wtv.pl
łódź - wypadek

(zdjęcie ilustracyjne) Jakub Kaminski/East News

Tragedia w Łodzi. 29-latka oparła się o barierkę, spadła z 3. piętra

22 Marca 2022

Autor tekstu:

Konrad Wrzesiński

Udostępnij:

Tragedia w Łodzi. W czwartek z jednego z balkonów śródmiejskiej kamienicy wypadła młoda kobieta. Sprawę śmierci 29-latki zbadają służby. Przyczyną dramatu mogła być uszkodzona barierka.

Do śmiertelnego wypadku doszło w kamienicy położonej w centrum Łodzi, przy ul. Rewolucji 1905 roku. W miniony czwartek 29-latka odwiedziła mieszkanie na trzecim piętrze.

Młoda kobieta nagle wypadła z balkonu. Zginęła na miejscu.

Tragedia w centrum Łodzi. Powodem stan budynku?

Jak donosi Polsat News, kamienica, w której doszło do tragedii, przeznaczona była do remontu. Lokatorzy podkreślają, że część barierek balkonowych nie była wymieniana od lat.

Na ten moment nie jest jednak jasne, jaki był stan balkonu, z którego 9 września wypadła kobieta. O uszkodzeniu nieoficjalnie piszą jednak lokalne media.

W rozmowie z Radiem Łódź jedna z lokatorek budynku wyjawiła, że 29-latka oparła się o źle przymocowaną barierkę, po czym spadła razem z nią.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo:

Sprawę wyjaśni prokuratura

W piątek informacje o prowadzonym śledztwie potwierdziła Prokuratura Okręgowa w Łodzi. Sprawa dotyczy niemyślnego spowodowania śmierci. Za czyn grozi kara pozbawienia wolności do pięciu lat.

Śledczy ustalili, że w czwartek młoda kobieta odwiedziła w mieszkaniu znajomego, w którym przebywał też jego ojciec. Gdy młodszy z mężczyzn wyszedł do sklepu, 29-latka zapaliła papierosa przy otwartym oknie balkonowym.

Potwierdzono, że w kamienicy od pewnego czasu trwał remont. Prokuratura zabezpieczyła dokumentację dotyczącą realizacji inwestycji oraz trwających prac budowlanych. Wpływ na zerwanie barierki może mieć fakt, że poprzednio w budynku skuto tynk.

Byłeś świadkiem zdarzenia, które powinniśmy opisać? Napisz maila na adres redakcja@wtv.pl. Przyjrzymy się sprawie.

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

Źródło: Polsat News, wtv.pl

Konrad WrzesińskiAutor

Absolwent American Studies Center. Prywatnie miłośnik sportu i literatury pięknej, w szczególności polskiej i rosyjskiej.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: wtv@iberion.pl

Podobne artykuły

Nowa Biała. Mieszkańcy opisali walkę z żywiołem. Nowe, niepokojące relacje

Czytaj więcej >
Poważna awaria w mBanku

Awaria w mBanku. Klienci nie mogą się logować do swoich kont, czy dokonywać transakcji. Pojawią się zgłoszenia o znikaniu z kont pieniędzy

Czytaj więcej >

Konin. Włamywacz zasnął w trakcie napadu. Był pod wpływem alkoholu

Czytaj więcej >
Michał Dworczyk zawiadamia o zamknięciu Szpitala Narodowego

Michał Dworczyk ogłosił zamknięcie tymczasowego szpitala na Stadionie Narodowym

Czytaj więcej >