wtv.pl > Pogoda > Tuż przed świętami na Polskę spadną ogromne ilości śniegu. Alarmy dla 4 województw
Paweł Sekmistrz
Paweł Sekmistrz 19.03.2022 08:21

Tuż przed świętami na Polskę spadną ogromne ilości śniegu. Alarmy dla 4 województw

wtv
WTV.pl
  • Wielka Sobota okaże się wyjątkowo śnieżna na południu kraju - IMiGW zamierza wydać w tej sprawie alarm pogodowy

  • Silne wiatry mogą pojawić się na Pomorzu w niedzielę wielkanocną

  • Lany poniedziałek przyniesie znaczne rozpogodzenie, temperatura będzie sięgać nawet 14 stopni

Jeśli wierzyć prognozie pogody, ciepłą atmosferę w weekend zapewnić będą nam mogły głównie spotkania z rodziną przy wspólnym stole wielkanocnym. 

Prognoza pogody zapowiada powrót zimy

Widzieliście już pierwsze przebiśniegi, a na wczorajszy popołudniowy spacer zdecydowaliście się nie zakładać szalika? Wygląda na to, że przyjdzie wam boleśnie zmierzyć się z rzeczywistością. Okazuje się wszak, że zima nie powiedziała jeszcze ostatniego słowa

Przyszłowie "w marcu jak w garncu" czas wymienić na niewiele różniące się znaczeniowo "kwiecień plecień" i ponownie sięgnąć do szafy po ciepłą odzież. IMiGW zapowiada bowiem opady śniegu już w najbliższą sobotę

Gdzie sypnie najwięcej? Przewiduje się, że głównie w województwach śląskim, dolnośląskim, małopolskim oraz podkarpackim. To właśnie tam IMiGW planuje wydać alarmy pogodowe na najbliższy weekend. Mieszkańcy południa mogą spodziewać się zatem iście śnieżnych świąt, choć los zdecydowanie sprawił im w tym roku psikusa. 

To nie koniec pesymistycznych informacji, jakie wysnuć można z ostatniej prognozy pogody. Nieprzyjemnie może zrobić się również na Pomorzu. 

Lany poniedziałek przyniesie rozpogodzenie

Wg. prognody pogody, niedziela wielkanocna w województwie pomorskim nie będzie należała do najprzyjemniejszych. IMiGW ostrzega przed wyjątkowo silnym wiatrem - najprawdopodobniej zostanie tam wprowadzony alarm I stopnia. 

Drogi powinny być jednak bezpieczne, bo pomimo opadów śniegu, nic nie wskazuje na to, by powrócić miały jeszcze minusowe temperatury - nie sprzyjać będzie to zatem zamarzaniu nawierzchni jezdni. Biały puch nie pozostanie z nami też nazbyt długo. 

W niedzielę temperatura sięgać będzie od 2 stopni na południu kraju w okolicach Zakopanego, do 10 na zachodzie w Szczecinie, Gorzowie Wielkopolskim i Zielonej Górze. 

Świąteczny poniedziałek okaże się jeszcze cieplejszy. Najchłodniej będzie w Zakopanem, ale aż 5 stopni, a najcieplej na północnym zachodzie w okolicach Szczecina, gdzie dochodzić będzie nawet do 14 stopni. Lany poniedziałek w znaczeniu dosłownym zapewnią przelotne opady deszczu, głównie na południu kraju. 

Źródło: tvn24.pl, twojapogoda.pl

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

undefinedundefined