wtv.pl
wtv.pl

WTV.pl

Michał Bajor wydał oficjalne oświadczenie ws. szczepień poza kolejnością. "Serdecznie przepraszam"

4 Stycznia 2021

(Ostatnia zmiana: 2 Maja 2021)

Autor tekstu:

Agata Jaroszewska

Udostępnij:

Wśród osób publicznych zaszczepionych ostatnio w przychodni przy Warszawskim Uniwersytecie Medycznym znalazł się aktor Michał Bajor. Teraz na swoich kanałach informacyjnych artysta zamieszcza oficjalne oświadczenie z odniesieniem do tej spra

  • W mediach społecznościowych pojawiło się oświadczenie Michała Bajora

  • Aktor przyznał, że należy do grona osób zaszczepionych w przychodni Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego poza obowiązującym harmonogramem

  • Michał Bajor przeprasza wszystkich urażonych, jednocześnie zaznaczając, iż poinformowano go, że ma to być akcja promocji szczepienia

Kontrowersje wokół szczepień otrzymanych przez znane osoby w przychodni Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego postanowił skomentować jeden z ich bohaterów, Michał Bajor. Aktor zmieścił w mediach społecznościowych krótkie, aczkolwiek treściwe oświadczenie.

Komentarz Michała Bajora opublikowany został zarówno na Facebooku, jak i Instagramie. Artysta postanowił odnieść się do informacji krążących w mediach oraz w internecie. Nie ukrywa, że głównym powodem, dla którego postanowił zabrać głos, jest chęć przeproszenia.

Pojawiło się oświadczenie Michała Bajora w sprawie otrzymanego szczepienia przeciwko koronawirusowi

Do Marii Seweryn dołączył również Michał Bajor, który postanowił odnieść się do burzy, jaka wybuchła po tym, jak ujawniono, iż znane osoby mogły skorzystać ze szczepienia w Warszawskim Uniwersytecie Medycznym poza obowiązującą kolejnością. Pomijanie oficjalnej linii szczepień zaowocowało oskarżeniami o wykorzystywaniu swojej pozycji społecznej w celu osiągnięcia osobistych korzyści.

- Szanowni Państwo! W związku z medialną burzą nie mam zamiaru ukrywać, że jestem jedną z zaszczepionych osób w przychodni przy Warszawskim Uniwersytecie Medycznym - rozpoczął swoją wypowiedź aktor Michał Bajor.

Artysta jako kolejna osoba bezpośrednio zamieszana w aferę potwierdziła, że szczepienie miało mieć charakter promocyjnej akcji. Informacje otrzymane przez Michała Bajora wykluczały zajęcie przez niego miejsca m.in. dla osoby ze szczepionej właśnie grupy.

"[...] są to szczepionki nadprogramowe"

- Tak jak większość osób publicznych, zostałem zaproszony do akcji popularyzacji szczepień przeciwko COVID-19 i zgodziłem się zostać jednym z jej ambasadorów. Zaproszenie było skierowane do nas już po Świętach i z oficjalną informacją, że są to szczepionki nadprogramowe, których wiele mogłoby ulec przedawnieniu po 31.12.2020 - kontynuuje w swoim wpisie Michał Bajor, który niedawno przyjął pierwszą dawkę leku w Warszawskim Uniwersytecie Medycznym.

Osoba oskarżana o wykorzystanie puli szczepionek przeznaczonych dla personelu medycznego po raz kolejny stawia więc argument, iż w przypadku, gdy lek nie zostałby zaaplikowany w ramach "akcji promocyjnej", trafiłby zwyczajnie do kosza.

Niemniej po przedstawieniu okoliczności łagodzących w przedstawianej w mediach i w sieci sprawie osób znanych, korzystających z przywileju sławy do omijania obowiązujących wszystkich reguł, Michał Bajor postanowił zmienić nieco ton wypowiedzi.

Michał Bajor przeprasza wszystkich urażonych jego działaniem

- Jeśli ktoś z Państwa poczuł się tą sytuacją urażony, serdecznie przepraszam - czytamy na samym końcu oświadczenia, które pojawiło się zarówno na Facebooku, jak i Instagramie Michała Bajora. Niemniej artysta zaznaczył, że uważa, iż promocja szczepienia przez osoby znane może zmienić stosunek niektórych sceptyków do nowego leku mającego pomóc w walce z pandemią.

- Moim celem jest również to, żeby wątpiącym, ale i ignorantom, pokazać na swoim przykładzie, że szczepionka jest bezpieczna i tym samym zachęcić wszystkich Państwa do włączenia się w tę światową walkę - przekonuje w swoim krótkim oświadczeniu Michał Bajor. Z całością jego treści można zapoznać się poniżej.

Zdjęcie wyróżniające pochodzi z publicznego konta Michała Bajora w mediach społecznościowych, całość materiału znaleźć można pod adresem Instagram.com/michalbajor.official

Źródło: Facebook.com @michalbajoroficjalny / Instagram.com @michalbajor.official

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

  • (https://wtv.pl/jaroslaw-jakimowicz-050121-mh-krystyna-janda-tvp-info "Jarosław Jakimowicz zakpił w TVP Info z Krystyny Jandy. "Byłem ciekawy, czy zauważysz"")

  • Wczesnym rankiem minister zdrowia zwołał pilną konferencję. "Doszło do celowego złamania zasad"

  • Prezes zarządu WUM nagle odwołana. Dr n. med. Ewa Trzepla właśnie traci stanowisko

Agata JaroszewskaAutor

Etnograf, zafascynowana historią mówioną oraz kulturą ludową.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: wtv@iberion.pl

Podobne artykuły

EAST NEWS

Polska

Ostrzeszów. Policja znalazła zwłoki 86-letniego grzybiarza

Czytaj więcej >
Marek BAZAK/East News

Polska

Pułtusk. Z rzeki wyłowiono zwłoki 6-letniej dziewczynki i jej 39-letniej matki

Czytaj więcej >
Google Maps

Polska

Lublin. 26-letnia matka, która udusiła swoje dzieci jest już w areszcie

Czytaj więcej >
KPP Kolno

Polska

Kolno. 17-latek włamał się do lokalu gastronomicznego. Grozi mu 10 lat więzienia

Czytaj więcej >
Marek BAZAK/East News

Polska

Weekendowa przerwa techniczna w bankach. Jakie utrudnienia czekają na klientów?

Czytaj więcej >
TRICOLORS/East News

Polska

Rafał Ziemkiewicz zatrzymany lotnisku. Służby zabrały mu telefon i leki

Czytaj więcej >