wtv.pl
Reakcja Danuty Wałęsa na to, że jej mąż kandyduje na prezydenta jest zaskakująca

TRICOLORS/East News

Tak Danuta Wałęsa zareagowała na decyzję męża o kandydowaniu na prezydenta

23 Maja 2021

Autor tekstu:

Agata Jaroszewska

Udostępnij:

Wiadomości na temat tego, jak na informację, iż Lech Wałęsa będzie starał się o fotel prezydenta, zareagowała jego żona Danuta Wałęsa, jest zaskakująca. Raczej mało kto zachowałby się w podobny sposób, słysząc, że już niedługo może zamieszkać w pałacu prezydenckim.

W ostatnim czasie wiele mówi się o Lechu Wałęsie, podczas gdy jego żona Danuta Wałęsa zeszła na drugi plan. Trudno zapomnieć jednak o jej głośnej książce na temat życia z byłym prezydentem.

Jak wyglądał sam moment, gdy Danuta Wałęsa dowiedziała się, że istnieją plany mówiące o tym, by jej mąż był głową państwa, a ona pierwszą damą? Głos w tej sprawie zabrała sama żona Lecha Wałęsy.

Przez lata Danuta Wałęsa żyła w cieniu męża. Postanowiła ujawnić swoją wersję historii

Po premierze „Danuta Wałęsa. Marzenia i tajemnice” w 2011 roku zawrzało. Żona Lecha Wałęsy podzieliła się wieloma wiadomościami, które nie były znane szerszej publiczności.

Okazało się między innymi, iż życie u boku legendy „Solidarności” nie było łatwe, a Lech Wałęsa miał nie martwić się dzieleniem obowiązków zawodowych z rodzinnym.

Jarosław Kaczyński

Magda Mołek odniosła się do słów Jarosława Kaczyńskiego o kobietach

CZYTAJ DALEJ

To jednak nie wszystko. Warto przypomnieć słowa Danuta Wałęsy na temat chwili, gdy oświadczono jej, iż mąż będzie starał się o fotel prezydenta Polski. Nie ulega wątpliwości, że reakcja żony Lecha Wałęsy dla wielu osób będzie zaskakująca.

Nie tylko nie była zaskoczona, ale wręcz obojętna

Chociaż nie ulega wątpliwości, że Danuta Wałęsa przez wiele lat poświęcała się dla dobra planów swojego męża Lecha Wałęsy, to po czasie postanowiła powiedzieć o tym otwarcie. Nie zawsze zgadzała się ze swoim mężem.

Niemniej mimo różnicy zdań starała się być dla niego oparciem. Nie chciała, by musiał martwić się o dom i sama wychowywała swoje dzieci za oboje rodziców. Jak sprawa wyglądała jednak w przełomowym momencie kariery Lecha Wałęsy?

W książce „Danuta Wałęsa. Marzenia i tajemnice” była pierwsza dama zdradza, że po tym, jak dowiedziała się o starcie męża w wyborach prezydenckich, nie wiązała z tym zbytnich nadziei. — Nad decyzją męża niewiele się zastanawiałam. Mogę nawet powiedzieć, że była mi obojętna — wyznała szczerze Danuta Wałęsa.

W dalszej części książki poświęconej temu tematowi Danuta Wałęsa dodała, że nie rozmyślała zbytnio nad tym, jak wielki wpływ może mieć na życie jej oraz całej jej rodziny.

Nie zdawała sobie sprawy, że Lech Wałęsa ma szansę zostać prezydentem?

Chociaż można dziwić się postawie Danuty Wałęsy, to warto zastanowić się, jak każdy z nas zareagowałby na informacje o starcie w wyborach prezydenckich męża czy żony.

Wygrasz, to będziesz prezydentem. Nie wygrasz, to nie będziesz. [...] nawet nie brałam na poważnie tego, że zostanie prezydentem — napisała w swojej książce żona Lecha Wałęsy.

Dodała jednocześnie, że nie chciała analizować i martwić się na zapas skoro nic nie było tak naprawdę pewne. Podkreśliła, że wiele zależało od woli boskiej i to właśnie Bóg miał zadecydować, co da małżeństwu Wałęsów.

Byłeś świadkiem zdarzenia, które powinniśmy opisać? Napisz maila na adres wtv@iberion.pl. Przyjrzymy się sprawie.

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

Źródło: Super Express

Podobne artykuły

W jednym z mieszkań w Międzyborzu policja odkryła zwłoki kobiety. Obok niej znajdowała się dwójka dzieci

Polska

Rodzeństwo zamknięte w mieszkaniu ze zmarłą matką. Dramat w woj. dolnośląskim

Czytaj więcej >

Polska

Lubelskie. Nie żyje 24-letni motocyklista, policja wydała apel

Czytaj więcej >
ARKADIUSZ ZIOLEK/East News - zdjęcie ilustracyjne

Polska

Tragiczne skutki sobotniej burzy. Zniszczenia widoczne są w całej Polsce

Czytaj więcej >

Polska

Silne burze i deszcz w całej Polsce. IMGW wydało ostrzeżenia

Czytaj więcej >
W sobotę wieczorem w Poznaniu doszło do tragicznego wypadku. Nie żyją dwie osoby

Polska

W Poznaniu w aucie spłonęły dwie osoby. Wcześniej kierowca uderzył w słup trakcyjny

Czytaj więcej >
W Czaczu w Wielkopolsce służby wezwane zostały do samobójcy

Polska

Samobójstwo 27-latka w Czaczu w Wielkopolsce. Mężczyzna powiesił się na drzewie

Czytaj więcej >