wtv.pl
Rząd rozważa wprowadzenie jeszcze większych restrykcji?

Unsplash.com/Çağlar OSKAY

Nieoficjalnie: rząd planuje jeszcze większe restrykcje. Może zamknąć salony fryzjerskie i kosmetyczne

18 Marca 2021

Autor tekstu:

Agata Jaroszewska

Udostępnij:

Wspomnienia restrykcji z poprzedniej wiosny, gdy niemożliwe było odwiedzenie kosmetyczki, czy fryzjera mogą ponownie stać się rzeczywistością? Okazuje się, że rząd ma mieć w planach jeszcze większe ograniczenie działalności kolejnych gałęzi gospodarki. Kr

  • RMF FM przekazało nieoficjalne ustalenia Krzysztofa Berendy

  • Dziennikarz dowiedział się, że rząd rozważa wprowadzenie jeszcze surowszych obostrzeń

  • Kolejne obostrzenia miałyby ograniczyć działalność m.in. salonów fryzjerskich i kosmetycznych. Możliwe jest również całkowite zamkniecie sklepów meblarskich, czy marketów budowlanych

Od 20 marca w życie wchodzą restrykcje, które przestają mieć charakter regionalny. W całej Polsce ma zostać ograniczona działalność galerii handlowych, teatrów, czy kin. Nieoficjalne doniesienia mówią o tym, że to nie koniec decyzji, jakie podjąć mają rządzący.

W czasie wczorajszej konferencji minister zdrowia Adam Niedzielski nie ukrywał, że restrykcje to obecnie jedyne wyjście z trudnej epidemiologicznej sytuacji. Każdego dnia odnotowywano coraz wyższe liczby mówiące o nowych przypadkach. W kontekście kolejnych obostrzeń to właśnie one mają okazać się kluczowe.

Krzysztof Berenda z RMF FM informuje, że rząd może wprowadzić jeszcze surowsze restrykcje

Według nieoficjalnych wiadomości przekazanych przez Krzysztofa Berendę z RMF FM wynika, że restrykcje znane z pierwszej fali koronawirusa mogą w większości powrócić. Dziennikarz dowiedział się, że rządzący nie wykorzystali jeszcze wszystkich swoich możliwości.

Wśród restrykcji i obostrzeń, które mogą ponownie stać się naszą codziennością, wymieniane są przede wszystkim działania mające ograniczyć działalność handlu. Według informacji RMF FM z ponownym zamknięciem mogą liczyć się — otwarte obecnie — sklepy budowlane, meblarskie i elektryczne oraz wolnostojące sklepy odzieżowe.

Kolejny krokiem, jaki mają w zapasie utrzymywać rządzący, w tym minister zdrowia Adam Niedzielski i premier Mateusz Morawiecki jest ponowne zamknięcie salonów kosmetycznych i fryzjerskich. Restrykcje dotyczące możliwości otwarcia i przyjmowania klientów objąć mają również salony tatuażu.

Krzysztof Berenda dowiedział się również, co zostało wykluczone z pozostających w pogotowiu rozwiązaniach. Nie wszystkie obostrzenia mają szansę powrócić.

Jakie obostrzenia powrócą, a jakie nie?

Dziennikarz informuje, że ze scenariuszy, jakie obecnie rozważać mają rządzący, zniknęły opcje, gdzie restrykcjami ma zostać objęte przemieszczanie się, a co za tym idzie — wyjazdy związane z okresem świątecznym nie mają zostać prawnie ograniczone.

Dodatkowo gabinet Mateusza Morawieckiego ma nie mieć w planach ponownego ograniczenia liczby osób mogących przebywać w sklepach. RMF FM nie poruszyło natomiast możliwości ponownego wprowadzenia godzin dla seniorów. Jedynym czynnikiem, który ma powstrzymywać rząd przed wprowadzeniem restrykcji, ma być ilość dziennych zakażeń.

MZ zaraportowało dziś nad 27 tys. nowych przypadków

Tylko w czwartek 18 marca Ministerstwo Zdrowia poinformowało, że w ciągu doby, przy wykonaniu nieco ponad 86 tys. testów aż 27 278 otrzymało wynik pozytywny. Najwięcej zakażeń odnotowano w województwie mazowieckim (4408).

Zdaniem Krzysztofa Berendy z RMF FM rządzący mają zaostrzyć obostrzenia w momencie, gdy dzienna liczba zakażeń przekroczy granicę 30 tys. To właśnie tedy restrykcje mają objąć również działanie zakładów fryzjerskich, czy kosmetycznych.

Według resortu zdrowia tylko w ciągu ostatniej doby z powodu koronawirusa zmarło 356 osób, w tym aż 78 tylko z powodu zakażenia wirusem SARS-CoV-2. Od początku pandemii zmarło łącznie blisko 50 tys. osób.

Źródło: RMF FM

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

Podobne artykuły

Zauważono, że 14. emerytura nie została wyszczególniona przez rząd w planie finansowym przekazanym do instytucji europejskich

Gospodarka

14. emerytura nie będzie wypłacana? Rząd tego nie przewidział?

Czytaj więcej >

Gospodarka

Zaczynają się kontrole pod CPK. Geodeci mogą wejść na waszą działkę i zapukać

Czytaj więcej >

Gospodarka

GIS ostrzega: Wykrycie bakterii Salmonella w partii sezamu łuskanego

Czytaj więcej >
Piotr Molecki/East News - zdjęcie ilustracyjne

Gospodarka

Wszystkie sklepy zamknięte w niedziele niehandlowe? PiS szykuje nowelizację ustawy

Czytaj więcej >
Marek BAZAK/East News

Gospodarka

Czternasta emerytura już na jesieni. Nie każdy dostanie pełne świadczenie

Czytaj więcej >

Gospodarka

Rząd bierze się za emerytów. Zachęta do dłuższej praca pojawi się w KPO

Czytaj więcej >