

Czytaj więcej >
Jakub Kaminski/East News - zdjęcie ilustracyjne

Polityka

Margot i Łania ze Stop Bzdurom odpowiedzą przed sądem. Grozi im więzienie

Czytaj więcej >
Andrzej Duda i Kinga Duda

Polityka

Andrzej Duda nie otrzymał zaproszenia na ślub córki? Zastanawiający wpis na Twitterze prezydenta

Czytaj więcej >