wtv.pl
Rząd rozważa wprowadzenie jeszcze większych restrykcji?

Unsplash.com/Çağlar OSKAY

Nieoficjalnie: rząd planuje jeszcze większe restrykcje. Może zamknąć salony fryzjerskie i kosmetyczne

18 Marca 2021

Autor tekstu:

Agata Jaroszewska

Udostępnij:

Wspomnienia restrykcji z poprzedniej wiosny, gdy niemożliwe było odwiedzenie kosmetyczki, czy fryzjera mogą ponownie stać się rzeczywistością? Okazuje się, że rząd ma mieć w planach jeszcze większe ograniczenie działalności kolejnych gałęzi gospodarki. Kr

  • RMF FM przekazało nieoficjalne ustalenia Krzysztofa Berendy

  • Dziennikarz dowiedział się, że rząd rozważa wprowadzenie jeszcze surowszych obostrzeń

  • Kolejne obostrzenia miałyby ograniczyć działalność m.in. salonów fryzjerskich i kosmetycznych. Możliwe jest również całkowite zamkniecie sklepów meblarskich, czy marketów budowlanych

Od 20 marca w życie wchodzą restrykcje, które przestają mieć charakter regionalny. W całej Polsce ma zostać ograniczona działalność galerii handlowych, teatrów, czy kin. Nieoficjalne doniesienia mówią o tym, że to nie koniec decyzji, jakie podjąć mają rządzący.

W czasie wczorajszej konferencji minister zdrowia Adam Niedzielski nie ukrywał, że restrykcje to obecnie jedyne wyjście z trudnej epidemiologicznej sytuacji. Każdego dnia odnotowywano coraz wyższe liczby mówiące o nowych przypadkach. W kontekście kolejnych obostrzeń to właśnie one mają okazać się kluczowe.

Krzysztof Berenda z RMF FM informuje, że rząd może wprowadzić jeszcze surowsze restrykcje

Według nieoficjalnych wiadomości przekazanych przez Krzysztofa Berendę z RMF FM wynika, że restrykcje znane z pierwszej fali koronawirusa mogą w większości powrócić. Dziennikarz dowiedział się, że rządzący nie wykorzystali jeszcze wszystkich swoich możliwości.

Wśród restrykcji i obostrzeń, które mogą ponownie stać się naszą codziennością, wymieniane są przede wszystkim działania mające ograniczyć działalność handlu. Według informacji RMF FM z ponownym zamknięciem mogą liczyć się — otwarte obecnie — sklepy budowlane, meblarskie i elektryczne oraz wolnostojące sklepy odzieżowe.

Kolejny krokiem, jaki mają w zapasie utrzymywać rządzący, w tym minister zdrowia Adam Niedzielski i premier Mateusz Morawiecki jest ponowne zamknięcie salonów kosmetycznych i fryzjerskich. Restrykcje dotyczące możliwości otwarcia i przyjmowania klientów objąć mają również salony tatuażu.

Krzysztof Berenda dowiedział się również, co zostało wykluczone z pozostających w pogotowiu rozwiązaniach. Nie wszystkie obostrzenia mają szansę powrócić.

Jakie obostrzenia powrócą, a jakie nie?

Dziennikarz informuje, że ze scenariuszy, jakie obecnie rozważać mają rządzący, zniknęły opcje, gdzie restrykcjami ma zostać objęte przemieszczanie się, a co za tym idzie — wyjazdy związane z okresem świątecznym nie mają zostać prawnie ograniczone.

Dodatkowo gabinet Mateusza Morawieckiego ma nie mieć w planach ponownego ograniczenia liczby osób mogących przebywać w sklepach. RMF FM nie poruszyło natomiast możliwości ponownego wprowadzenia godzin dla seniorów. Jedynym czynnikiem, który ma powstrzymywać rząd przed wprowadzeniem restrykcji, ma być ilość dziennych zakażeń.

MZ zaraportowało dziś nad 27 tys. nowych przypadków

Tylko w czwartek 18 marca Ministerstwo Zdrowia poinformowało, że w ciągu doby, przy wykonaniu nieco ponad 86 tys. testów aż 27 278 otrzymało wynik pozytywny. Najwięcej zakażeń odnotowano w województwie mazowieckim (4408).

Zdaniem Krzysztofa Berendy z RMF FM rządzący mają zaostrzyć obostrzenia w momencie, gdy dzienna liczba zakażeń przekroczy granicę 30 tys. To właśnie tedy restrykcje mają objąć również działanie zakładów fryzjerskich, czy kosmetycznych.

Według resortu zdrowia tylko w ciągu ostatniej doby z powodu koronawirusa zmarło 356 osób, w tym aż 78 tylko z powodu zakażenia wirusem SARS-CoV-2. Od początku pandemii zmarło łącznie blisko 50 tys. osób.

Źródło: RMF FM

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

  • Giertych do obrońców syna Szydło: PiS nie miał skrupułów, gdy Policja zatrzymywała moją córkę

  • Przeczytałam ustawę "Tak dla rodziny, nie dla gender" i Konwencję Praw Rodziny, żebyście Wy już nie musieli

  • Strajk Kobiet wyszedł na ulice. Banery i klatki pod Ministerstwem Sprawiedliwości

Agata JaroszewskaAutor

Etnograf, zafascynowana historią mówioną oraz kulturą ludową.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: wtv@iberion.pl

Podobne artykuły

UOKiK: blisko 40 proc. przebadanych ubranek dla dzieci zakwestionowane przez Inspekcję Handlową

Gospodarka

UOKiK i Inspekcja Handlowa sprawdziły skład ubranek dla dzieci. "Skład rzeczywisty a deklarowany różni się w przypadku prawie 40 proc. badanych produktów"

Czytaj więcej >
GUS: w ciągu roku ceny żywności i napojów alkoholowych wzrosły o 5,8 proc.

Gospodarka

GUS: w rok wzrost cen jedzenia i alkoholu o blisko 6 proc.

Czytaj więcej >
Sejm

Gospodarka

"12 tys. plus" powoli staje się faktem. Posłowie większością głosów zadecydowali o zatwierdzeniu nowego programu socjalnego

Czytaj więcej >
Andrzej Iwanczuk/REPORTER

Gospodarka

Andrzej Duda podpisał ustawę. Sprzedawca nie będzie miał prawa odmówić klientowi płatności gotówką

Czytaj więcej >
Piqsels/Patty - zdjęcie ilustracyjne

Gospodarka

Mięsożercy ucierpią przez nowe unijne przepisy? Niektóre produkty podrożeją

Czytaj więcej >
Pixnio/Bicanski - zdjęcie ilustracyjne

Gospodarka

Santander Bank ostrzega przed kolejnymi metodami phishingu. Jak bronić się przed oszustami?

Czytaj więcej >