TVP. TRICOLORS/East News
Źródło: TRICOLORS/East News
Wszystkie wideo autora Alan Wysocki
Autor Alan Wysocki - 5 Marca 2021

Andrzej Bober poprosił o pilne wsparcie. "Jestem bezradny, może ktoś pomoże"

Legenda TVP opublikował niepokojący komunikat za pośrednictwem Facebooka. Andrzej Bober, bo o nim mowa, wskazał, że ponownie musiał przełożyć przyjęcie drugiej dawki szczepienia preparatem Pfizera. Wszystko przez wzgląd na skomplikowaną operację nogi. Od tego czasu 85-latek walczy z biurokracją.

  • "Jestem bezradny, może ktoś pomoże" - zaczął swój wpis były dziennikarz TVP. Jak się okazało, ostateczny termin szczepienia został wystawiony na 8 marca 
  • Przychodnia Medycyny Rodzinnej zaleciła medykom transport sanitarny. Operacja nogi uniemożliwia Andrzejowi Boberowi samodzielne poruszanie się
  • Zakłady współpracujące z administracją rządową odmawiały przeprowadzenie transportu sanitarnego, bo "na szczepienia nie wozimy"

85-latek wskazał, że już wcześniej musiał przełożyć termin realizacji zabiegu. Bober przyjął już pierwszą dawkę, jednak do uzyskania odporności niezbędne jest przejście przez dwa szczepienia w odpowiednim odstępie. Początkowo, po ponownym odłożeniu szczepienia, wyznaczono termin na 5 marca. Zalecono transport sanitarny z powodu niesamodzielności Andrzeja Bobera, jednak "firma Metromedia pracująca na zlecenie Ministerstwa Zdrowia, odmawia mi wykonania zlecenie, argumentując, że na szczepienia nie wozimy". 

26.02.21 DAŁEM TU TO: „JESTEM BEZRADNY,MOŻE KTOŚ POMOŻE Już raz musiałem przekładać szczepienie 2 dawki,bo...

Opublikowany przez Andrzeja Bober Środa, 3 marca 2021

Dawna twarz TVP prosi o waszą pomoc. Po skomplikowanej operacji Andrzej Bober zderzył się z murem biurokracji

Kolejnym problemem jest fakt, że po operacji były dziennikarz TVP nie może skorzystać z tradycyjnego samochodu. Niezbędne jest przewiezienie go w pozycji leżącej. "Stanąłem przed murem biurokracji, braku wyobraźni, ignorancji potrzeb chorego człowieka" - czytamy we wpisie Andrzeja Bobera. Redaktor zapytał swoich internautów o skontaktowanie z pracownikiem służby zdrowia, który nie jest "skażony bezmyślnością, obojętnością i będącego otwartym na nieszczęście bliźniego". Chory nie miał innego wyjścia. 

Ostatecznie udało przesunąć się termin na 8 marca. Nie jest to jednak koniec problemów 85-latka. Po 4 godzinach od publikacji legenda Telewizji Polskiej zdecydowała się na usunięcie wpisu. Wszystko przez wzgląd na interwencję poselską. Jeden z parlamentarzystów spoza obozu Zjednoczonej Prawicy obiecał zorganizowanie specjalistycznego transportu. Kolejna informacja o sprawie przyszła dopiero po 5 dniach.

Medycy nie mogli przyjąć zlecenia, ponieważ zespół przyjeżdża tylko do szczepionych preparatem Moderny, a nie do osób szczepionych dawką, wynalezioną przez Pfizera i BioNtech. "Takie przepisy, taki mój pech, taka Polska" - komentuje. 

Rolnicy zakłócili konferencję, chcieli rozmawiać z premierem. Nie zostali dopuszczeniRolnicy zakłócili konferencję, chcieli rozmawiać z premierem. Nie zostali dopuszczeniCzytaj dalej

"Zacząłem zastanawiać się, gdzie ja żyję? W wyobraźni jakiegoś chorego człowieka?" - czytamy we wpisie dziennikarza TVP. Ostatecznie pomocy Andrzejowi Boberowi udzieliła przychodnia "Zdrowa Rodzina", która obiecała załatwić transport samochodowy, gdyż nie dysponują zespołem mobilnym.

Andrzej Bober zaczął pracę w Telewizji Polskiej jeszcze w 1979 roku. Obowiązki zawodowe dla publicznego nadawcy realizował do 1981 roku. Zatrudnienie stracił, gdy ogłoszono stan wojenny. Do tego czasu prezenter prowadził program "Listy o gospodarce". Umożliwiono mu wypowiadanie się na temat problemów gospodarczych Polskiej Rzeczpospolitej Ludowej bez ograniczeń, spowodowanych obowiązującą wówczas cenzurą.

Redaktor w 1974 roku otrzymał nagrodę "Złotego Ekranu". Wyróżnienie uzyskał ponownie 6 lat później, bo w 1980 roku. Kariera Bobera w TVP nabrała tempa po obradach Okrągłego Stołu, gdy w 1989 roku został dyrektorem generalnym Telewizji Polskiej. Od 1963 roku należał do Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich. Rezygnację z członkostwa przedłożył w 2012 roku.

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

Źródło: [Facebook/Andrzej Bober/Wikipedia]