wtv.pl > Polska > Tragedia w Łodzi. 29-latka oparła się o barierkę, spadła z 3. piętra
Konrad Wrzesiński
Konrad Wrzesiński 19.03.2022 09:08

Tragedia w Łodzi. 29-latka oparła się o barierkę, spadła z 3. piętra

łódź - wypadek
(zdjęcie ilustracyjne) Jakub Kaminski/East News

Tragedia w Łodzi. W czwartek z jednego z balkonów śródmiejskiej kamienicy wypadła młoda kobieta. Sprawę śmierci 29-latki zbadają służby. Przyczyną dramatu mogła być uszkodzona barierka.

Do śmiertelnego wypadku doszło w kamienicy położonej w centrum Łodzi, przy ul. Rewolucji 1905 roku. W miniony czwartek 29-latka odwiedziła mieszkanie na trzecim piętrze.

Młoda kobieta nagle wypadła z balkonu. Zginęła na miejscu.

Tragedia w centrum Łodzi. Powodem stan budynku?

Jak donosi Polsat News, kamienica, w której doszło do tragedii, przeznaczona była do remontu. Lokatorzy podkreślają, że część barierek balkonowych nie była wymieniana od lat.

Na ten moment nie jest jednak jasne, jaki był stan balkonu, z którego 9 września wypadła kobieta. O uszkodzeniu nieoficjalnie piszą jednak lokalne media.

W rozmowie z Radiem Łódź jedna z lokatorek budynku wyjawiła, że 29-latka oparła się o źle przymocowaną barierkę, po czym spadła razem z nią.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo:

Sprawę wyjaśni prokuratura

W piątek informacje o prowadzonym śledztwie potwierdziła Prokuratura Okręgowa w Łodzi. Sprawa dotyczy niemyślnego spowodowania śmierci. Za czyn grozi kara pozbawienia wolności do pięciu lat.

Śledczy ustalili, że w czwartek młoda kobieta odwiedziła w mieszkaniu znajomego, w którym przebywał też jego ojciec. Gdy młodszy z mężczyzn wyszedł do sklepu, 29-latka zapaliła papierosa przy otwartym oknie balkonowym.

Potwierdzono, że w kamienicy od pewnego czasu trwał remont. Prokuratura zabezpieczyła dokumentację dotyczącą realizacji inwestycji oraz trwających prac budowlanych. Wpływ na zerwanie barierki może mieć fakt, że poprzednio w budynku skuto tynk.

Byłeś świadkiem zdarzenia, które powinniśmy opisać? Napisz maila na adres [email protected]. Przyjrzymy się sprawie.

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

Źródło: Polsat News, wtv.pl