wtv.pl
wtv.pl

WTV.pl

Tomasz Lis stanął w obronie syna Beaty Szydło. "Nasze dzieci mają wolną wolę"

18 Marca 2021

Autor tekstu:

Julian Bakuła

Udostępnij:

W toku dziennikarskiego śledztwa portalu OKO.press w sprawie Daniela Obajtka wyszło na jaw, że w jednej z powiązanych z nim spółek zatrudniony jest syn Beaty Szydło. Teraz głos w jego sprawie zabrał Tomasz Lis.

W wyniku dziennikarskiego śledztwa portalu OKO.press wyszło na jaw, że syn premier Beaty Szydło i były ksiądz Tymoteusz po porzuceniu stanu duchownego znalazł zatrudnienie w spółce powiązanej z prezesem PKN Orlen Danielem Obajtkiem.

Chodzi o spółkę ERG Bieruń-Folie, której udziałowcami są Daniel Obajtek i jego matka Halina. Syn Beaty Szydło miał tam podjąć pracę pod zmienionym nazwiskiem, co w rozmowie z Gazetą Wyborczą potwierdził pełnomocnik Obajtka mec. Maciej Zaborowski.

- W bieruńskiej spółce szukano akurat pracownika, kandydat przeszedł normalny proces rekrutacji. Syn Beaty Szydło jest tu szeregowym pracownikiem, zaczął współpracę ze spółką 1 października 2019 r. Pracuje na pełny etat na stanowisku samodzielnego referenta - przekazał Gazecie Wyborczej Zaborowski.

- Pan Tymoteusz nie spodziewał się, że jego praca w tym miejscu może budzić jakiekolwiek kontrowersje, sam nigdy nie rozmawiał z Danielem Obajtkiem, nigdy się nawet nie spotkali - dodał mecenas.

Uwagę mediów przyciągnęły nie tylko powiązania pomiędzy Danielem Obajtkiem a synem Beaty Szydło, ale także nieoczywista droga życiowa tego ostatniego, który przyjął święcenia kapłańskie w roku 2017, jednak już dwa lata później ponownie przeszedł do stanu świeckiego.

- W ostatnich miesiącach przeżywałem głęboki kryzys wiary i powołania. Z bólem przyznaję, że z czasem zacząłem tracić sens mojej posługi i coraz częściej nachodziły mnie myśli o odejściu ze stanu duchownego (...) Z bólem stwierdzam też, że nie udało mi się pokonać kryzysu wiary i powołania - tłumaczył w przywoływanym przez Gazetę Wyborczą oświadczeniu syn Beaty Szydło.

Skupienie mediów na powiązaniach pomiędzy Danielem Obajtkiem a rodziną Beaty Szydło w ostrych słowach skrytykował premier Mateusz Morawiecki. "Medialny atak na rodzinę Pani Premier Beaty Szydło to bezpardonowa próba podeptania godności drugiego człowieka. Takie nagonki powinny spotkać się z bezwzględnym i powszechnym napiętnowaniem. Także ze strony środowiska dziennikarskiego" - napisał premier na Twitterze.

Tomasz Lis wypowiedział się na temat syna Beaty Szydło

Sprawę byłego księdza skomentował w mediach społecznościowych także dziennikarz Tomasz Lis, który również zaapelował o powściągliwość w lustrowaniu prywatnego życia dzieci osób publicznych.

"Zaczepki pod adresem pani Szydło z powodu porzucenia przez jej syna sutanny, są nie na miejscu. Nasze dzieci mają wolną wolę i robią, co chcą. Czasem nam się ich wybory podobają, a czasem nie, co zresztą nie ma większego znaczenia. I tyle" - czytamy we wpisie Tomasza Lisa na Twitterze.

Źródło: Twitter / Tomasz Lis, Gazeta Wyborcza

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

Podobne artykuły

Polska

Prof. Simon otrzymuje groźby śmierci za namawianie do szczepień. Członek Rady Medycznej przy premierze na celowniku?

Czytaj więcej >

Polska

Znamy wyniki sekcji zwłok 19-latki, która zginęła w Katowicach. Stwierdzono rozległe obrażenia

Czytaj więcej >
Marek BAZAK/East News - zdjęcie ilustracyjne

Polska

Kłodzko. Tragedia na torach. Zginęła kobieta

Czytaj więcej >
Marek BAZAK/East News - zdjęcie ilustracyjne

Polska

Musi zapłacić zaległy abonament RTV, mimo że nie ma telewizora. Dziwna reakcja Poczty Polskiej

Czytaj więcej >
Twitter & Śląska Policja

Polska

Wypadek w Katowicach. Pojawiło się nowe nagranie, pokazuje zupełnie inną perspektywę

Czytaj więcej >
Pixabay/cbakobus - zdjęcie ilustracyjne

Polska

Popularne produkty wycofane ze sklepów. Aż 12 rodzajów lodów skażonych tlenkiem etylenu

Czytaj więcej >