wtv.pl
wtv.pl

WTV.pl

Tuż przed świętami na Polskę spadną ogromne ilości śniegu. Alarmy dla 4 województw

1 Kwietnia 2021

Autor tekstu:

Paweł Sekmistrz

Udostępnij:

Prognoza pogody zwiastuje śnieżne święta. Aż w czterech województwach w Polscew Wielką Sobotę pojawią się opady białego puchu, nietypowe dla tej pory roku. IMiGW zamierza wydać w związku z tym alarmy pogodowe. Wielkanoc może być w niektórych

  • Wielka Sobota okaże się wyjątkowo śnieżna na południu kraju - IMiGW zamierza wydać w tej sprawie alarm pogodowy

  • Silne wiatry mogą pojawić się na Pomorzu w niedzielę wielkanocną

  • Lany poniedziałek przyniesie znaczne rozpogodzenie, temperatura będzie sięgać nawet 14 stopni

Jeśli wierzyć prognozie pogody, ciepłą atmosferę w weekend zapewnić będą nam mogły głównie spotkania z rodziną przy wspólnym stole wielkanocnym. 

Prognoza pogody zapowiada powrót zimy

Widzieliście już pierwsze przebiśniegi, a na wczorajszy popołudniowy spacer zdecydowaliście się nie zakładać szalika? Wygląda na to, że przyjdzie wam boleśnie zmierzyć się z rzeczywistością. Okazuje się wszak, że zima nie powiedziała jeszcze ostatniego słowa

Przyszłowie "w marcu jak w garncu" czas wymienić na niewiele różniące się znaczeniowo "kwiecień plecień" i ponownie sięgnąć do szafy po ciepłą odzież. IMiGW zapowiada bowiem opady śniegu już w najbliższą sobotę

Gdzie sypnie najwięcej? Przewiduje się, że głównie w województwach śląskim, dolnośląskim, małopolskim oraz podkarpackim. To właśnie tam IMiGW planuje wydać alarmy pogodowe na najbliższy weekend. Mieszkańcy południa mogą spodziewać się zatem iście śnieżnych świąt, choć los zdecydowanie sprawił im w tym roku psikusa. 

To nie koniec pesymistycznych informacji, jakie wysnuć można z ostatniej prognozy pogody. Nieprzyjemnie może zrobić się również na Pomorzu. 

Lany poniedziałek przyniesie rozpogodzenie

Wg. prognody pogody, niedziela wielkanocna w województwie pomorskim nie będzie należała do najprzyjemniejszych. IMiGW ostrzega przed wyjątkowo silnym wiatrem - najprawdopodobniej zostanie tam wprowadzony alarm I stopnia. 

Drogi powinny być jednak bezpieczne, bo pomimo opadów śniegu, nic nie wskazuje na to, by powrócić miały jeszcze minusowe temperatury - nie sprzyjać będzie to zatem zamarzaniu nawierzchni jezdni. Biały puch nie pozostanie z nami też nazbyt długo. 

W niedzielę temperatura sięgać będzie od 2 stopni na południu kraju w okolicach Zakopanego, do 10 na zachodzie w Szczecinie, Gorzowie Wielkopolskim i Zielonej Górze. 

Świąteczny poniedziałek okaże się jeszcze cieplejszy. Najchłodniej będzie w Zakopanem, ale aż 5 stopni, a najcieplej na północnym zachodzie w okolicach Szczecina, gdzie dochodzić będzie nawet do 14 stopni. Lany poniedziałek w znaczeniu dosłownym zapewnią przelotne opady deszczu, głównie na południu kraju. 

Źródło: tvn24.pl, twojapogoda.pl

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

undefinedundefined

Podobne artykuły

ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER - zdjęcie ilustracyjne

Pogoda

IMGW wydało ostrzeżenie dla czterech województw. Chodzi o poziom wody

Czytaj więcej >

Pogoda

Kraśnik. Ulewy i burze w powiecie, mamy najnowsze informacje

Czytaj więcej >
Burze w nocy z piątku na sobotę zaowocowały dużymi zniszczeniami

Pogoda

Straż interweniowała ponad 5 tys. razy. Niespokojna noc z piątku na sobotę

Czytaj więcej >
Skutki burz nad Polską: podtopienia, powalone drzewa i nieustanne akcje strażaków

Pogoda

Niedziela przyniosła ze sobą kolejne burze. Powstały osuwiska, podtopione są domy, a część dróg była zupełnie nieprzejezdna

Czytaj więcej >

Pogoda

Uwaga, pogoda będzie bardzo niebezpieczna. Wydali najwyższy stopień ostrzeżeń

Czytaj więcej >
Marek Bazak/East News - zdjęcie ilustracyjne

Pogoda

Kolejna fala upałów od przyszłego tygodnia. Temperatury dochodzić będą do 35 stopni

Czytaj więcej >