wtv.pl > Polska > Michał Bajor wydał oficjalne oświadczenie ws. szczepień poza kolejnością. "Serdecznie przepraszam"
Agata Jaroszewska
Agata Jaroszewska 19.03.2022 08:27

Michał Bajor wydał oficjalne oświadczenie ws. szczepień poza kolejnością. "Serdecznie przepraszam"

wtv
WTV.pl
  • W mediach społecznościowych pojawiło się oświadczenie Michała Bajora

  • Aktor przyznał, że należy do grona osób zaszczepionych w przychodni Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego poza obowiązującym harmonogramem

  • Michał Bajor przeprasza wszystkich urażonych, jednocześnie zaznaczając, iż poinformowano go, że ma to być akcja promocji szczepienia

Kontrowersje wokół szczepień otrzymanych przez znane osoby w przychodni Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego postanowił skomentować jeden z ich bohaterów, Michał Bajor. Aktor zmieścił w mediach społecznościowych krótkie, aczkolwiek treściwe oświadczenie.

Komentarz Michała Bajora opublikowany został zarówno na Facebooku, jak i Instagramie. Artysta postanowił odnieść się do informacji krążących w mediach oraz w internecie. Nie ukrywa, że głównym powodem, dla którego postanowił zabrać głos, jest chęć przeproszenia.

Pojawiło się oświadczenie Michała Bajora w sprawie otrzymanego szczepienia przeciwko koronawirusowi

Do Marii Seweryn dołączył również Michał Bajor, który postanowił odnieść się do burzy, jaka wybuchła po tym, jak ujawniono, iż znane osoby mogły skorzystać ze szczepienia w Warszawskim Uniwersytecie Medycznym poza obowiązującą kolejnością. Pomijanie oficjalnej linii szczepień zaowocowało oskarżeniami o wykorzystywaniu swojej pozycji społecznej w celu osiągnięcia osobistych korzyści.

- Szanowni Państwo! W związku z medialną burzą nie mam zamiaru ukrywać, że jestem jedną z zaszczepionych osób w przychodni przy Warszawskim Uniwersytecie Medycznym - rozpoczął swoją wypowiedź aktor Michał Bajor.

Artysta jako kolejna osoba bezpośrednio zamieszana w aferę potwierdziła, że szczepienie miało mieć charakter promocyjnej akcji. Informacje otrzymane przez Michała Bajora wykluczały zajęcie przez niego miejsca m.in. dla osoby ze szczepionej właśnie grupy.

"[...] są to szczepionki nadprogramowe"

- Tak jak większość osób publicznych, zostałem zaproszony do akcji popularyzacji szczepień przeciwko COVID-19 i zgodziłem się zostać jednym z jej ambasadorów. Zaproszenie było skierowane do nas już po Świętach i z oficjalną informacją, że są to szczepionki nadprogramowe, których wiele mogłoby ulec przedawnieniu po 31.12.2020 - kontynuuje w swoim wpisie Michał Bajor, który niedawno przyjął pierwszą dawkę leku w Warszawskim Uniwersytecie Medycznym.

Osoba oskarżana o wykorzystanie puli szczepionek przeznaczonych dla personelu medycznego po raz kolejny stawia więc argument, iż w przypadku, gdy lek nie zostałby zaaplikowany w ramach "akcji promocyjnej", trafiłby zwyczajnie do kosza.

Niemniej po przedstawieniu okoliczności łagodzących w przedstawianej w mediach i w sieci sprawie osób znanych, korzystających z przywileju sławy do omijania obowiązujących wszystkich reguł, Michał Bajor postanowił zmienić nieco ton wypowiedzi.

Michał Bajor przeprasza wszystkich urażonych jego działaniem

- Jeśli ktoś z Państwa poczuł się tą sytuacją urażony, serdecznie przepraszam - czytamy na samym końcu oświadczenia, które pojawiło się zarówno na Facebooku, jak i Instagramie Michała Bajora. Niemniej artysta zaznaczył, że uważa, iż promocja szczepienia przez osoby znane może zmienić stosunek niektórych sceptyków do nowego leku mającego pomóc w walce z pandemią.

- Moim celem jest również to, żeby wątpiącym, ale i ignorantom, pokazać na swoim przykładzie, że szczepionka jest bezpieczna i tym samym zachęcić wszystkich Państwa do włączenia się w tę światową walkę - przekonuje w swoim krótkim oświadczeniu Michał Bajor. Z całością jego treści można zapoznać się poniżej.

Zdjęcie wyróżniające pochodzi z publicznego konta Michała Bajora w mediach społecznościowych, całość materiału znaleźć można pod adresem Instagram.com/michalbajor.official

Źródło: Facebook.com @michalbajoroficjalny / Instagram.com @michalbajor.official

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

Tagi: Koronawirus
Powiązane