wtv.pl > Gwiazdy > Tomasz Kammel żąda przeprosin od SE za materiał o Jacku Kurskim
Alan Wysocki
Alan Wysocki 19.03.2022 08:17

Tomasz Kammel żąda przeprosin od SE za materiał o Jacku Kurskim

Tomasz Kammel
(zdj. Il. ) ; TRICOLORS/East News

Tuż przed koncertem Bocellego Tomasz Kammel wywołał niemały skandal w świecie show-biznesu. Wszystko za sprawą kilku zdań skierowanych do widzów, a także Jacka i Joanny Kurskich. Nawiązał do tytułu koncertu artysty "Cud życia", zwracając uwagę na nowo narodzone dziecko prezesa Telewizji Polskiej.

Tomasz Kammel pozywa popularny tabloid za artykuł o Jacku Kurskim i "cudzie życia"

- To bardzo pięknie wpisuje się w ducha świąt Wielkiej Nocy, ale nie tylko. Wpisuje się również w to, co widzę na sali, bo cud życia jest choćby w pierwszym rzędzie. A wraz z cudem jego rodzice - Joanna i Jacek Kurscy - mogliśmy usłyszeć.

Kultowe już deklaracje zostały głównym tematem satyry, żartów oraz internetowych memów. Dziennikarzowi TVP zarzucono podlizywanie się przełożonemu, co zbulwersowało zwłaszcza krytyków przekazu publicznego medium. Sprawą 22 kwietnia zajęli się redaktorzy "Super Expressu".

W artykule pod tytułem "Tomasz Kammel stworzył własną markę skarpet! Nie uwierzycie, ile kosztuje para" podano, że Tomasz Kammel nazwał Jacka Kurskiego cudem życia. Wywołało to reakcję prezentera, który zatrudnił prawnika i zapowiedział pozwy. Za pośrednictwem Instagrama opublikował ujęcia z pisma, jakie dotarło do redaktora naczelnego tabloidu.

Warto zwrócić uwagę na krótki odstęp między żądaniem przeprosin, a publikacją niepochlebnego artykułu. Wszystko wskazuje na to, że gwiazdor TVP potrzebował kilku godzin, by zlecić pracę prawnikowi. Kierownictwo "Super Expressu" wezwano do opublikowania przeprosin w terminie 3 dni od doręczenia pisma. 

Oświadczenie ma zawierać słowa o "głębokim ubolewaniu". Przeprosiny mają zostać wyróżnione na górnej części strony, bezpośrednio pod menu nawigacyjnym i główną ramką, zawierającą nazwę portalu. Dokument należy oprawić w czarną ramkę o rozmiarze 750 pikseli na 350 pikseli. Zalecono użycie białego tła, a także czarnej czcionki Times New Roman 12, przy wykorzystaniu pojedynczej interlinii. 

- Bez zastosowania jakichkolwiek zabiegów umniejszających znaczenie, rangę, powagę tekstu lub ograniczających możliwość zapoznania się z nim - dodaje przedstawiciel Tomasza Kammela. Przeprosiny miałyby być umieszczone na portalu przez aż 14 dni. 

Jeśli "Super Express" nie spełni żądań, może liczyć na oficjalny pozew, a co za tym idzie, skierowanie sprawy do sądu. 

Byłeś świadkiem zdarzenia, które powinniśmy opisać? Napisz maila na adres [email protected]. Przyjrzymy się sprawie.

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

undefined

Powiązane