wtv.pl
wtv.pl

WTV.pl

Nauczycielka wrzuciła do sieci zdjęcie z wakacji. Ściga ją skarbówka

5 Marca 2021

Autor tekstu:

Paweł Sekmistrz

Udostępnij:

Nauczycielka udała się na chorobowe, podczas którego podjęła inną pracę. W internecie pojawiły się fotografie przedstawiające kobietę podczas pełnienia nowej funkcji. Na zdjęcia natrafił też ZUS, który skierował sprawę do sądu. Będzie musiał

  • "Rzeczpospolita" donosi o sprawie nauczycielki, która udała się na L4, podczas którego podjęła inną pracę na zimowisku

  • ZUS trafił w internecie na fotografie przedstawiające kobietę podczas wykonywania pracy w czasie urlopu zdrowotnego

  • Sprawa została skierowana do sądu, który przyznał, że kobieta powinna oddać ZUS-owi środki finansowe, które otrzymała w ramach zasiłku zdrowotnego

Nauczycielka odwołała się od decyzji, ale nic nie wskazuje na to, by udało jej się wygrać z ZUS-em. 

Nauczycielka przyłapana

Historia okaże się z pewnością przestrogą dla osób, które mogłyby chcieć nagiąć zasady i spróbować oszukać finansowo ZUS myśląc, że "jakoś się im upiecze". Przykład przedstawiony w "Rzeczpospolitej" jest najlepszym dowodem na to, że kłamstwo ma krótkie nogi nawet, gdy jego motywacje wydają się usprawiedliwione. 

Chodzi o sprawę nauczycielki, która wystąpiła do szkoły w której pracowała, z wnioskiem o urlop na czas ferii zimowych. Gdy dyrekcja placówki odmówiła jej odpłatnego zwolnienia z obowiązków, zdecydowała się podjąć radykalne kroki, by mimo wszystko udać się na "wypoczynek". 

Na biurku dyrekcji szkoły znalazło się zatem zwolnienie lekarskie nauczycielki. W tej sytuacji jej przełożeni nie mieli wyjścia - musieli zwolnić kobietę z prowadzenia zajęć lekcyjnych. Co ciekawe, dokument został wystawiony jednak aż 400 km od miejsca zamieszkania ich pracowniczki. 

Szybko okazało się jednak, że nauczycielka zamiast spędzać czas w łóżku, próbując odpocząć i szybko wygrać z chorobą, udała się na zimowisko. Co więcej, podjęła tam pracę wychowawczyni dzieci przebywających na feriach. 

Poważne konsekwencje 

W ten sposób kobieta pobierała dwie pensje - jedną, wynikającą z zasiłku chorobowego i drugą, wypłacaną przez jej nowego pracodawcę na zimowisku. To oczywiście złamanie prawa, ale nauczycielka najprawdopodobniej była przekonana, że nikt się o tym nie dowie. 

Okazało się jednak inaczej - zdjęcia z zimowiska, przedstawiające kobietę podczas pracy pojawiły się w internecie, a pech sprawił, że natrafili na nie urzędnicy ZUS-u. Sprawa została natychmiastowo skierowana do Sądu Rejonowego w Toruniu. 

Orzeczenie było bezlitosne - nauczycielka będzie zmuszona do oddania ZUS-owi całości wypłaconych jej z racji rzekomej choroby środków. Dodatkowo przyjdzie jej również zapłacić odsetki od wydanego zasiłku. Nie wiadomo też, czy z powodu swojej decyzji nie będzie musiała ponieść konsekwencji w zakładzie pracy. 

Nauczycielka odwołała się od decyzji toruńskiego sądu. 

Źródło: money.pl

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

  • Arcydziwne wpisy Krystyny Pawłowicz na Twitterze: "guraló,cy ci nie rzal". Polityczka bawi się językiem czy go kaleczy?

  • Sąd uznał, że tęcza nie obraża. Płoccy biskupi wydali oświadczenie, chcą ukarania za "Tęczową Maryję"

  • Kaja Godek zbiera podpisy przeciw galerii sztuki. "To bezpośrednia próba cenzury"

</

undefined

Paweł SekmistrzAutor

Z wykształcenia polonista; miłośnik kina, tego dobrego i tego złego. Do szaleństwa zakochany w Polsce, choć nie zawsze w Polakach.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: wtv@iberion.pl

Podobne artykuły

Polska

RMF FM: stan wyjątkowy prawdopodobnie zostanie przedłużony

Czytaj więcej >
pixabay.com/mirkosajkov

Polska

26 września spis wiernych we wszystkich kościołach katolickich w Polsce. Powrót do tradycji po przerwie

Czytaj więcej >

Polska

Straż Graniczna: przy granicy polsko-białoruskiej zmarła kolejna osoba

Czytaj więcej >
wtv,pl

Polska

Nie warto unikać rachmistrzów. Może nas czekać wysoka kara

Czytaj więcej >
Kielce

Polska

Świętokrzyskie: 13-latka urodziła martwego noworodka. Ojcem okazał się 71-latek, który wkrótce później zmarł

Czytaj więcej >
Oszuści masowo wysyłają SMS-y zachęcające do instancji złośliwego oprogramowania, udają organizatorów loterii szczepionkowej

Polska

Oszuści ponownie podszywają się pod loterię szczepionkową. Zachęcają do ściągnięcia aplikacji imitującej "mObywatel"

Czytaj więcej >