wtv.pl > Polityka > Leszek Miller szczerze o relacji z Aleksandrem Kwaśniewskim. "Wpadał na wódeczkę"
Agata Jaroszewska
Agata Jaroszewska 19.03.2022 08:17

Leszek Miller szczerze o relacji z Aleksandrem Kwaśniewskim. "Wpadał na wódeczkę"

Leszek Miller zdecydował się na upublicznienie prywatnych opowieści z Aleksandrem Kwaśniewskim w roli głównej
Jan BIELECKI/East News

W czasie swojej wizyty w Radiu Zet były premier Leszek Miller zdradził nieco na temat zakulisowej znajomości z Aleksandrem Kwaśniewskim. Obaj politycy zajmowali wysokie stanowiska państwowe, jednak nie wszyscy wiedzieli, iż łączy ich również zażyła prywatna znajomość.

Chociaż Aleksander Kwaśniewski wycofał się już z aktywnej obecności na scenie politycznej, to Leszek Miller nieustannie kontynuuje swoją pracę w tym obszarze. Były premier tym razem poza kwestiami obecnie aktualnymi z punktu widzenia członka partii, zaskoczył również osobistym wtrąceniem.

Aleksander Kwaśniewski wpadał „na wódeczkę” do Leszka Millera?

W Radiu Zet były premier postanowił przypomnieć, że jeszcze w czasie Polski Ludowej on i Aleksander Kwaśniewski byli sąsiadami. - [...] mieszkaliśmy w jednej klatce schodowej, my na pierwszym piętrze, Kwaśniewscy na drugim. Bywaliśmy u siebie wiele razy - mówił na antenie Leszek Miller.

Okazuje się, że sąsiedzkie wizyty wiązały się z typowo polską rozrywką, a ta szczególnie w Polsce Ludowej nie miała szerokiego wachlarza propozycji. - Olek wpadał do mnie na wódeczkę, ja wpadałem do niego na wódeczkę. To były domowe kontakty - zadeklarował były premier. Pytanie, czy ujawnienie takich prywatnych historii przypadnie do gustu Aleksandrowi Kwaśniewskiemu.

Były prezydent w przeszłości walczył z wizerunkowym kryzysem związanym z rzekomym nadużywaniem alkoholu. Możliwe, iż woli unikać tego tematu publicznie, tak by nie wracać do czasu, gdy publicznie dyskutowano nad poruszaną przez Leszka Millera kwestią „wpadania na wódeczkę”.

Jak wyglądały ich relacje, gdy Aleksander Kwaśniewski przeniósł się do pałacu prezydenckiego?

To nie był koniec prywatnych informacji przekazanych przez Leszka Millera. Polityk w Radiu Zet zdradził, że obserwował przemianę córki byłego prezydenta, Aleksandry Kwaśniewskiej z dziewczynki w kobietę.

Po tym, jak rodzina Kwaśniewskich przeniosła się na Krakowskie Przedmieście w Warszawie sąsiedzkie relacje z oczywistych względów uległy rozluźnieniu.

Okres ten nadal jest miło wspominany przez Leszka Millera

Czas, gdy oboje mieli jeszcze czas i okazję do tego, by nieco prywatniej spotkać się i porozmawiać, przeminął. Leszek Miller na antenie Radia Zet podkreślił jednak, że sąsiedztwo z byłym prezydentem Aleksandrem Kwaśniewskim i jego rodziną to okres, który wspomina wyjątkowo miło.

Byłeś świadkiem zdarzenia, które powinniśmy opisać? Napisz maila na adres [email protected]. Przyjrzymy się sprawie.

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

 Źródło: o2 / Radio Zet

Powiązane