wtv.pl > Polska > Tragiczne znalezisko w pseudohodowli. 250 martwych psów
Julian Bakuła
Julian Bakuła 19.03.2022 09:20

Tragiczne znalezisko w pseudohodowli. 250 martwych psów

Na terenie pseudohodowli w Starej Hucie ujawniono zwłoki 250 psów.
Facebook.com/otoz.animals [screenshot]

Prokuratura Okręgowa w Gdańsku poinformowała, że decyzją sądu właściciele pseudohodowli, na której terenie odkryto zwłoki 250 psów, objęci zostali trzymiesięcznym aresztem tymczasowym.

W czwartek Ogólnopolskie Towarzystwo Ochrony Zwierząt (OTOZ) Animals poinformowało o rezultatach interwencji przeprowadzonej dwa dni wcześniej wraz z policją, prokuraturą i inspekcją weterynaryjną w pseudohodowli psów w Starej Hucie (powiat kartuski, woj. pomorskie).

- Na miejscu znajdowało się 139 psów (...). Znaleźliśmy mnóstwo chorych zwierząt, często z brakiem dostępu do wody pitnej, a także pokaźną ilość fiolek prawdopodobnie po lekach, z których właściciele pseudohodowli nie mieli prawa korzystać - relacjonowała organizacja.

- Niestety, znaleźliśmy również 123 zwłoki psiaków zakopanych w pobliskich dołach oraz drewnianych, starych altankach - czytamy we wpisie OTOZ Animals na Facebooku.

Organizacja zajęła się uratowanymi zwierzętami, z których większość wymaga leczenia weterynaryjnego lub pielęgnacji. OTOZ Animals zbiera pieniądze na leczenie i utrzymanie uratowanych zwierząt.

Ponad 120 martwych psów znaleźli inspektorzy OTOZ Animals w pseudohodowli śmierci‼️ Tak właśnie wyglądają "hodowle" psów...

Opublikowany przez OTOZ Animals Inspektorat Warszawa Czwartek, 29 kwietnia 2021

W toku dalszych przeszukań z użyciem sprzętu do prac ziemnych dokonano jednak kolejnych drastycznych odkryć na posesji. - W dniach 28 i 29 kwietnia 2021 r. ujawniono kolejne martwe zwierzęta, których ciała były płytko zagrzebane w ziemi. Łącznie ujawniono 251 martwych psów - informuje Prokuratura Okręgowa w Gdańsku.

Areszt dla właścicieli pseudohodowli

W sobotę Prokuratura Okręgowa w Gdańsku podała do wiadomości, że decyzją Sądu Rejonowego w Kartuzach właściciele pseudohodowli - 54-letnia Izabela U. i 56-letni Andrzej U. - objęci zostali trzymiesięcznym aresztem tymczasowym.

Postępowanie trwa i nie jest wykluczone, że dalsze czynności prowadzone na terenie posesji doprowadzą do ujawnienia kolejnych zakopanych tam zwłok zwierząt.

Właścicielom hodowli postawiono zarzuty popełnienia przestępstwa z art. 35 ust. 2 ustawy o ochronie zwierząt, za co może grozić od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności.

- Podejrzani w trakcie przesłuchania nie przyznali się do winy - podaje Prokuratura Okręgowa w Gdańsku.

Byłeś świadkiem zdarzenia, które powinniśmy opisać? Napisz maila na adres [email protected]. Przyjrzymy się sprawie.

Źródła: Polsat News, Prokuratura Okręgowa w Gdańsku / gov.pl, Facebook.com/otoz.animals

Artykuły polecane przez redakcję WTV: